Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
28. jan 2013

@ankalv1 tych stranok je velmi vela zalezi co hladas niekde je lacnejsie to a inde to. ja kupujem priamo v obchode mame tu tento www.peceniehrou.sk

pristela
28. jan 2013

holky, že : prosim vas ake na vahu detske torty robite ? ja že : od 3kg aj do 15kg a viac 😀 a ona , ze dobre my by sme si prosili 2,5kg 😕 😕 😕 no , milujem pracu s ludmi 😀 😵

mariann2
28. jan 2013

@pristela 🙂 a dúfam, že na ňu chceli aspoň 15 figúrok 😀

pristela
28. jan 2013

@mariann2 😀 😀 😀 ne bude jednoducha , taka sup sup 😀 len chcu tiramisu /to co sme nedavno tu spominali 😀 / a to je najtazsia-na vahu plnka 😀 ale zvolila na 3 tak je dobre 😅

rapunzel1
28. jan 2013

@blcha ak môžem, skús môj postup, na potiahnutie celej torty je to problematické, ale na ruže a menšie plochy sa v pohode dá. Urob si normálne bielu a potom po troche potieraj tú hmotu extragelovkou červenou a hoooooodne ceruj ruky, to je základ, tá farba akoby tú hmotu vysúšala, tak ti to pôjde isto, ja mám aj bábiku aj veľa vecí robených červeno a dá sa to takto. Len pridávaj postupne a pomaly, niekedy mi to trvá aj pol hodinu, kým zafarbím, lebo ak dáš na jedno miesto viac, akoby sa sekne a začne sa droliť, ak budeš dávať postupne, tak bude krásna.

mizulienka
28. jan 2013

baby, tie sololitove podlozky aj do niecoho obalujete, ci mozem tortu supnut hned na nu? 😕

http://www.natortu.sk/sololitove/podnos-zo-solo...

aduskatt
28. jan 2013

@ankalv1 pozriem, kde ma vyjde najlacnejsie to, co potrebujem a odtial potom objednam🙂 resp, kde maju to, co potrebujem🙂

tinamk
28. jan 2013

dievcata skusala som cokoplastelinu neviem ci sluzi aj na potahovanie ja som to skusila.. a celkom sa mi to vydarilo bola to torta pre maminu takze nedostatky vobec nevadili.. 🙂) neslo mi to to tak pekne pri koncoch zahladit.. a tu druhu som skusala podla danky ale tak to sa neda porovnat nadavala som si pridala som aj trosku oleja do cok.ked som ju roztapala a dlho som cakala kym mi to trosku stuhlo a neviem ako dadka212 robila ten vrch, ze ho mala taky pekny..neviete mi poradit.? dakujem

tinamk
28. jan 2013

jaaj a foto🙂)))

florentina
28. jan 2013

@tinamk obě se mi moc líbí!

tinamk
28. jan 2013

@florentina jeeejda dakujem ale ja som s nimi moc spokojna nebola predstavovala som si, ze mi to pojde lepsie.. no snad nabuduce.. ale dnes sme s muzom dojedali a dosla nam naljlepsia aka bola lebo ten korpus bol taky nasiaknuty.. mnam. robial som gastanu do pribinaku.

lokalistin
28. jan 2013

@mamina1978 no nepotesila si ma draha tak bude iny nebudem riskovat,ze mi ho ofrflu 😝

eliska22
29. jan 2013

@aduskatt prosím ťa ty si robila nedávno mobil, ako si piekla korpus, teda v čom? na plechu? ja mám robiť 4kg a vôbec neviem akú veľkosť upiecť😝

sisix
29. jan 2013

Ahoj holky, tak se pridavame k marodum. Ve 4 rano bez teploty, jen hlava ze ho boli. V 7 rano 39,1 a hlava. DAla jsem ibalgin a za 45 minut uplne bez teplot ale hlava boli. To nechapu, nikdy nam leky nezabrali tak ryhle. Co to ten kluk ma v sobe, hergot. ☹

aduskatt
29. jan 2013

@eliska22 piekla som vo forme 21x25cm, po upeceni som to zrezala na 16x25. Ten odrezany kus som potom prerezala na platy a hore poukladala tak, aby mi tam vznikla ta obruba okolo displeja. TEda dufam, ze chapes, lebo ja som rano teda dost nemozna🙂)

dada2007
29. jan 2013

@eliska22 moja torta 25*25 alebo ked zrežem 5cm z jedného boku a dám na druhý bok-vznikne obdĺžnik 20*30cm.....tak mávajú okolo 4kg.......v tom 25*25 pečiem korpus z 10vajec.

eliska22
29. jan 2013

@aduskatt
@dada2007 díky baby a @aduskatt áno chápem 😉 😀

jakelina
29. jan 2013

@nika1985 ano dám jenom podle chuti ty pražené. Já teda u těch lískových cítím velký rozdíl a u vlašských vůbec. Nevážila jsem to, tak ti fakt neřeknu. 😒

aduskatt
29. jan 2013

@eliska22 super, lebo mam pocit, ze som to napisala ako debko🙂

dada2007
29. jan 2013

@eliska22 a jasné že záleží od plnky 😉

dadka212
29. jan 2013

@florentina dakujem 😀 no ja sa vždy nechám ukecať 😅

timotejkabrejkova
29. jan 2013

Ďakujem všetkým ktorí mi poslali inšpiratívne foto na tortu pokémon, nieje síce dokonala, ale snažila som sa 😀

mamina1978
29. jan 2013

@dada2007 Tak za to zarucit na 100 % nemozem........ ja mam vyskusane s tymto boxom a tam dam ruku za to do ohna , ze je akoby bola torta doma v chladnicke 😉 Ci to aj len tak v aute pri klime vydrzi 😕 neviem zarucit. Len tak v aute pri klime 20 stupnov som pred rokom po vianociach 2011 prevazala tortu 480 km ku svokre, tiez pribinacika ale s marhulami a tiez vydrzala super . No priblizne dva krat taka cesta cca 900 km , aka bola potom do chorvatska som sa uz neodvazila bez boxu. Myslim, ze je to dost dlha doba a este pri klime , ved v aute je okolo tych 20 stupnou pocas jazdy. My mame klimu od 18 stupnov nastavitelnu, ale teda koli torte by som nechcela celu cestu mrznut. Ja budem uz len takto prevazat tortuchy na take dialky, a mam 100 % zaruku prezitia cesty 😉 🙂

zuzana92101
29. jan 2013

@pristela hehe, ti ludia su niekedy fakt zabavni. Ja som mala teraz objednavku na male srdiecko...ok. Ze kolko to bude vazit? Ja ze cca. 2kg. A odpoved: dobre, tak 1.5kg staci. 😀 😀 😀 To sa mi ani neoplati mixer zapnut.

jakelina
29. jan 2013

@zuzana92101 to ne 😝

zuzana92101
29. jan 2013

@jakelina 😉 ...a este chceli 2 rozne plnky 😀

alexandrakocikova
29. jan 2013

@florentina mam take pretlacatko na marcipan - ako na cesnak.,cez to si pretlacim,dva rovnake hady.jeden biely,jeden cierny a potom zatocim.

jakelina
29. jan 2013

@zuzana92101 to je klasika a kolikrát ještě chtějí dva korpusy a dort do 2 kil. Já to odmítám. 😝

pristela
29. jan 2013

@jakelina
@zuzana92101 no ja tiez vzdy odmietam dve plnky do nie poschodacky , im vysvetlim ze co urobim s polovicou nac atych surovyn, ale uz som mala aj reakciu, že však polovicu cokolady zabalim a nepokazi sa mi 🙄 🙄 a davat koment že ale tak ja sa dva krat viac narobim je pre nich asi nerealna, pre mna je to asi len tak 😠

jakelina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz