Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
2. okt 2012

@mariann2 ja si to trojsrdce zatial ani neviem predstavit ako by som robila..

wera.g
2. okt 2012

@mariann2 aké trojsrdce?

pipka
2. okt 2012

@mariann2 ty a keby si spravila trojposchodku tri srdiecka? 😕 😉 ci to nechcu?

mariann2
2. okt 2012

@aduskatt
@wera.g kočky, také niečo, ako dve srdcia, ža sa prelínajú do seba, ale oni chcú takto tri, od najväčšieho po najmenšie srdce, čiže tri torty srdcia, vedľa seba, nie na sebe ako poschodovka

aduskatt
2. okt 2012

@mariann2 cize z kazdeho urezes kus, aby si ich naskladala vedla seba?....nejak tak?

mariann2
2. okt 2012

@pipka nie nechcú poschodovku, ale 3 torty vedľa seba a navyše je to pre pediatričku mojich detí, takže nechcem odmietnuť, nikdy neviem, čo budem od nej potrebovať

dm1
2. okt 2012

@mariann2 no to tazko radit pri takom zadani 😝. Je to aspon pre zeny iba ci aj chlapov ci mix? ja by som asi dala neutralne kvety

mariann2
2. okt 2012

@aduskatt presne tak

wera.g
2. okt 2012

@mariann2 jáááj, prepáč, prehliadla som to ☹ noo niekde som dávnejšie videla fotopostup ako robiť dvojsrdce bez formy, tak by tak šlo aj to troj.. hoci si neviem predstaviť ako to potiahnuť 😅

mariann2
2. okt 2012

@dm1 je to na niekoľko príležitostí, meniny , narodeniny, výročie svadby, deti, aj dospelí, čo keby som to urobila a la @lamps , čiže margarétkovú, čo? tým by som nič nepokazila, či?

alicc
2. okt 2012

@wera.g dakujem a kolko toho mascarpone a slahacky, robim vacsiu tortu, tak na aku je toto rozpis? asi vela otazok 😅

dm1
2. okt 2012

@mariann2 no a to budu take male tie srdcia? lebo inak to proste nedas do ladnicky ked maju byt vedla seba 3 😕

wera.g
2. okt 2012

@alicc no ja som na štvorec priemer 24cm robila z 2 smotán na šľahanie (360ml dokopy), 4 bielych čoko, a dvoch mascarpone (teda 500g dokopy). Ale neviem ako myslíš, že väčšiu tortu - koľko priemer? 🙂

wera.g
2. okt 2012

@mariann2 a keby si dala tak, že to najmenšie medzi tie dve väčšie tak dole? či to nechcú tak? 😉

pipka
2. okt 2012

@mariann2 urcite nepokazis 😉 alebo aj akekolvek kvietky 😉
a dala by som ich mozno ton v tone...ze napr. svetlozelena, zelensia a tmavsia zelena..alebo aj akakolek ina farba 😉 ale aby to ladilo spolu ako jeden celok 😉

inak ja mam formy na srdiecka..rozne velkosti 😉

alicc
2. okt 2012

@wera.g takze rozmer je cca 25x35 cm a ma to byt macsarpone krem s jahodami

mariann2
2. okt 2012

@dm1 no, nad tým som aj ja rozmýšľala, že kde to dám, budú to srdcia od najvačšieho po najmenšie, aké má byť počasie cez víkend, teplo, či zima? neviete?
@wera.g chcú ich vedľa seba
@pipka presne takto farebne som si to predstavovala, ale skôr v žltej farbe, aj ja mám tri veľkosti foriem na srdce

njonja
2. okt 2012

@dm1 ak sa ti este niekto neozval, ja by som si tie cipky vzala.... za kolko ich predavas?

pipka
2. okt 2012

@mariann2 ano, zlta ma napadla tiez 🙂

alicc
2. okt 2012

@wera.g myslis ze by stacili 3 slahacky, 6 cokolad a 750g mascarpone? a prosim ta davas aj stuzovac slahacky? a ak ano kolko 🙂
a este ked je uslahana slahacka , mascarpone primiesat uz len metlickou na miesanie alebo slahacom? a uz sa plnka nesladi?

dm1
2. okt 2012

@mariann2 ta margaretkova by podla mna bola super na to. Len ono ozaj s tou velkostou ak to bude limitovane sirkou chladnicky tak to je o nicom lebo aj ked to je od najmensieho po najvacsie tak by to mohlo byt tak max. ze 10, 15, 20 :-P. teda ja by som viac do ladnicky nenapratala. a vaha malicka lebo by sla iba do sirky....

mariann2
2. okt 2012

@dm1 myslela som, že potiahnem každé srdce zvlášť a poskladám to až pred ich príchodom, dozdobím a potom už nech si to riešia oni, ked chcú takú tortu

wera.g
2. okt 2012

@alicc to je rozmer formy, či? fíha, fakt netuším koľko je na takú formu treba, to som ešte nerobila... 🙂 jasné, dávam stužovače, 1 stužovač na šlahačku, to znamená ke´d chceš 3 šľahačky, tak 3 stužovače 😉 hej mascarpone už len prišľahať, a nesladiť, veď tam je biela čoko a tá je doosť sladká 😉 držím palce 😉

dm1
2. okt 2012

@mariann2 no tak to potom ano. ale tam treba aj vyzdobu tomu prisposobit fakt nieco take ako ta margaretkova nech sa kvety netahaju cez spoje a tak. Drzim palce 😉

rapunzel1
2. okt 2012

@mariann2 len taký nápad, čo tak urobiť to akoby trojlístok, spojiť ich špičkami k sebe, lebo vedľa seba, by to asi moc dobre nevyzeralo a nejak ich akoby previazať, akoby stuhami, kvetmi, alebo tak...

luciahromadkova
2. okt 2012

@mia1111 dakujem, asi davam vela farby, a chce to len skusat....to babo sa mi paci, uz rozmyslam nad tehotenskou tortou, mam pekne inspiracie aj tu od dievcat, ale asi len urobim jednoduchu sablonu tehotnej, aj ked to torzo sa mi paci viac...len si velmi este netrufam..a. netusim aku dat farebnost ci do ruzova, fialkova, modra lebo neviem aky odtien sa vydari s tymi wiltonkami, mam zatial len zakladne farby v skatuli a dokupila som si hnedu a baby modru
tak to bude len jednoducha torta so siluetou na vrchu, len este netusim tu farebnost 😀

mamina1978
2. okt 2012

@mariann2 .....................inspiracie z internetu..................
Tu su tri moznosti ako torticky ulozit. Potiahla by som kazdu inej farby ,
ozdobila osobitne na kazdu torticku ina tema 😉 🙂 Ja by som to rozlozenie urobila podla tej poslednej...😉

b.janka
2. okt 2012

@vlada111 držkaj sa 🙂

mamina1978
2. okt 2012

@vlada111 Drzime ti palceky a ozvy sa nam,posli potom foticko babätka ,a teraz si uz chod oddychnut !!! 😉 😀 😀 😀 , ved torticky ta pockaju ,...............neutecu 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ajka82
2. okt 2012

@alicc na taky rozmer ti na 3x korpus 2x plnka bude stacit...ja mam doma taky plech rozmerovo a svokrovi som robila na 65tku taku 😉 len maliny tam boli