Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
18. júl 2012

@bambula1307 Dakujeeeeeem 😵 😵 😵 to taaaaak potesi.... 😉 🙂 To bola moja 14 torticka....

simasa
18. júl 2012

@itka79 jedna kocka to este nema iste, ale ak pocitam aj s nou, tak su volne este 2 miesta

larah
18. júl 2012

@simasa sladkého tam bude asi velaaa,tak ja by som mohla priniest nieco naslano

adrika202
18. júl 2012

narodeninová 🙂

simasa
18. júl 2012

@vecernicci @florentina @jakelina @dm1 @aduskatt @anibas @eliska22 @dadka212 @mariann2 @ajka82 @pipka @dada2007 @pristela @mia114 @evvina @larah @miciatko
Baby, ja este akosi citim potrebu napisat, ze ja som sa podujala dat toto stretko tak akosi "dokopy", ale neberte to, ze som hlavny organizator. T.j. ked mate nejake navrhy a pripomienky a vylepsenia, tak sem s nimi, takisto, ak s niecim nesuhlasite, tak to dajte najavo. Ak by ste nahodou niektora, koho som navrhla nechceli predvadzat, tak je jasne, ze mate pravo povedat nie. Ja nie som kapitan, ja som len vztycny dostojnik 😀 Takze aj co sa tyka toho predvadzania (co sa Zanet pytala), tak si mozeme povedat, ako to chceme. Ja by som sama za seba povedala, ze radsej postupne, nez aby sa predvadzacky prekryvali. Myslim, ze kazda bude chciet vidiet vsetko. Ale vyjadrite sa aj ostatne. Myslim si, ze casovo nam to v pohode vyjde. Ved ked dorazime o 12tej, tak pocitajme, ze asi hodinu sa budeme vybalovat a chystat veci, takze o 13tej by sa mohlo zacat prve predvadzanie. To s cokoladou je take, ze to sa mozeme tak max. pozerat. Ked odhadnem, ze je to tak na max. 3 hodiny - neviem, prehnala som to? To by bolo do 4tej. Potom by mohla ist vecernicci s 3D zvieratkom. Ked to prezeniem, tak max. dalsie 3 hodiny? Neviem, vecernicci, napis, prosim Ta, na kolko to odhadujes. No a zvysny cas (do polnoci? 😀 ) by nam zostal na kvety - cize Sabinka by predvadzala, ale mohli by sme aj skusat, lebo toho casu bude ozaj dost. No a druhy den by isla Zanet s krabicou, stencilom a postavickou? Tak debatujte a davajte vylepsovacie navrhy 🙂

simasa
18. júl 2012

@itka79 opravujem, uz je len jedno miesto volne

janula.h
18. júl 2012

@mamina1978 suprovááááááááááá

jakelina
18. júl 2012

@simasa já souhlasím. 😉
@mamina1978 krásně se ti povedla. 😉

sisix
18. júl 2012

@mates22 spis kdo to pak ji a chutna mu to 😀

aduskatt
18. júl 2012

@simasa samozrejme suhlasim, ze predvadzat postupne a o kolkej to je uz jedno, ked nebudeme vladat, dame pauzu a kafco a pokracujeme, sak vecierku snad mat nebudeme, xixi.............som zazila workshop, kde sa predvadzalo naraz na 4 stoloch a mala som z toho prd...teda ne prd, lebo som videla ako sa modeluju mysi a viac som nestihla☹

mariann2
18. júl 2012

@lokalistin ja v takom prípade odporúčam kufor s peniazmi http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=35871... , alebo mešec http://www.facebook.com/media/set/?set=a.238790... , alebo teraz som robila niečo takéto http://www.facebook.com/media/set/?set=a.317665... 😉

lokalistin
18. júl 2012

@mariann2 dakujem este to musim prekonzultovat s kolegom, ale povedala som mu,ze ak bude take horko tak nepeciem

lokalistin
18. júl 2012

@mamina1978 torta je velmi pekna uz som aj pred tym o tebe rozpravala s kamoskou, ze mas na rozdiel odo mna velmi cistu robotu.Nemas za sebou vela torticiek, ale potiahnute uplne super.Len mne sa moc nepaci forma toho srdca je take predlzene nejake divne-ale ako celok 1A 😉

rapunzel1
18. júl 2012

@ajka82 neviem presne čo ide do toho krému, ale ak sú obavy o salko, tak ja robím šľahaný nad parou s maslom a salkom a je super aj pod poťah, nikdy sa mi ani nerosil ani žiadna galiba, takže čo sa týka samotného salka v pohode

jakelina
18. júl 2012

@rapunzel1 a ty dáváš karamelové salko?? Ono je takové hustější než to neuvařené, to bych asi měla trochu strach dát pod potah, když je tekuté.

mishulle
18. júl 2012

holky prosím, která forma je na ty např. jing a jangy? to je toto: http://www.dekordort.cz/product/dortove-formy/d...

mishulle
18. júl 2012

už to mám, super.

rapunzel1
18. júl 2012

Ja dávam uvarené klasické salko, najskôr šľahám klasika vajcia nad parou, dám do toho cukor a skaramelizované slako, vyšľahám nad parou 17 minút, vychladnúť a do toho maslo, alebo heru a bez najmenšieho problému, teda aspoň v tejto kombinácii určite

mizulienka
18. júl 2012

@mamina1978 Zdeni je nadherna ta torticka, ozaj krasne potiahnuta, krasne kvietky, urcite museli byt nadmieru spokojni 😉

monika76
18. júl 2012

Dievčatá toto ma dostalo .Neviem komu sa poďakovať... v správe aspoň na plienočky .Také od srdca ,som si aj poplakala .Ďakujeme 😉 Ďakujeme všetkým a držte nám palce už sa nám to blíži 😒 po 20 .opakovať sa bude všetko na novo + snímky .V pondelok sme začali s 3 liečbou na imunitu .Ako inak ja neviem či sa to len mne zdá a zámerne máme lieky ktoré vyhodila s účasti poisťovňa ...No liek od pľúcnej čo nám veľmi pomáha samozrejme len na predpis 0 účasť poisťovne a teraz ampulková liečba na imunitu bola tiež kategoriácia liekov a už ho nehradí poisťovňa .

aduskatt
18. júl 2012

no baby, ze kavovoorechovy krem.fantaaaazia.uzasne to vonia, asi sa sfetujem🙂))

ajka82
18. júl 2012

tak tu je nizka krabicka darcekova pre dedka k narodeninam... hadam ho potesi... 🙂

vecernicci
18. júl 2012

@simasa to ani ne tři hodiny 😉 asi si přivezu už naplněný korpus s sebou a tam ho jen osochám 😀 a pak dotvaruju a potáhnu, doma to na rychlovku stíhám za hodku a půl i s naplněním, někdy ani nestíhám dát zachladit a rovnou potahuju 😝

aduskatt
18. júl 2012

sme sa tu minule bavili o zlepsovakoch....neviem, ci to niekomu pomoze, ale aj takto sa daju skladovat torty v chladnicke...na plytkom ciernom plechu je jedna, ta je prikryta striebornou formou a na nej je druha torta.takze sice vidime dve, ale chladia sa tri.🙂

vecernicci
18. júl 2012

@aduskatt ta se holka nezdáš, jdu to taky tak porichtovat 😀

aduskatt
18. júl 2012

@vecernicci to ma napadlo v tejto chvili a hned som to praskla na kona🙂))

lubicakovac
18. júl 2012

všímajte baby ako ste dali chladiť tortu aby stuhol vnútri krém, aby sa zatiaľ nerozsypala :DD improvizácia

mamina1978
18. júl 2012

@janula.h
@jakelina
@mizulienka Dakujem vam krasne............. take komplimenty 😉 , to taaaaak velmi potesiiiiii 😵 😵 😵 😵
Aj vam ostatnym dakujem za lajky.........😉)))))

pristela
18. júl 2012

@aduskatt jee to je dobry napas ale mne sa veru ani jedna torticka nezmesti uz naplnena pod formu 😕 😕 ved to musis mat nízke 😕

dajna11
18. júl 2012

toto je super koláčik,nieje to síce torta ale tak aby ste si trošku zamlsali takto po nete 😀 😀