Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
13. júl 2012

@eliska22 Diky zlata

aduskatt
13. júl 2012

@rapunzel1 ale jasne, vydrzi, neboj.......tvarohova aj mascarpone mi vydrzuala 5 dni v pohode, mozno y vydrzala aj dlhsie, ale zjedla sa🙂

bzucinka2
13. júl 2012

ahojte, tak konecne dokoncene, pocasie mi celkom prialo, pridavam vytvory za 2 tyzdne 🙂

dajna11
13. júl 2012

tak hotovo...moja prvá &kitty na svete 😀 😀

bzucinka2
13. júl 2012
mates22
13. júl 2012

@anibas a prosím, jak se ta oplatka stočí? to se musí asi namočit, že?

aduskatt
13. júl 2012

@mates22 nad parou trosku podrzis, ona zmakne🙂

anibas
13. júl 2012

@mates22 predbehla ma @aduskatt - áno nad vracou konvicou stáčam - pozor na ruky 😉

sisix
13. júl 2012

holky, POMOOC, nejaky napad na Harryho Pottera

rapunzel1
13. júl 2012

@florentina ďakujem za odpoveď, si ma potešila, že to nie je s tou trvanlivosťou až tak hrozné 🙂

rapunzel1
13. júl 2012

@aduskatt Ďakujem, tak to odskúšam aj ja s tým ovocím aj plnkami 😉

vecernicci
13. júl 2012

@lamps tak to máme doma asi stejný klon chlapa, ten můj je taky úplně suprový, ale na dárečky a kytičky si moc nepotrpí, protože by musel jít nakupovat a to on fakt nemusííí 😀

aduskatt
13. júl 2012

@rapunzel1 neboj, je to uplne v pohode🙂

aduskatt
13. júl 2012

@vecernicci aj ja mam podobny klon🙂)ale na sviatok kvetinka je🙂 aj Rafaello🙂

vecernicci
13. júl 2012

@simasa pizza v pohodě, ale já sním asi všechno kromě segedínu a zelňačky 😝 😀
a předvést můžu leda tak 3D drotík třeba psa, nebo Timmyho 😉
@florentina jestli by jsi byla táááák moc hodná a vyzvedla mě v Hradci, tak to klidně k @jakelina odjedu, to by snad neměl být problém a jak říká tchán, dobrý řidič si za 20 minut zvykne na jakékoli auto 😉 😵

mates22
13. júl 2012

@sisix já dávám do šlehačkové plňky radši želatinový ztužovač když mám, když ne tak smetafix...osobně mi víc vadí ta chuť se smetafixem, někomu zase víc vadí ten želatinový ☹

sisix
13. júl 2012

holky a jeste nejaky napad na dosr pro predskolaka? Diky za pomoc

vecernicci
13. júl 2012

@jakelina ale prdelku má Bárt krásnou 😀 😀 😀
@simasa já si korpus na to zvíře přivezu nenaplněný, aby bylo vidět, jak to ořezávám, naplním až na místě 😉

vecernicci
13. júl 2012

@eliska22 tak já měla v lednici zbytek falešnýho pařížáku od minulé soboty, dneska jsem do něj vrazila zobák a už bude pryč 😝 😀 😀 😀 a je pořád mooooc dobrej 😉

mates22
13. júl 2012

@sisix asi podle zájmů, co třeba něco jakože s lízátkama a bonbónkama, to je takový univerzální

sisix
13. júl 2012

@mates22 asi udelam neco jako pastelky ... nevis jak se kouknout na inspiraci?

mamina1978
13. júl 2012

@sisix ................inspiracia z internetu ............................. 😉 🙂

mamina1978
13. júl 2012

@sisix a tuto mam este ulozenu....... ta sa mi najviac paci..................... 😵 😵 😵 😵 😉 😉
http://www.flickr.com/photos/mossys_masterpiece...

mates22
13. júl 2012

@sisix a nebo prostě v googlu http://www.google.cz/search?q=crayon+cake&hl=cs... 🙂 , třeba vybereš

rapunzel1
13. júl 2012

@aduskatt ďakujem 😉

florentina
13. júl 2012

@vecernicci takže tímto se pasuješ do role dobrého řidiče 😉, pochopila jsem to správně 😎 ...jako pokud budeš kus řídit, třeba do té Olomouce /na cestě tam i zpět/...tak to vezmu přes Hradec, co bych pro tebe a tvé modelované zvířátko neudělala 😀 ....jinak nevím, kde přesně bydlí @jakelina....ale z toho Hradce pojedeme přes Olomouc, ale samozřejmě i nějaká jiná města /Mohelnice, Přerov, Zlín atd./, tak pak ještě napiš, co by ti nejvíce vyhovovalo, pokud ti to tedy nějak pomůže a dej vědět, kde se pro tebe máme stavit. Do Brna ale tedy touto cestou nepojedeme. Nejlépe si na mapách seznamu.cz zadej plánování z Hradce do Belušské Slatiny a ono ti to vyjede trasu...navigace hodí možná něco jiného, ale bude to podobné a dej pak vědět....

@sisix vydrží to, ale někdo už ti odpověděl

....já se tu ještě dnes budu asi chvíli vyskytovat....musím totiž ještě dodělat nějakou práci, na kterou jsem zapomněla 😅 a balení se odkládá zase na noc 😖 ....holky já jedu na pobyt maminek s dětmi a vážně celou dobu tam hodlám chodit spát s dcerou, ať doženu ten deficit....asi nebudu teda nejlepší společnice...no ale co....

florentina
13. júl 2012

@jakelina ....prosím ten příspěvek výše je pro tebe, já zase zmastila nik

jakelina
13. júl 2012

@florentina jasně, pochopila jsem, tak do Olomouce se klidně dostanu 😉

pristela
13. júl 2012

@florentina pch , to uz mozes aj po mna dojst na slovensko 😀 😀 😀 😀 jedno mesto navyse, hore dole 😀 😀 😀
@jakelina v Olomouci ked mrknete na barmana tak aj uz hotove mojitko vám vezme z baru a urobí na novo tak ako správne má chutiť 😀 a ked počujú ľubozvučnú slovenčinu a @lusil2005 Lusilkinu z "blaváčtinu" 😅 ani tringelt nepýtajú 😀 😀 a taxikári tiež sto bodov plus 😉

a tu moj Nemo, dnes by som mala robit este tu baletku ,a le vsak noc je este dlha , casu dost hadam 😝

vecernicci
13. júl 2012

@florentina no to bych si nedovolila se chlubit, že jsem dobrý řidič, ale jezdím už 18 let a řidičák mám ještě o dva roky dýl 😝 ono to nějak dopadne a myslím, že @jakelina by to měla do Olomouce určitě blíž než do Brna 😉