Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

irriss
27. máj 2012

@jakelina
😉
zatim je jeste vsechno ve hre..po funuse bude az pro mne, jakmile se to dokonci..zatim jsem zvladla dodelat vsechny potrebne korpusy..
t.j. mramorove telicko Berusky a mramorova hlavicka..

ruzove "podium" pro Barbie(podstavec
1 vrstva ve tvaru hvezdicky barvy modre
2.zelene
3.cervene
a korzet oranzovy korpus..

Barbie se nakonec vybrala jen jedna, takze "siamska Barbie" se nakonec konat nastesti nebude 😀 😀 😀 (dvojcata se nedokazala dohodnout..
pak to vyhral bud stipanec nebo kopanec..nevim, nebyla jsem svedkem, az kdyz jsem zakricela, prisla na stul Vitezna Barbie s obema slecnama "za ruku" 😀 😀 😎

mamina1978
27. máj 2012

@vecernicci Krasneeeee....mnam...... a co si dala prosim ta do vnutra tych torticiek ? 🙂

mamina1978
27. máj 2012

@vecernicci to ten tvoj mladsi si zlomil klucnu kost ? 😢 Tak to je hruza.....prave teraz ked ide leto...... tak nech sa ti rychlo uzdravy drobec maly ........

lussy23
27. máj 2012

@csina krásnučká
@monikad1 krásnučké tortičky
@daducha krásne dielka
krásne @miciatko
@simasa úplne je bombová tá truhlica
@vecernicci provokujete? 😀 mňam, hneď by som si dala.á
@jania023 parádna
@marecek4 krásnučká

lussy23
27. máj 2012

@lawli perfektná

dida38
27. máj 2012

ahoj zienky, tak pridavam aj ja svoje uplne prve "dielo" 😀 😀 celkovo som tortu robila prvy krat, doteraz som urobila len nejaku tu babovecku a strudlu 😝 😝 . No, nie je najhorsia, ale samozrejme, ze ma nedostatky, ale tak na chybach sa clovek uci, a ja som o nieco "mudrejsia" 😀 😀 uz viem, ze pudingova plnka do torty asi nie je to najvhodnejsie, lebo mi to malo snahu vytekat po bokoch....tak ta dalsia uz bude hadam o nieco lepsia...ale celkom ma to chytilo, samozrejme , ze to chce trosku zrucnosti nabrat....ale chutovo bola fajna, akurat padala na tanieri 😀 😀 😀

peroli
27. máj 2012

@daducha všechny jsou krásný ale ta žlutá je naprostá bomba.. 😵 😵

@irriss želvičku můžeš udělat mě.. 😀 😉
a to s tou Ikeou je divný... Ikea co vím má stejný zboží po celým svěě, dokonce třeba i v Americe, a tady skoro za humny (oproti USA je Itálie od Čech za humny 😀 ) to nemají???? 😕 😕 zajímavý.. 😅
http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/2005...
u vás 12 cm za 3,52, 20cm za 4,02, u nás každá za 69,- (kurz je zrovna něco okolo 25,- 😅 celkem dort rozdíl teda..)

peroli
27. máj 2012

@vecernicci hele, jako nic proti ale možná by nebylo špatný kdyby se k podobným dortům dávala rovnou adresa... 😀 😀 😀

vecernicci
27. máj 2012

@mamina1978 uvnitř je v tom srdíčku světlý korpus a máslovo pudinkový krém, menší poměr másla a jahodová domácí marmeláda a v tom kulatém je kakaový korpus a jogurtový krém a zase jahodová marmeláda 😉

a jo zase náš prcek 😉 už lítá venku za bráchou, já je prostě neudržím v klidu, on sám si tu ručku šetří, tak snad to bude dobrý 🙂 a to má jet se švagrovou 30. června do Itálie, bere si oba naše kluky a svoji holčinu, co já ten týden budu dělat, to teda nevím, asi se unudím 😀 😀 😀

vecernicci
27. máj 2012

@peroli tak skoč na kafe, ještě tady mám ovoce a korpusek a krémeček je hotový hned 😀 😀 a dáme si do nosu 🙂

irriss
27. máj 2012

@peroli
Vedouci oddeleni mi rekl, ze u nich toto zbozi neni, protoze neni poptavka. sice nechapu , kdyz neznaji poptavku, jak muze fungovat nabidka,-)

ale to same je i s Lidl ..je tu jine zbozi nez v CZ...
to same delaji a prizpusobuji trh napr. cinani a jejich obchudky..k pozadavkum a zvykum dane zeme 😉
Mozna se to tyka v Ikee jen doplnku a ne zakladniho zbozi.. 😉

irriss
27. máj 2012

@peroli
mrkni sem..ze ja BLB jsem se nepodivala do katalogu pred vyjezdem , rozjela jsem se rovnou na jistotu podle vaseho SK katalogu😀

toto je nase(It)..ted jsem to nasla☹

http://www.ikea.com/it/it/catalog/categories/de...

a satecky pro Barbie delam s touhle formou:
http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/2013...

mariann2
27. máj 2012

@irriss ja som piekla tu lienku, podľa ktorej robíš, tykadlá urob kľudne zo slamky, špajhle, či špagety a nohy som nevystužovala vôbec, je to len ohnutý šúľok hmoty

mariann2
27. máj 2012

a ešte pridávam moje posledné tohtotýždňové

jakelina
27. máj 2012

@mariann2 moc krásné, nechápu jak to stíháš. 😲 😲 😲

zuzana124
27. máj 2012

Ahojte žienky, krásne dielka ste opäť popridávali, snažila som sa všetky opáčitkovať 🙂 dočítať vás ani nejdem lebo ste toho toľko zase popísali že nemám šancu 😝 Pridávam svoje tohto týždňové 🙂

mrka2
27. máj 2012

@zuzana124 jeej, krasne torticky a ta detska 😵 😵 😵 😵

peroli
27. máj 2012

@irriss však ten odkaz na tu nerez misku je právě z IT stránek (ta ale není v katalozích uváděná jako pečící ale jako servírovací.. jmenuje se Blanda Blank )

zuzana124
27. máj 2012

babenky nemáte náhodou uložené inšpirácie na svadobné torty v ružovo modrej kombinácii poprípade môžu byť aj narodeninové, mám totiž objednávku na svadobnú v tejto farbe a neviem si to akosi predstaviť či tá kombinácia pôjde ku sebe.

irriss
27. máj 2012

@peroli tak to mi uniklo...ja ji nenasla ve formach na dorty☹ a predpokladam, ze vedouci oddeleni by mel mit prehled o celem oddeleni..a ten mi poprel jakekoliv polokoule.. 😖

maya30
27. máj 2012

@zuzana124 krasne torticky, paci sa mi ako si zladila papier na podlozke 🙂 ak dobre vidim tak na tych vacsich tortach je podlozka hrubsia - z coho je ?

bambula1307
27. máj 2012

@zuzana124 krasne torticky , z tych mackov a zirafky som namakko 😉

zuzana124
27. máj 2012

@maya30 tie hrubšie podložky sú drevené dosky, urobil mi ich manžel 🙂 a zo spodu dosky mi tam ešte navŕtal nožičky

bambula1307
27. máj 2012

@vecernicci tak tie ovocne su uzasne, mnam luxusneeee 😉 😎

abriela
27. máj 2012

@zuzana124 zvieratka som si ulozila. krasne torticky

mamina1978
27. máj 2012

@zuzana124 Kombinaciu ti mozem poskytnut 😉 🙂 ...motiv ale nevyhovujuci 😅

abriela
27. máj 2012

@dida38 takze prvy pokus mas za sebou. Kedy pecies najblizsie? Clovek raz vyskusa a ak to ide, ma novu maniu.

peroli
27. máj 2012

@irriss ahááá, no to bude ono.. 😉 takže příště hledat servírovací.. 😉 nebo rovnou podle názvu nebo čísla (200.572.55).. 😉
o Italech se říká že "mladý Ital v lét nepracuje a v zimě tančí" takže mu to příště ukaž a tu misku z něj vydupej.. 😀 😀 😀

jakelina
27. máj 2012

@irriss ty misky nejsou přímo pečící, je to na servírování, saláty a tak, tak proto jsi je asi u pečících forem nemohla najít. V Ostravě kam chodím já je mají u misek, jsou tam různé kompotové, skleněné nerezové a i tady ty větší.

irriss
27. máj 2012

@peroli
@jakelina

Takze jste zabodovaly devcata 😀 😀 😀 😀 😀 😀
no nevadi, mam sklenenou Pyrex a duvod, proc se vratit do IKEY 😀 😀 😀