Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
25. júl 2012

@petraxy6 tady je postup i sobrázky http://www.urybicky.cz/2011/02/jak-na-pismenka/
@aduskatt pokud máte u vás v Lidlu taky značku Pilos, tak ta je vynikající - jogurty, šlehačky i tvarohy, nemusíš se bát,je to kvalitní český výrobek

itka79
25. júl 2012

@rapunzel1 ja kupujem cez zeelandiu rastlinnu šľahačku gamaro 1l ma vyjde 1,80€ ale treba kupit celé balenie...
ale ak idete niekto na stretko tak môžem doniesť po jednej šľahačke...

dadka212
25. júl 2012

@lucula73 ja plním 24 formu s tým, neobtieram krémom, vyjde mi to akurát....aj do krému je dobré dať rum aj do džemu a je to potom velká mňamka 😀

anibas
25. júl 2012

@lucula73 ja si všetko nakreslím na veľký leták z kauflandu - 8 podľa prikrývok od hrncov, položím na naplnenú tortu a orežem nožom 😉 😉 😀 😀 😀

anibas
25. júl 2012

@rapunzel1 skús zelenú RAJO alebo ružovú HOLE z MilkAgra

simasa
25. júl 2012

prší a prší a mne sa táák nič nechce 😝

sisix
25. júl 2012

@simasa tez tu prsi a to meli tricitky. ☹

jakelina
25. júl 2012

Moje rychlovka, než se Kuba vrátí z brigády. Chodí domů na oběd, má brigádu tady u nás. Tak je to takové jednoduché, vymýšlela jsem teprve až jsem potahovala, co mu vlastně udělám. Nejdřív jsem chtěla udělat jenom kroužky a nebo nějaké jednoduché tvary vykrájet a dát na dort a pak mě napadlo tady to.

jakelina
25. júl 2012

@anibas manžel dostává spoustu kalendářů, takových těch velkých na stěnu, tak já zase schovávám ty a pak podle toho vykrajuju nebo je nastříhám a podkládám dort, než ho nakrémuju, abych si nezašpinila podložku. Před potahováním to vytáhnu a nemusím nic umývat.
My jsme holky šikovné co, recyklujeme dokonale. 😀 😀 😀 😀

aduskatt
25. júl 2012

@luciahromadkova ja prave mliecne Pilos vobec nekupujem..........a samozrejme ja pozeram v kazdom obchode, co kupujem, nepozeram na znacku, ale na zlozenie.pokial etiketa vyrobku vyzera ako zoznam chemickych latok v laboratoriu v NASA, tak to urco nekupim🙂

aduskatt
25. júl 2012

@reruna NO, u nas pred par rokmi nasli v mlieku a jogurtoch od Pilosu Listeriu, takze odvtedy ee☹( ja som bola a aj som vzdy spokojna s našou Rajo, tu pouzivam bezne v kuchyni pre nas, len teda na torty som objavila tu 36ku a paci sa mi, takze davam tu, ale len kvoli obsahu tuku, nie ze by sa mi ostatne smotany nepacili🙂

mamina1978
25. júl 2012

@jakelina Superny napad, ten dortik je taaak originalny, ukladaaaaaam 😵 😵 😵 😵 😵 pri mojich styroch chalanoch sa urcite nim raz inspirujem 😉 🙂

reruna
25. júl 2012

@aduskatt no vidíš, schválně jsem se dívala a mám doma jogurt Pilos, složení je jen mléko a jogurtové kultury, ale vyrobeno je to v Německu, když jsem začala před 2 lety to kupovat, tak byly jogurty Pilos vyrobené v ČR, takže ono se to muselo změnit, možná si Lidl mění výrobce, jak se mu líbí a jen nechává značku, tak se podívej i u vás,kdoví, od koho to bylo tenkrát s tou listerií, já jsem právě s výrobky Pilos spokojená, žádná éčka a podobné sajrajty

aduskatt
25. júl 2012

@reruna tiez predpokladam, ze to menia..ja, pokial mozem, kupujem Slovenske vyrobky🙂 takze je zasa pochopitelne pre mna, ze Ty ceske🙂Jogurty kupujem iba Zvolenske, to je tiez " cistý výrobok" a smotanovy, takze max spokojnost......co sa tyka Lidla, tak kupujem ovocie a zeleninu, ak som hnila ist na trh, pretoze prave v Lidli je to najkvalitnejsie zo vsetkych troch obchodakov, co mam v okoli a maju tam najlepsi emental, co sa mojej chuti tyka, inak tam velmi nechodim......samozrejme vynimka, ked je akcia na cukriky 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
25. júl 2012

@mamina1978 to jsem ráda, já už jsem to taky někde viděla, ještě by tam mohl být opasek, ale vůbec jsem neměla čas dělat sponu. Strašně jsem s ním pospíchala, ať je to překvapení a dnes musím i uvařit, tak je takový jednodušší.

aduskatt
25. júl 2012

@jakelina jednoduche, ale krasne🙂

jakelina
25. júl 2012

@reruna dnes se skoro všechno vyrábí jinde než je napsané. Skoro všechny mléčné výrobky, které mají známou značku se dělají v Polsku, taky jsem nechápala, když jsem to trochu víc studovala. 😝 😝 😝 Člověk je pak bez iluzí o kvalitě. Zůstane tomu jenom český název. 😢 😖

jakelina
25. júl 2012

@reruna Záznam chatu z úterý 27. března 2012 během vysílání

Jindra Hanáková: Paní Miloševičová, máme na Vás dotaz, který si všichni neumíme zodpovědět.Proč jsou mléčné výrobky vyráběné v Polsku. Nechceme polské jídlo. Co se s tím dá dělat? Jindra z Brna

Magdalena Miloševičová: Dobrý den, nevím, proč jsou mléčné výrobky vyráběné v Polsku. Na našem trhu ale nejsou pouze výrobky z Polska. Doporučuji Vám tedy při nákupu důkladně číst údaje uvedené na obalu potravin a vybrat si výrobek, který splní to, co od něj očekáváte.

jakelina
25. júl 2012

@reruna jedině číst na obalech, třeba Olma něco vyrábí u nás a pak i v Polsku a na Slovensku a přitom by si člověk myslel, že je to typicky česká firma.
Okopírovala jsem ti kousek z rozhovoru ze Sama doma, jestli to sleduješ. Bohužel ten díl, kde to probírali teď není k shlédnutí.

micmo
25. júl 2012

Ahoj holky, pořád vás tady sleduji a s ním nad těma vašima výtvorama, kéžbych to uměla jako vy 🙂 Po dlouhé době se minaskytla příležitost upéct dort. Budu modelaovat marcipánový domek,to by nebyl až takový problém,ale nemáte nějaký tip jak udělat okna aby vypadaly jako okna, myslím povrch?? Nebo to neřešit a udělat je jenom černé?? Co myslíte?? Budu ráda za každou radu 🙂 Děkuji moc!!!!!

jakelina
25. júl 2012

@micmo myslíš aby byly průhledné?? To pak jedině z želatiny plátkové nastříhat. Jinak bych je asi udělala modré a ne černé.

micmo
25. júl 2012

@jakelina No pruhledne asi ne to by bylo asi trochu složite 🙂 Spis by stacilo kdyby byly leskle... A modra me nenapadla 😀

aduskatt
25. júl 2012

@micmo prve ma napadlo tiez platky zelatiny nastrihat🙂

aduskatt
25. júl 2012

@micmo ak chces leskle, tak modre a pretriet piping gelom

micmo
25. júl 2012

@aduskatt A tu platkovou zelatinu koupim normalne v obchode?? A jak ji prilepit na ten marcipan?? Piping gel hmm neznam,ale kouknu se na net..

jakelina
25. júl 2012

@micmo to mají všude, jsou to takové obdelníčky, dala bych to do rámečku a ten přilepila na dort. To by mělo držet i vodou.

micmo
25. júl 2012

@jakelina
@aduskatt dekuji holky, moc jste mi pomohly, podivam se na to na netu a jeste jedna otazka, cemu by jste daly prednost vy? Zelatine nebo tomu gelu??

janulkamartinko
25. júl 2012

prosim nejake inspiracie na poschodove krtkove torticky mate?

aduskatt
25. júl 2012

@micmo osobne by som sa asi pohrala so zelatinou🙂

micmo
25. júl 2012

@aduskatt Dekuji, vyzkousim a uvidime 🙂