Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
9. nov 2012

tak konečne som si sadla k pc...tortička Snoopy má 5kg ...a muffinky všetko podla želania 😀 😀

jenie123
9. nov 2012

@dm1 to je uzasna torticka.. aj ja by som taku chcela.. 🙂 🙂

jaja555
9. nov 2012

@mamina1978 krásnučká tortička, určite sa im páčila, krásna črievička, ani sa mu nedivím, že ju tam chcel mať 🙂 😉 🙂

muffinka8
9. nov 2012

Ďakujem vám za pochvaly 😵 😵 😵

jakelina
9. nov 2012

@dm1 dnes jsem konečně našla ty viorica cakes. Tady mi to nešlo přeložit, ale když jsem ten odkaz zkopírovala do Google, tak tam už ano a našla jsem i ty postupy. Díky jsou to krásné dorty a paní je moc šikovná. Zrovna to prohlížím. 😉

blcha
9. nov 2012

@lokalistin
@eliska22
@ajka82 baby dakujem za nazor a musim povedat ze mate pravdu je to moc precackane moc som tam toho naplacala no ale mala som vselico nachystane tak som to tam chcela vsetko narvat aj s bielkom ozobit no chcela som vsetko vyskusat inak su fakt tie svadobne omoc krajsie take jednoduchsie ale nevadi ja som rada ze som ju zvladla aspon takto 😉

benjik
9. nov 2012

@jakelina já je chci zkusit na perníčky a sušenky

jakelina
9. nov 2012

@benjik jasně i na muffiny, jenom nevím jak je to velké.

janula.h
9. nov 2012

@daducha chápem Ťa a ja som sa včera tiež takto rozhodla ale s tým,že ja nestíham nič ☹ deti už vôbec a to mi zato nestojí tak jedna torta za víkend sa dá ale nie 4 ☹

sisix
9. nov 2012

@mima1311 ja delala kvety z obou, jen ne tak krasne a vymakane jako holky. Pruzdil je ten, ze flower ztvrdne a neda se na dorte krajet. Jednou mi dosel velvet a kousek jsem pouzila flower a pri papani dortiku, sem ten kus vyhodila. Nedalo se to jist. 😀 takze velvet

blcha
9. nov 2012

@dm1 krasna uzasna torticka strasne sa mi take pacia fakt super 😉

mima1311
9. nov 2012

@sisix dakujem , uz som dala do kosicka 😀 😀 😉 😉

dm1
9. nov 2012

@bambula1307 dakujem 🙂. spodok bol len 26cm a bolo to tak spravene ze tie poschodia posunute az na kraj take ako schody proste zo zadu v rovine tie korpusy aby mohli byt kratsie rozostupy. 7kg vazila

lubi22
9. nov 2012

@dm1 - to je prenadherna torticka 😵 Stahovala som si Tvoje inspiracie, krasne tortičky 🙂

@muffinka8 - ta tortička je strašne milená, krásna 😵

eliska22
9. nov 2012

@janula.h no jedna sa dá, ale ja som sa rozhodla, že nebude už ani jedna, resp. len fakt pre blízku rodinu, myslím tým moje deti 😀 ešte dopečiem a končím, sem - tam určite jedna bude, ale nie takto, že prídem z práce a deti idú bokom a ja v kuchyni do noci 😖 nechcem aby si ma deti pamätali z detstva len s mixérom v ruke, zababranú od cukru a hlavne matku, čo už ani nevarí pomaly a nemá na nich čas, lebo takto to u nás je teraz a to za to fakt nestojí 😝
keď vyrastú a budem sa doma nudiť, tak s tým možno začnem, keď ich budem čakať, kým sa vrátia z diskotéky 😝 😀

dm1
9. nov 2012

@eliska22
@janula.h veru 4 je masaker to uz nehrozi to by sa muselo neivem co stat aby som tolko piekla. Ja mam do konca roka 4 torty uz len 😎 aj to jedna pribudla dnes pre tych co si brali tu detsku aj ked na december ale 15.12 to este ide a hlavne vyzva - sijaci stroj este neviem ako ale mam cas to vymysliet 😀 . Ono sa to da ale nie dlhodobo popri praci robit.... ja som v noci modleovala tie zvery a do prace som prisla po 3 hodinach spanku takze nie bohvieco 😝

pipka
9. nov 2012

no posledna...pre maleho matematika...a mam vikend 😎

eliska22
9. nov 2012

@dm1 ja takto po nociach robiť práve neviem, nie som vôbec nočný typ, mne sa najlepšie robí zrána 😝 ja keĎ už do desiatej robím tortu, tak mám dosť 😝

eliska22
9. nov 2012

@pipka krásna, veselá, dnes to tu je také veselé, farebné 😵 😵 😵 😵 a dobre si tie príklady vypočítala, nepomýlila si sa ? 😀 😀 😀

pipka
9. nov 2012

@muffinka8 tie sovicky su nadhernee 😵

pipka
9. nov 2012

@eliska22 no vies ze som si to po sebe na kalkulacke kontrolovala? 😝 😀 😀 😀
este kym som to nalepila 😅 😀
pre istotuuuuuuu...sak aj ucitelka sa moze seknut 😀

levandulka3
9. nov 2012

@muffinka8 tie sovičky sú úchvatné, aj celá torta pekná, veselá 🙂

levandulka3
9. nov 2012

@mamina1978 krásna tortička a ešte krajšia črievička 🙂

mamina1978
9. nov 2012

@jaja555 , @jakelina , @levandulka3 dakujeeeeem , to taaaak mooooc potesiiii 😵 😵 😵
Som zvedava, co na nu zajtra rano povie , ked si po nu pride 😕 🙂
A aj vam ostatnym dievcatam dakujem moc za lajky 😵 😵 😵 😵 😵 A idem docitat a popozerat vase nadhery, co ste popridavali.
🙂

levandulka3
9. nov 2012

@adrianai krásne ich máš 🙂 môžem sa spýtať ako dlho ti trvalo potiahnuť tie minitortičky na stužkovú a ako boli veľké myslím rozmer a počet korpusov idem ich totiž robiť budúci týždeň a už teraz mi nedajú spávať ďakujem 😉

dm1
9. nov 2012

@eliska22 juj to ja zase neznasam rano vstavat 😀 . ale odkedy chodim do prace uz nevladzem tak ked rano skoro vstavam predtym som kazdy den sla spat okolo 1-2 to teraz nehrozi by som odkvecla 😝. max.do polnoci v tyzdni a 1-2 dni este dlhsie 😝

levandulka3
9. nov 2012

@dm1 je nádherná mne sa páči viac ako originál 🙂 mám jednu otázku ked robíš tortu na ktorej je takto veľa postavičiek berieš za ne príplatok či normálka za kilo neviem totiž ako to účtovať

moma
9. nov 2012

baby prosim poradte mi, zajtra sa chystam piect svoju prvu tortu, ale neviem kde som dala recept. Mala byt len taka jednoducha, klasicky korpus a pudingova plnka. Teraz narychlo neviem nic podobne najst ☹

aduskatt
9. nov 2012

@levandulka3 postavicky navyse🙂.ja davam jednu gratis k torte, ostatok 2EUR/ks

dm1
9. nov 2012

@levandulka3 dakujem moc za pochvalu 😵 . A bez priplatku veru :p. Ale zase 1x ked som taku podobnu robila tak bola len za suroviny pre naj kamosku a teraz to tiez bolo pre znamu. Inak veru neviem ci by to tak bolo 😝