Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
21. nov 2012

@pristela asi 18cm na vysku 😅 len puncovinu isto nemozem dat, lebo robim len figurku na tortu... len neviem ci to len sukna udrzi...skusim tu oplatku nejak poskrucat zvysnu

aduskatt
21. nov 2012

@lamps no ale aka krasavica🙂

patrikmisko
21. nov 2012

dievčevce, pridávam vam fotku mojej 2. potahovej torty 🙂

patrikmisko
21. nov 2012

tato je číslo 3

patrikmisko
21. nov 2012

tortička číslo 4 - pre svokru k 60 - ke 🙂

pipka
21. nov 2012

@lamps andrejka ale akaaaaa rozkosnaaaaa slecinka 😵 akurat som ju na FB okukavala 😉
mna dnes tie zajaciky cakaju, tak som sama zvedava ako dopadnu 😅 😉

cim si otlacala na nozkach tie nechty...spickou cukrarskou...ci? 😉

lamps
21. nov 2012

@pipka ale chudera má taký divný chobodík, ale nech som jej ho skúšala napasovať akokoľvek, zdal sa mi divný na nej 😎, tie nechtíky som jej robila slamkou na vodu

dm1
21. nov 2012

@ajka82 ono neviem aka ma byt velka ono sa to da istit napr. aj horalkou ze ju zrezes do trojuholnika a bude to pekne na nej stat tu suknu uz si nariasis ako potrebujes tak nebude vidiet ze je to ploche

dm1
21. nov 2012

@mariann2 aj ja som robila uz viackrat podla toho postupu spidermana je super spaveny

12321
21. nov 2012

dakujem vam za rady

mizulienka
21. nov 2012

dievcata rbili ste uz niektra puding z ryzoveho mlieka? da sa?

mima1311
21. nov 2012

@pipka ňuňuňuňuňuňu tie su na zozratie 😵 😵 😵 😀 😀 😀 ---ukladam 😉

mima1311
21. nov 2012

@lamps naaaaadherna slonia slecinka 🙂 🙂 🙂

mizulienka
21. nov 2012

@lamps krasna slonicka 😉

pristela
21. nov 2012

@ajka82 aha, tolko mala asi aj moja , ja bych to len na cistu suknu neriskovala 😕 ale co keby si dala šulok hmoty na spajdlu vytvrdnut a pak na to modelovala ? alebo ak uz mas vrch tak tu spajlu zapichnut do tela a sulok hmoty urobit len tam kde bude sukna, ked vytvrdne len prehodis potah ako suknu /take dute to pod nou bude ale v strede bude ten sulok 😀 / no a pak to zapichnes do torty, a vlastne vaha tak bude v strede na tej vytvrdnutej hmote so spajdlou - neviem ci ma chapes 😕

pristela
21. nov 2012

@lamps Andrejka je uuuuuuuzasnaaa 😵 😵 a aj krásna šedá hladulinka 😵

ajka82
21. nov 2012

@pristela jo jo chapem 😉 ...dakujem...som na to zvedava... lebo baba ktora ju chce, nie je z tychto koncin, uz som jej robila figurky a vzdy mi to tak vyslo, ze som sla k nasim, tak sa to zviezlo s nami a nie postou... ale toto postou veru neposlem ani keby traktory padali a akurat zajtra mam tam cestu... zimne gumy treba obut 😅 a potom uz neviem...16.12. by to chcela mat na torte...

lamps
21. nov 2012

@mizulienka
@mima1311
@pristela dievčence ďakujem 😅 😅 😅 chystám si postavičky na torty, lebo teraz nemám nič a od budúceho týždňa každý týždeň dve a jeden týždeň možno aj tri a to som si povedala, že po 15.12. už nebudem piecť torty, tak uvidím, či to aj dodržím 😀. Žanetka a ona tá slonica musí byť hladká, veď som ju guľkala, šuľkala. A všimla som si, že keď robím postavičky v dobrej nálade, oni majú potom taký pekný výraz v tváričke. Ešte si dnes večer chcem vymodelovať nejakú vílu alebo motýliu slečnu pre našu Veronku na tortičku k 5-tym narodkám

dm1
21. nov 2012

@lamps je krasna ozaj 🙂. Ja mam taketo modelovacky najradsej detske som si uzivala naposledy tie postavicky. Inak som si vsimla ze mas hlavicku na vate ja to tiez robim len dam na to foliu lebo sa mi stavalo ze tam boli mini pidi chlpocky z tej vaty 😝

dena
21. nov 2012

žienky, trochu ste ma inšpirovali a zopár tortičiek som už urobila. Nič extra, sú pre nás - pre rodinu, ale chutia výborne, páčia sa a to je podstatné 🙂
srdečná vďaka za vaše rady, receptíky a postupy 😉

lamps
21. nov 2012

@dm1 ja som ju dala najprv na vatu, ale potom som si ju preložila na alobal na šialke (môj domáci formovač), chudera musela som ju oberať od chlpov, našťastie nebola na tej vate dlho, tak neochlpela veľmi 😀 😀 😀 a ďakujem za pochvalu 😅

lamps
21. nov 2012

@pristela ozaj Žanetka, teba som sa chcela spýtať, či máš najakú fintu na to, aby boli mihalnice namaľované na každom očku rovnaké 😀 ? Lebo mne sa to nedarí ☹

mia1111
21. nov 2012

babulky moje, ja dám asi výpoveď v práci, veď odkedy pracujem, vôbec, ale vôbec Vás nestíham ☹ . Ale myslím na Vás furt, musí sa Vám každučký deň štikútať 😵 .

dm1
21. nov 2012

@lamps ved to chlpy jedny neporiadne :p. preto davam uz len na balicek vaty este so sackom a hladkam a hladkam nech nevidno sacok alebo na lyzicku. ma velmi mily kukuc 😎

bzucinka2
21. nov 2012

babulky co predavate medovnicky, mozte mi povedat, v akej cene ich predavate na kusy ci vahu? 😉 jedna baba po mne chce, len som jej nevedela povedat cenu, dik ... 🙂

mia1111
21. nov 2012

@lamps - nááááádherná slonia slečinka, úplne prekrásna, neviem sa vynadívať 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
21. nov 2012

@dadka212 prosim ta, mohla by si mi prezradit aku cyklamenovu- ruzovu to mas na tvojich tortickach a este ta zelena, jasna modra a zlta. 🙂 😉 Velmi sa mi pacia tie odtiene 😵 😵 😵 😵 😵 a samozrejme aj cele torticky. 😉 😀 😀 😀

mamina1978
21. nov 2012

Dievcata, este by som sa chcela spytat, a poprosit vas , ci nemate nejake pekne inspiracie na torty z morskymi potvorkami............. morsky konik, musle, rybky, ale nie take detske 😕 Idem teraz robit tortu do chorvatska pre znamych, potrebovala by som nejake napady na modelovane morske zivocichy..... 😝 😀
No a uz zacinam modelovat ovecku Timmyho , tak uvidim , ci sa podari a bude sa aspon trosku podobat..... 😔
Poslednych par dni vas stiham len tak sem- tam citat, no torticky si vzdy popozeram......zase ste nadherne popridavali 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
21. nov 2012

@lamps jej dakujem za slonika ........je nadherna..... ta tvoja slonicia dama 😵 😵 😵 😵 😵 a sup s nou do dvojky, ta poprosim 😵 😵 😵 😵

lamps
21. nov 2012

@mamina1978 ha, veď ona už tam je 😉