Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika1985
17. dec 2012

ahojte dik za info dufam,ze kym pojdem do TO este nieco budu mat nevykupte mi vsetko malu mam choru a nemam auto prosim 😉

chcem sa spytat tie co robite cierne mmf farbite ju len na vrch stetcom alebo aj miesate ja som to raz skusala a drobilo sa mi zaciatkom januara mam robit tortu bmw celu ciernu okruhlu zo znakom uz teraz mam plnu hlavu.

lencza
17. dec 2012

zdravím všechny

nakukuju zas po dlouhé době a jdu si pro radu, kamarádka chce po mně mašinku tomáše, já takový dort nikdy nedělala, ani netuším, jak velký a těžký může dort být, takže netuším, jakou si mám říct cenu....kolik byste si řekly vy?
jde o tenhle dort

eliska22
17. dec 2012

@nika1985 ja si robím čierne MMF, ale nie na potiahnutie torty, to by som si určite kúpila poťahovú hmotu napr. smartflex 😉 lebo ja si robím vždy tak zo 150 g cukríkov a dávam tam čokoládu bielu, tak 100 až 150g a potom si to farbím aj kakaom a až nakoniec dávam čiernu farbu 😉

nika1985
17. dec 2012

@eliska22 len ja som jej dala kostovat uz mmf a moc im chutilo preto mam problem inak by som capla kupovanu hmotu skusim to asi s kakao a potom na cierno

eliska22
17. dec 2012

@nika1985 hlavne tam daj tú čokoládu, ja mám lepšiu skúsenosť s bielou, lepšie sa mi s hmotou potom pracuje a teda tým pádom ti to zožerie menej cukru a tým, že čokoláda tuhne, tak sa s hmotou robí horšie, resp. je tuhšia 😉 to sú teda moje osobné postrehy, možno pomôžu 😉

pipka
17. dec 2012

@snu neviem ci uz ti niekto odpovedal, ale v BA na Palkovicovej v Tortomanii alebo na Dlhych dieloch na hany Melickovej ..ale v Tortomanii je lacnejsi a aj maju viac prichuti, ja kupujem smartflex len tam 😉

nika1985
17. dec 2012

@eliska22 dakujem a je jedno aku znacku cokolady ked budem farbit na cierno mozem daj aj horku tu z lidla 52percetnu? nidky som cokoladu do mmf nedavala

pipka
17. dec 2012

@dajna11 ja mam taketo ale uz som videla aj lepsie, len som si hned neulozila a uz ich neviem najst 😠 😅

eliska22
17. dec 2012

@nika1985 dávam aj tú z lidla, ale na balík amerických daj aspoň dve čokolády 😉

eliska22
17. dec 2012

@nika1985 a teda, ale musíš počítať s tým, že tá hmota bude chutiť inak po čokoláde 😉

nika1985
17. dec 2012

@eliska22 s tym pocitam skusim ci by sa nedalo nejako ju namalovat na cierno iba tusim pristelka to tak robi dakujem za rady alebo ju skusim prehovorit aspon na trosku inu farbu cierna je taka nezazivna 😉

pristela
17. dec 2012

@nika1985 presne ako ti radi @eliska22 biela coko atd , ale ver tomu ze ak im aj chuti mmf , tak mmf zafarbena ciernou im nebude chutit isto, tej farby tam idestrasne vela a teda odraza sa to aj na chuti, ja osobne radim a odporucam ked ciernu tak malovat povrch ak to ma byt teda vacsia plocha, malovat nie gelovkou ta nevyschne ,hoc akymi prachovymi, alebo lacnymi z drogerka ano ,bud pridat alkohol alebo aj len vodu aj tak vyschne .

mamina1978
17. dec 2012

Babyyyyy ja som tula , az teraz pozeram, ze ja som si na fotaku vypla blesk !!! 😠 😠 😠 Preto som mala tie fotky tak hrozne tmave 😅 😅 .............................. Tak pridam este jednu svetlejsiu 😉 😅
Mne sa ta formicka babätko taaaak strasne zapacila 😵 😵 😵 .................. Ja by som take babätka najradsej vyrabala od rana do vecera 😉 😀 😀 😀 😀 😀 A ide to bez pribratia na vahe , bez 9 mesiacov cakania a hlavne bez porodnych bolestiiiiii 😀 😀 😀 😀

nika1985
17. dec 2012

@pristela tak som si to dobre pamatala od teba som to citala dakujem takze ak mam kupenu tu z drogerky staci ked ju zarobim s alkoholom a klasicky ako gelovkami budem farbit? nevadi ze ma ta farba kry/istaliky?

dedenini
17. dec 2012

@mamina1978 mozem sa spytat odkial mate tu formicku s babatkom? lebo ja zijem v UK a netusim kde to mam zohnat..na internete kde maju kopec formiciek som nasla len jedno miminko a jedno take anielikovske...dakujem... zajujia ma kde na svk... lebo sa tam chystam, a rada by som si tiez zohnala take ..dakujem

pristela
17. dec 2012

@nika1985 tie krystaliky sa predsa rozpustia v tom allkohole, miesas pokial zmiznu 😉

elienka
17. dec 2012

@dedenini konkrétne toto je od firmy first impressions, ja myslím, že určite tieto silikonky predávajú aj v UK. Inak ja mám napodobeninu z ebay stála ma 5,2 eur.

ešte toto by to mohlo byť
http://www.mojeformy.sk/silikonove-formy/eshop/...

@mamina1978 a odkedy ju mám, tiež by som len bábätká vyrábala, sú také rozkošné a moja 20 mesačná dcérka ich tak nežne hladká.

elienka
17. dec 2012

@dedenini a ak by si na slovensku nestíhala, tak tu som ti ho našla aj cez ebay.co.uk
http://www.ebay.co.uk/itm/Baby-1-silicone-mold-...

nika1985
17. dec 2012

@pristela jasne ja len ze ci tam nerobia galibu ale vyskusam na sobotu mam jednu damsku tak spravim topanku a skusim si to na mensej poloche moc krat dakujem

wera.g
17. dec 2012

ahojte, prenáádherné výtvory ste popridávali 🙂 mňa čakajú tento týždeň ešte 3, trúba neviem povedať nie, no nič, nejako topostíham... len vás prosím, náhodou inšpirácia na tortu pre 20 ročnú babu by sa u vás nenašla? netuším čo má rada, tak neviem akým smerom sa orientovať, rozmýšľam nad maľovanou, ale ak by ste mali niečo také že jednoduché, nech s tým nei je veľa práce, ale zároveň to vyzerá skvelo, moc moc by ste mi pomohli 😉 vďaka moc moc 😵

dedenini
17. dec 2012

@elienka jej..dakujem strasne moc... som presla skoro cely ebay..a naslo mi len jedno babatko a presne hento som hladala..moc moc moc dakujem

elen83j
17. dec 2012

aj ja pridávam moje začiatočnícske výtvory 😉

elienka
17. dec 2012

@dedenini nemáš za čo, ja som si už prieskumom bábätiek prešla, strašne som si ho chcela kúpiť aj keď viem že ho nevyužijem. Prešla som snáď všetky stránky, nevedela som sa rozhodnúť medzi týmto first impressions a týmto http://www.cukrarskepomocky.sk/produkt/formy-a-... a ešte aj tie ceny.

dedenini
17. dec 2012

@elienka mne sa to tiez velmi paci..som hladala dnes na ebay cely den skoro.. no nenapadlo ma ze to je silikon..tak som pisala iny nazov, a naslo mi ine a len jedno... no tieto su krajsie ..je to milene moc a torte o da taky iny vyznam 🙂este raz dakujem

elienka
17. dec 2012

@dedenini a až budeš mať formičku doma, nezabudni si najskôr pozrieť video, čo s tou formičkou máš robiť. Ja som postupovala podľa tohoto a na druhýkrát bolo bábätko správne vyformované.

https://www.youtube.com/watch?v=BpdW_IuRwwg

a potom si dávaj pozor pri tom rezaní nožom, ja už som si na niekoľkých miestach tú formu troška poškodila - nič hrozné, ale mrzí ma to

mamina1978
17. dec 2012

@dedenini Ja by som ti nevedela poradit na SK , lebo ja zijem v DE a aj formicku som tu kupila.......
na tejto stranke som ju objednala .................vtedy ma stala 17, 95 € , teraz je o nieco lacnejsia...... 😉
http://tortenwelt-shop.com/de/FIM-Silikonform-S...

Ale teraz je dostat aj napodobeniny na SK a su ovela lacnejsie 😉 🙂 A vysledok je rovnaky ......krasne bambino 😉 😵 😵

woman04
17. dec 2012

@pristela práve som odpadla..tie svietniky sú úžasnééé 😉

pristela
17. dec 2012

ach holky ja som taký blb 😠 😠 vsak ja kupila miesto mascarpone ricotu 😠 slepa som bola ako patrón 😠 😠 tak si tu ted chrumm chleba s ricotou a prošutkom - no vááánoce , ale že zas musim ist do obchoduuuu ☹ ☹ ☹ ☹

pristela
17. dec 2012

@woman04 jemine , neodpadavaj!!!! vsak su len tak obycajne ozdobene , len tak rychlo , bo moja trpezlivost na toto nieje 😀 a kto by tu pak pridavat sladke torticky ked by si odkvecla ? 😀 😀 😀

woman04
18. dec 2012

@pristela áno, áno,tvoje obyčajne ozdobené ..pre mňa utópia 😀 😀 ..ale tak nehádžem flintu do žita..hádam ,keď som sa "odvážila" tortu spraviť a bola jedlá a dúfam aj kukatelná 😀 😀 ..inak iné chute mi robíš ..mňam...