Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mirka907
12. aug 2012

ahojte baby...najde sa tu nejaka kosicanka, ktora by mi spravila na zakazku tortu snehulienku?

ajka82
12. aug 2012

baby otazocka, vy ked robite muffiny a nahodou vam na vrchu praskne, ze sa vytvori schod, aj ju zrezete? ja domace nechavam tak,ale keby nahodou niekto chcel mimo rodinu... 😕

yamahafazer
12. aug 2012

@ajka82 tvoje baby tie torty aj jedia?lebo moja mala absolutne nic ona nezje ani kusok torty ani zakuskov a malokedy niakeho kolaca ona vobec na taketo neni ona je skor masova a jedine co si da kusok hmoty marcipanovej to je vsetko
ja ked robim muufiny tak ich nemam vobec ako sopky davam presne do kazdej na rovnako aby boli rovnake a vzdy su pekne za rovno este som nic nezrezavala

adka_praha
12. aug 2012

@mia1111 no blba, taka varianta ma voooobec nenapadla... 😅

vlada111
12. aug 2012

@anibas je fakt úžasná, juj 🙂

vlada111
12. aug 2012

@mamina1978 to je niečo nekutočné, juj šikovné detičky

jaja555
12. aug 2012

@mamina1978 ... nádherné. Máš šikovne detičky aj synovca. Obdivujem Teba aj aj ich , len tak ďalej.

jaja555
12. aug 2012

@mamina1978 nádherná, jemnučká tortička. Si šikulka ... istotne sa veľmi tešili . Teším sa s Vami aj ja 🙂 😉 🙂

ajka82
12. aug 2012

@yamahafazer no divila by si sa, ale potahovky mi zjedia vsetko co dostanu a tortu tak isto...muffiny su na tom tak, ze zjedia polovicu a zvysok mam dojest, a hned potom zoberu dalsi muffin, zas polovicu a zas mi daju dojest... 😉
hej len niekedy ked robim tieto cokoladovobananove muffiny, tak asi podla toho aky kus a kolko coholady sa mi pritrafi, tak mi vzdy nejaka jedna alebo dve prasknu...preto sa pytam... a snazim sa davat rovnako vsade

daducha
12. aug 2012

@bzucinka2 dakujem velmi pekne, pomôze 🙂

jaja555
12. aug 2012

mamina 1978 jeeeeeeeej ... to sa teraz zdá, že som opáčikovala jedno dva razy . Ale prvá odpoveď je na tie detské tortičky tvojich detičiek a synovca a ten druhý na Tvoju nádhernú tortičku mamina 1978 .

pristela
12. aug 2012

@lamps jee, andelica 😀 ja dostala tu "tvoju" zakázku 😅 😅 svadobná torta podla mna 😀 teda maju ju u mna na 1.septembra objednanu uz dlho , ale az vculeky mi napisala ze ju nechávaju celu na mna 😀 napisala ze hore dvoch holubkov 😀 😀 ale , že nemus byt ak ja nechcem 😀 co jasne že nechcem , sa vcul len modlím len aby nenapísali, ze ju chcu len cisto bielu 😖 moc, moc prosim aby chceli farebne kvety 😀 😀 a je im jedno ci dvoj ci trojposchodacka/teda jasne na kg sme uz dohodnutý/ 😀 😀 😀 juj , ale som rada 😀 😀 😀

lamps
12. aug 2012

@pristela 😀 to pekne, mi kradneš zákazky 😀, ale teším sa s tebou. Tú moju síce zrušili, ale ja dúfam, že príde druhá príležitosť. Kvietky mám vymodelované, už ich len použiť a možno to bude už o dva týždne, niečo sa črtá, uvidím, čo z toho bude 😅

bzucinka2
12. aug 2012

@anibas uzasna kombinacia farieb 🙂

pristela
12. aug 2012

@lamps 😀 😀 😀 ja ju robim len tutoky, né ako ty Italiano 😀 tam este nesiaham 😀 😀 😀 a ake kvietky si nakoniec mala ? myslim farbu

pristela
12. aug 2012

@bzucinka2 fantastikus, uplne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 sladkááááá 😵 😵 😵
@muffinka8 ja uz ani neviem z akej znacky coko som robila ale viem že to robia aj z kinder cokoladok 😀
@csina och , je mi luto ale postup nemam , som si len nakrelila obrys klaviru a pak podla toho zrezavala 😖
@mamina1978 oo , mnaaam , sikovne detvaaaky 😵 😵 😵 a ta biela nafukovacia ryba nema chybu!!!!!! 😵 😵 😵 😵

reruna
12. aug 2012

@csina mám uložené tyhle klavíry, jsou to inspirace z netu, některé jsou od holek z Mk a jeden jsem dělala i já - ten s těmi modrými květy, vyfotila jsem ti ho i zblízka, je celý z hmoty. Pokud chceš klavír jako dělala pristela, tak myslím, že je to vyřezané z obdélníku

reruna
12. aug 2012

@csina ten krtek se mi tam dostal nedopatřením 😀

aduskatt
12. aug 2012

@reruna skusas nasu pozornost, ze? 😀 😀 😀 😀

pristela
12. aug 2012

@reruna oooo, ten biely s ciernym lemovanim je naaadhernyyy 😵 😵 to keby si sem dala skor, by som ho isto robila takto, fantastikus to vypada 😵 😵

csina
12. aug 2012

@reruna krásne ďakujem... 🙂
@pristela len otázočka, poťahovala si MMF? čokohmotou? a na to biele detajly?? mám na mysli ten spodok... dik 🙂 a otvorené krídlo si poťahovala nejakú oplatku, či?
premýšľam aký korpus a plnku zvoliť, aby sa mi to neroztopilo, má byť viac ako 30°C keď to budem robiť aj keď bude oslava..

reruna
12. aug 2012

@pristela ten tvůj je taky krásný!

mia114
12. aug 2012

ahojte
po dlhsom case sem pozeram, mam dovolenku tak nechodim az tak casto na net a teraz ani nepeciem torty 😅
akurat v utorok bude mat moj drobec narodky tak dnes som po dlhsom case travila cas pri vyrobe postaviociek na tortu, drobec si vybral finley hasicke auto a jeho kamaratov tak som mala co robit 😀 pomahala mi aj sestra bo robit tolko autickom bolo celkom dost, teraz ale neviem ako ich vsetky pomestim na tortu 😀 😀

lamps
12. aug 2012

@pristela no veď aj táto moja nádejná pôjde len o pár ulíc odo mňa. Robila som nakoniec jemnulinké žlté 😅

daducha
12. aug 2012

Ahojte,tu je môj vikend : ruzovy levik a srdiecka boli na zelanie, Mickeyho klubik mal skoro 6 kg, a posledne dve nemali specialny ucel,to je jeden môj staly zakaznik, ktory si objedna torty len tak, lebo mu chutia 😀 .Tak som skusila kombinaciu modra,zelena - mam robit svadobnu v tych farbach a tie oranzove kvietky sa mi pacili,tak som to skusala 😉

pristela
12. aug 2012

@csina moja nerva , vsak ja uz aj zabudla ako som ho robila 😝 😀 😀 ale robila som ho ako krabicu tu je postup: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3854042... fakt presne tak isto , najskor som obalila bielou MMF boky , zrezala do roviny a na vrch som pak hodila čoko MMF a zas zrezala ako vrchnak krabice, uhladila a bolo , to kridlo su zlepene torzove oplatky potiahnute tiez čoko MMF .
a co dnu v tomto teple nuz netusim ted sa aj maslo pusta 😝 tato bola mramorak v kakaovej verzii+vanilkova plnka s malinami

eliska22
12. aug 2012

@pristela ked ta tu uz dnes takto pekne som vystihla, tak mám ako inak otazocku 😉 ako si prevazala tu posch. svadobnu tortu? ja idem robit teraz na sobotu 3posch. a dumám ako ju mám previezť 😅

mamina1978
12. aug 2012

Dakujeme vsetkym za pochvali, a deti sa moc potesili za toooolko vela laikov 😵 😵 😵 😵
a ze aj ich vytvori sa vam pacia.
@pristela
no este mam dat vediet, ze ta gulata ryba je s perletou ivory natreta, len to na fotke moc nevidno ☹

pristela
12. aug 2012

@eliska22 tu svadobku si prevazali sami 😝 na kolenach 😝 a cesta autom co trva 20min im trvala 3/4 hodiny 😝 😝 😝 😀 ale tu krabicovu trojposchodacku som viezla ja , v kufri v obrovskej krabici a puberťák sedel v zadu v aute , prehnuty cez sedacky dozadu a drzal celu cestu tortu za špajdle , ktore som zapichla do stredu torty a nechala trcat ako drziak a pre istotu mal v druhej ruke este žehlicku keby padala aby ju nechytil rukami kvôli otlackom 😀
ale ja videla niekde upravu krabice na prevoz torty, len si spomenuuut kde

lamps
12. aug 2012

@pristela tomu sa povie do detailu premyslený postup 😅