Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
22. jan 2013

@dadka212 ale ved je nadhernaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dajna11
22. jan 2013

@mamina1978 ano,to je ten....to si vyžiadali a aj som bola rada lebo sa mi páči...škoda že také sýte farby neviemnamiešať ako su v knihe v originále...ale zasa to je isto upravené už foto 😀 😀

pristela
22. jan 2013

@dadka212 mnam , mne sa to paci take pokrčene 😀 a strasne dobre vypada ta "krajka" hore 😵 inak ja som minule rozmyslala ze ten papier na pecenie nalepin na pas tvrdeho papieru a tak sa nebude absolut krciť 😉 musim dakedy skusiť

tinucha
22. jan 2013

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o pomoc. 1x idem robiť na budúci týždeň tortu poťahovanú Smarflexom pre syna na narodeniny. Chcela by som urobiť aj nejakú figúrku, už mám aj predstavu akú, len teraz neviem ako s tým Smartflexom. Mám 0,7 kilové balenie (3x). Môžem figúrku urobiť skôr a dať ju potom do mrazničky? A ak už otvorím Smartflex, čo sním, kým nebudem tortu poťahovať? Stačí ho dať v tej dóze do chladničky, či ho dať radšej do mrazničky?

mizulienka
22. jan 2013

@dadka212 Dani je krasna ta torta, prosim ta, ako si robila ten "obal" ze je tak krasne vlnovkovaty hore?

mamina1978
22. jan 2013

@dajna11 aj mne sa paci ten saso a aj ta kniha s tym cervikom 😵 😵 no nik to odo mna nechceeeee 😢 😢
musim najst obet !!!!! 😉 😎 😀 😀 😀

mamina1978
22. jan 2013

@mizulienka ten postup na trup nemam, je mi luto ☹

dajna11
22. jan 2013

@mamina1978 tak tak,ani odo mna nikto...a pritom sú krásne a vyzeraju tak jednoducho nič náročné,ale prekrásne farby maju tie torty 😀

mamina1978
22. jan 2013

@dajna11 a ohladne tej farby,mas pravdu..... je to o nieco bledsie , mozno by pomohla aj nejaka tmavsia podlozka napr. cervena alebo tmavo-oranzova 😉 🙂 Inak je aj tak suprovy 😵 😵

dajna11
22. jan 2013

@mamina1978 no hej,kontrast nejaký ale v skutočnosti je trošku sýtejší,lebo toto som fotila pri okne a to trochu osvetlilo 😀 😀

dadka212
22. jan 2013

@mamina1978
@pristela
@mizulienka dakujem kočkyyy 😵 😵
@mizulienka aký vlnkovatý myslíš? to sa mi pokrčil papier ako som to tam lepila 😅 keď myslíš to navrchu tú ako to nazvala pristela čipku tak to som dala do sáčku trocha čokolády odstrihla a normálne som tam robila také haky baky....lebo ja to neviem pekne zahladiť zvrchu a nemám ani čokoplastelínu aby som to nejako zachránila tak ma napadlo toto 😀

rapunzel1
22. jan 2013

@sisix
@pralinka25
@florentina baby moje, tak vieme už že máme nejakého pneumokoka, aj malý aj malá, mám doma kartu malého a mali by sme ísť zajtra na alergológiu a imunológiu, ale budem tam ešte volať, lebo máme zase antibiotiká a to sme ich ešte len pred 8mimi dňami dobrali, tak neviem či nás vezme, tak ďalšie veci sa dozvieme postupne, dík baby za podporu

rapunzel1
22. jan 2013

@dada2007 no pekne, ti tiež nezávidím, keď sú malí chorí, to je najhoršie....

mizulienka
22. jan 2013

@dadka212 Dani, ano, myslela som tu krajku 😉

aduskatt
22. jan 2013

@rapunzel1 drzte sa☹ aj maly je chory☹

jakelina
22. jan 2013

@vecernicci a poslala bys mi nějaké?? Za malou odměnu 😀 😀 😀

vecernicci
22. jan 2013

@jakelina jasně i zadarmo 😉 kterou chceš?

vecernicci
22. jan 2013

@muffinka8 já ty silikonky kupuju u ťamana za 150 kč 😉

elienka
22. jan 2013

@vecernicci a akej sú kvality? skúšala si už z nich niečo vyrábať? Lebo keby boli v pohode, možno by som mala záujem, že by si mi priviezla

zuzana92101
22. jan 2013

Dievcata, potrebujem poradit. Mam objednavku na svadobnu tortu, chcu tam taketo vlnovky, alebo ako to nazvat. Raz som videla na to stencils, aj ked toto tym nie je robene (asi klasika cukor s bielkom). Problem je, ze uz neviem, kde to bolo ☹. Neviete mi poradit kde by som to kupila? Alebo ako sa ten vzor vola, aby som si to pod tym nasla? Viem, ze sa to da spravit aj rukou, ale toto je narocna zakaznicka, vsetko chce mat dokonaleee... Dakujeeeem za rady.

vecernicci
22. jan 2013

@elienka jasně, v pohodě, dneska jsem studovala originály v dortisimu a zdají se mi stejné a už jsem v nich dělala hodněkrát 😉 třeba ta modrá baroko, z toho mi jdou perly líp než z original formičky 😀

lussy23
22. jan 2013

@dajna11 krásny
@aduskatt parádna
@dadka212 nádhernýá

sisix
22. jan 2013

@rapunzel1 tak to vam nezavidim. Je mi vas lito. Dobre to zvladnete.

sisix
22. jan 2013

@vecernicci dekuji, korunky jsou na ceste. 🙂

lussy23
22. jan 2013

@alexandrakocikova krásna
@janula.h nádherná

jakelina
22. jan 2013

@vecernicci
http://img.mimishop.cz/h/ms/1216/0/0613/a403116...
http://www.cukrar-shop.wbs.cz/eshop/foto/431/43...
A písmenka tam nemá, tu formičku? A ještě něco zajímavého????Třeba ty mašličky silikonku nebo tu malou abecedu?? Jinak jasně že zaplatím poštovné a balné. Děkuji moc.

vecernicci
22. jan 2013

@sisix už to došlo? 😉

vecernicci
22. jan 2013

@jakelina písmenka tam má tu fialovou silikonku, ale jen velký písmena a jsou to dvě silikonky, každá za 150 a tyhle tam měl 😉 tu hnědou jsem si dneska koupila, v týdnu tam ještě mrknu 😉

jakelina
22. jan 2013

@vecerniccitu fialovou to nechci, děkuji, to je moc 300,- korun. 😝