Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
15. nov 2012

dievcata @pristela @aduskatt znova vas idem otravovat s tym kavovo orechovym kremom...davali ste tam iba tolko orechov kolko v recepte? ja uz mam krem hotovy ale zda sa mi malo orechovy a dost sladky, davala som aj menej cukru.
myslite, ze tam mozem pridat oprazene orechy?

aduskatt
15. nov 2012

@mizulienka mozes dat kolko srdco a jazycek raci🙂

aduskatt
15. nov 2012

@mizulienka
Tekutina (voda) polievková lyžica zarovnaná 12 ml, kávová lyžica zarovnaná 3 ml
Prášok do pečiva polievková lyžica zarovnaná 10 g, kávová lyžica zarovnaná 3 g
Hladká múka polievková lyžica zarovnaná 10 g, kávová lyžica zarovnaná 3 g
Kukuričný škrob polievková lyžica zarovnaná 9 g, kávová lyžica zarovnaná 2 g
Cukor práškový polievková lyžica zarovnaná 10 g, kávová lyžica zarovnaná 3 g
Cukor kryštálový polievková lyžica zarovnaná 15 g, kávová lyžica 5 g
Soľ polievková lyžica zarovnaná 20 g, kávová lyžica zarovnaná 7 g
Ovsené vločky polievková lyžica zarovnaná 8 g, kávová lyžica zarovnaná 3 g
Kakao polievková lyžica zarovnaná 6 g, kávová lyžica zrovnaná 2 g
Mletá káva polievková lyžica zarovnaná 5 g, kávová lyžica zarovnaná 2 g
Mleté mandle polievková lyžica zarovnaná 5 g, kávová lyžica zarovnaná 2 g
Mleté orechy polievková lyžica zarovnaná 5 g, kávová lyžica zarovnaná 2 g
Mletá škorica polievková lyžica zarovnaná 6 g, kávová lyžica zarovnaná 2 g
Med polievková lyžica zarovnaná 18 g, kávová lyžica zarovnaná 6 g
Olej polievková lyžica zarovnaná 12 g, kávová lyžica zarovnaná 4 g
Smotana na šľahanie (30% tuku) polievková lyžica zarovnaná 12 g, kávová lyžica zarovnaná 5 g

mizulienka
15. nov 2012

@aduskatt dakujem, uz som pridala a je to fajnovejsie 😉
davala si aj menej cukru?

aduskatt
15. nov 2012

@mizulienka ano🙂 obvykle davam do kremov menej cukru ako sa pise 😀

rapunzel1
15. nov 2012

@cestovatelkaandrea ti verím, domáce slovnenské sú slovenské, urob si sama, nie je to vôbec zložité, vlastnoručne urobené aj tak chutia najlepšie, ja už robím doma aj žemle a chlieb a našim to chutí omnoho viac ako z obchodu 🙂

jakelina
15. nov 2012

@rapunzel1 ty jsi šikulka, mně se úplně sliny sbíhají jenom to čtu 😀 😀 😀

rapunzel1
15. nov 2012

babule moje, niektoré ste tu písali, že pečiete suché pečivko na Vianoce dopredu, môžem vás otravoať o recepty na nejaké. Chcela by som skúsiť popiecť aspoň niečo do predu, aby som nestresovala zase. Som si kúpila aj strojček na vytláčanie pečiva, len tých receptov je veľa a každý trochu iní, skúšala som dva a z jedného bolo tak husté cesto, že to ani nešlo a druhé sa roztekalo... no proste poprosím o recepty, ktoré naozaj fungujú, aj na ten strojček, aj na klasické vianočné, nech mi to tu začne pekne sviatkovo rozvoniavať 😝 😝 😝 ďakujem vopred

mamina1978
15. nov 2012

@jakelina jeeeej, aka naaaaadhernaaaa dievcenska torticka 😵 😵 😵 😵 😵 Take mam ja veeeelmi rada 😵 😵 😵 😵 😵 ...ukladam 🙂
To je tak ,ked my mame len vela chlapcov doma 😉 , tak sa na tychto dievcenskych tortickach
aspon extra vysantime 😉 😀 😀 😀

wera.g
15. nov 2012

@karap jooooj ďakujem veľmi pekne 😉))

zuzuz1
15. nov 2012

prosim poradte mi,... som mierne povedane zufala... mame relativne novu kuchynu a toto budu prve vianoce v nej... a kupili sme teplovzdusnu ruru... ake bolo moje prekvapenie ked som zistila ze moje stare plytke plechy sa do tej mrchy nezmestia! 😨 len hlboke... a este viac som vysokovana z toho ze mi v obchode podobnom tescome tetuska zahlasila ze este nevidela predavat plechy do teplovzd. rury 😲 😲 😲 ... je to mozne??? ake mate prosim skusenosti s novsimi rurami a plechmi... vyfasovala som k tej rure po jednom hlb. a jednom plytkom ale ved s tym sa vianocne pecenie neda zvladat...ledva ledva zvladam korpusy na tom piect... dakujem za kazdu radu...

yamahafazer
15. nov 2012

@zuzuz1 akurat citam tvoj problem a ja mam taky isty mam len nervy nato lebo mam vela plechov tiez klasickych a vobec sa mi tam nezmestia hlavne,ze mi v predajni hovorili,ze to je mora tam sa mestia vsetky plechy keby ma to trklo som si mohla doniest plech a vyskusat len som im verila lenze vtedy sme prerabali byt ked sme kupovali spotrebice a tie boli este zabalene v izbe a ja som vobec nerozbalovala a neskusala plechy az ked sme ju spojazdnili tak ja mam iba dva nizke plechy ziadny hlboky a som si dokupila take hlboke a tiez mam problem aj formu tam stvorec voopachat alebo nieco na plech velku okruhlu vsetko mi to trci.Ja som si premerala trubu a podla toho som si kupila dva velke hlboke plechy a este mam dva take uzsie co este moja mama mala a tie mi dala tak ja pecem tak na vseliakych plechoch.Ty mas este dobre,ze sa ti hlboke zmestia mne ani tie hlboke co som mala predytm vtrube takze ja mam dva plytke original knej a dva velke hlboke a dva take uzsie hlboke tak iba vtych peciem.

jakelina
15. nov 2012

@zuzuz1 já mám horkovzdušnou Fagor a už jsem si dokupovala spoustu plechů, našla jsem si výrobce a nechávám si to posílat. V obchodě takové namají. Já musím mít přesně do takových drážek co jsou na boku trouby a do nich se ty plechy zasunují.

eliska22
15. nov 2012

@1zaza krásna, ale toto má byť niečo len jednoduché od mamy pre syna do výslužky 😝 😝 že parádnu tortu budú mať veľkú a robí ju niekto iný 😝

jakelina
15. nov 2012

@eliska22 však ty taky můžeš mít parádní ne???

nika222
15. nov 2012

Babenky idem si po radu, mam objednavku na tuto torticku len neviem indentifikovat ako je tá lúka urobená? Ci je to vysoky kvetinkovy korpus a zrezany na tú bábiku??? Co vy na to? 🙂

zuzuz1
15. nov 2012

@jakelina presne... ja mam tiez fagorku...a mozem sa spytat odkila si to nechavas posielat? z akej firmy/stranky???a po com idu take plechy?? dkauejm

jakelina
15. nov 2012

@zuzuz1 já ti určitě napíšu, ale teď jsem v práci a nemám to tu. Pošlu ti večer zprávu. Takový hlubší stál myslím 200,- korun a ty nižší už si nepamatuju. Jenom jsou různé typy těch trub, tak musíš asi vědět přesně jaký a nebo to změřit. Já mám na všech takové dírky. Tady to je ten hluboký, dělala jsem v něm pečený čaj.

cestovatelkaandrea
15. nov 2012

@rapunzel1 no budem to musiet vyskusat, lebo tu to fakt nezozeniem a holandske kolace a torty nie su chutne. len musim pockat kym drobec trocha osamostatnie, lebo teraz maminku necha tazko piect kolace.

evvina
15. nov 2012

@jakelina Prosm mohla by jsi mi tak večer poslat u jaké firmy si to objednáváš, a rozměry tvého pekáče? Tak ymám problém sehnat hluboký. Děkuji Eva

jakelina
15. nov 2012

@evvina ano, napíšu ti i změřím doma.

nika1985
15. nov 2012

@rapunzel1 ja robim tieto len mam ten lis este po mame na tom umelom to ide tazsie mam aj ten tak som skusala 36 dkg hl.muka,36dkg palmarin,15 dkg orechov, 9dkg pras.cukru namiesto orechov mozes dat kokos,skoricu alebo kakao ja robim tak ze davam kokos a pol cesta farbim kakao chuti to ako esicka teda mm tvrdi ja to moc nelubim.

jakelina
15. nov 2012

@nika222 já myslím, že je to upečeno tady v té formě.
http://www.hospodynkam.cz/hospodynkam/eshop/2-1...

eliska22
15. nov 2012

@jakelina za tie prachy čo ju ja robím sa mi nechce ísť do takej parády, ešte ju babka chce aj do krabice, takže tak 😉

blcha
15. nov 2012

baba prosim vas viete mi poradit v ktorom internetovom obchode si mam kupit tie gelovky startovaciu sadu a ake ja sa tomu vobec nerozumiem vlastne peciem len pre rodinu ale tusim sa zacinam troska rozbiehat tak by som uz potrebovala riadne farby nie len tie sackove z drogerky 😎

blcha
15. nov 2012

@jakelina ten caj vyzeran nenormalne vyborne mas niekde neaky recept mnam sliny mam az na pate 😅 😅

mimcak
15. nov 2012

to mám ,ale zadanie tortu kde je žena ako kuchárka,lebo rada varí zakomponovať tam jej muža a už dospelú dcéru.

karap
15. nov 2012

babulky,casto sa sem chodit kochat vasimi krasnymi tortami.Pred casom som vas prosila o radu ako na malovany obrazok......bala som sa toho ako cert kriza,no dnes som sa odhodlala....a toto sa mi podarilo:
Vystrihnem ho do tvaru ovalu a polozim na tortu.Oproti vam je to nic,no ja ako uuuuplna amaterka mam taku radost 😀

mimcak
15. nov 2012

@nika222 to vyzerá ako kvet,zrezaný

nika1985
15. nov 2012

@nika222 tiez mi to vyzera ako kvet jednu cast zrezat dole