Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

simonova815
16. jan 2013

@florentina Dakujem, fuha, to az tolko vazila? Ja som im hovorila, ze bude tak max do 20 kg.... Tiez ju budu davat hned po veceri, namiesto dezertu, takze nepredpokladam, ze sa cela zje. o miesto do chladnicky sa nebojim, teraz je zima, moze byt vonku na balkone a tam v sale maju velke chladnicky, takze sa zmesti.

florentina
16. jan 2013

@simonova815 no jo a největší problém byl ji odnést. Vyndat ji z lednice na zdobení, to byl hukot a hlavně do auta to máme po schodech, manžel měl co dělat, aby ji unesl, tu chvilku jsem byla fakt nervozní, kdyby to upadlo, tak co, že 😅

lamps
16. jan 2013

@artepf ďakujem 😅, planéta je z polystyrénovej gule, potiahnutá hmotou a potom som ju tak "opatlala" kašičkou z hmoty - dala som si do vody kúsok hmoty, urobila taký maglajz a rukami som patlala, aby som dosiahla taký hrboľatý povrch. Keď to všetko uschlo, domaľovala som štetcom práškovými a gelovými farbami. Robila som ju podľa tejto foto

lamps
16. jan 2013

@florentina 😀 😀 😀 tak mu aspoň odkáž, že som mu vyrobila aj kamoša, len ešte neviem, či ho aj použijem 😕

pralinka25
16. jan 2013

ahojte: rada by som vas poprosila o radu. chcem pre svokru urobit orchideu len som si neni ista ake drotiky pouzit myslim cislo. 22 bude stacit? a kupujete biele ci zelene?

jakelina
16. jan 2013

@pralinka25 kup si zelené a já používám velikost 26.

ajka82
16. jan 2013

@aduskatt adka prosim ta na aky korpus ti vysla ta kavova plnka.... na klasicku 24cm, 2x prekrojenu vyda? nejak mam pocit ze nie....netusim

pralinka25
16. jan 2013

@jakelina super napad 😀 originalne. parada snehuliaci

pralinka25
16. jan 2013

@jakelina drzi to dobre? nieje to moc tenucke? a nepresvita to napriklad v bielom lupienku?

dm1
16. jan 2013

@pralinka25 biele su do lupenov kvetov a zelene na listy a kvety uz ked sa viazu dokopy. Neviem ci chces davat kazdy lupen zvlast na drotik vtedy tak 26-28 ak na jeden drotik tak neviem ci bude veru ta 22ka stacit prinajhorsom zviazes paskou dva dratiky a je to

pralinka25
16. jan 2013

@dm1 chcela som tie orchideove lupienky spojit. takze na to asi biele ze? a teda 22?

jakelina
16. jan 2013

@pralinka25 čím větší číslo, tak je drátek tenší. Nejsilnější je tuším 20. Já používám na lístečky růži 28 a drží dobře. Zrovna včera jsem dělala tři dvazky listů po 5 a všechny mi dnes drží.

pralinka25
16. jan 2013

@jakelina dakujem 🙂

dm1
16. jan 2013

@pralinka25 ak chces dat kazdy lupen zvlast a potom to spojit lebo celkom nechapem z toho ako si to napisala tak tu 28 a ja pouzivam bielu je na tebe. Ak chces najskor vymodelovat celu orchidejku a napichnut jeden kvet na dratik tak urcite ta 22 aspon

mamina1978
16. jan 2013

@blcha Snad sa ti niektora zapaci....... 😉 🙂
http://www.google.sk/search?q=cake+blue&oe=utf-...

pralinka25
16. jan 2013

@dm1 aha vidis sama som este nevedela ako ci dokopy napichnut alebo po jednom lupienku. dakujem za rozpis. to musim este teda premysliet kazdopadne dakujem. zapisem si aj do buducna keby som isla robit ine kvety 🙂

dadka212
16. jan 2013

ahojte kočky moja dnešná

simonova815
16. jan 2013

@florentina ja ju tam zoberiem jednotlivo a poskladam ju az na mieste. takze sa tohto nebojim 🙂

maya30
16. jan 2013

baby chcela by som na boky torty pripevnit take tie pstrosie pierka (ak sa to tam bude hodit tak by som ich chcela dat do chvosta toho pava co tu omielam uz asi mesiac) bude mi to drzat alebo ako ich tam mam dat - da sa to nejak dat na drotik alebo inak prilepit ?

dadka212
16. jan 2013

@maya30 a prečo rovno nekúpiš pávie perá?

jakelina
16. jan 2013

@dadka212 krásná 😉

dm1
16. jan 2013

@dadka212 krasna 🙂. to mas tu martinovu formu ze? ako sa ti s nou robilo?

dadka212
16. jan 2013

@dm1 dakujem, nie to nie je z formy 😅 ja som urobila Rapunzel moc velkú a ten koník pri nej vyzeral ako pes, takže som musela modelovať...ale ten koník je super, akurát nohy treba poobrezovať keď vytiahnem koňa z formy....

aduskatt
16. jan 2013

@ajka82 vyslo mi to na 22 ku dvakrat prekrojenu a ostali mi dve cajove lyzicky, takze si budem musiet urobit trosku viac asi

dm1
16. jan 2013

@dadka212 pocuj a naco teda ty potrebujes formicku ked ho vies krasne vymodelovat sama 😕 😵

timotejkabrejkova
16. jan 2013

@dadka212 Prekrásnéééééééé

dadka212
16. jan 2013

@dm1 jéééj dakujem 😵 no ja neviem aj tento má takú velkú hlavu 😅 možno sa to fakt naučím robiť teraz keď už mám formu a tú potom predám 😅
@timotejkabrejkova dakujem moc 🙂

monika15
16. jan 2013

@lamps to je torta?

jakelina
16. jan 2013

Holky zkoušela jsem tady ten korpus a je výborný.
18 dkg cukru krupice
7 dkg hladké mouky
4 dkg hrubé mouky
7 vajec
8 dkg oleje
5 dkg kakaa
Žloutky ušleháme za postupného zalévání olejem, bílky ušleháme za postupného přisypávání cukru, obě hmoty zlehka spojíme a zamícháme prosátou mouku spolu s kakaovým práškem, mouku s kakaem přimícháváme rukou - vařečkou nebo stěrkou. Naplníme do formy( asi 23 cm) a upečeme na 160 - 165 st. Celsia horkovzduch, a doba pečení asi 40 minut - provedeme zkoušku špejlí. Po upečení obrátíme na horký plech pokrytý papírem.

Měla jsem strach z té hrubé mouky, ale není to tam vůbec cítit a jde jí tam trocha.

lamps
16. jan 2013

@monika15 nie, to je ozdoba na tortu