Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
3. máj 2013

Baby nepozerate torty?ja sa tu sulam od smiechu na tich madaroch a tusim to zas nejaka z topolcian zas ukazovali topolcany mesto

jakelina
3. máj 2013

@levandulka3 krásné všechny, jenom se tu kochám 😉

79zuzana
3. máj 2013

@levandulka3 nadherne, na tych birmovkovych mi zostali oci 😲 paradne 😉
@denisak77 krasne torty,

kvietocek7
3. máj 2013

AHOJTE SIKULIENKY 🙂 🙂 🙂 🙂 pocujteee, robila niektora z vas 3D TORTU MOTORKY??hodte sem svoje vytvorceky, dakujeeem

gabina275s
3. máj 2013

môj motýľ na želanie

lussy23
3. máj 2013

@gabina275s krásny

lussy23
3. máj 2013
lussy23
3. máj 2013

@karmenta
@vecernicci
@lifinka

perefektné diela baby

lussy23
3. máj 2013

@nicolka21
@patrikmisko
@nicolka21
@jakelina
@nicolka21
@ivkaivka
ste šikovne baby. krásne tortičky ste nepiekli

mamina1978
3. máj 2013

@79zuzana nadherna svadobna 😵 😵 😵 aj tie tvoje cupcake su vzdy velmi krasne 😉 🙂

lussy23
3. máj 2013

@zz134 krásne postavičky

lussy23
3. máj 2013

@lamps
@aduskatt
nádhera

wera.g
3. máj 2013

@vlada111 ˇDakujem moc Vladka 😉

wera.g
3. máj 2013

@lamps mááááádhernéé 🙂))

zz134
3. máj 2013

Babule uz som sa to pytala ale nikto sa "nechytil" ...pls z coho robite podnosy /tacky na ktorych davate torticky? a baliaci papeir akym to obalujete?
ja mam iba dve take dosky a vzdy ich somrem aby mi vratili - kedze robim iba pre rodinu nevadi to ale aj tak....

dakujeeeeem

lucula73
3. máj 2013

@zz134 nuž je piatok,všetky kočky pečú,tak musíš na odpove´d počkať 😀
ja si beriem v obchode tie veľké kartony,napr. z ovocia..........z toho si vyrežem veľkosť akú potrebujem a obalím do papiera a celofanu.........alebo ak máš lesklý papier,ten netreba obalovať,ale klasický ano,lebo ten sa premastí.......a papier kúpiš bárkde,veľký výber majú v Kiku 🙂,papieníctvach....

luciahromadkova
3. máj 2013

@tinucha ja som piekla a aj dievcata pecu zvacsa v nerezových miskach napr. z ikea http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/3008..., zalezi od velkosti a to aku tortu chces robit, zdobenia
upiect v miskach mozes ak chces loptu urcite treba spajat tak, ze das pri spojeni 2 polgul kartonovu podlozku a vrch aj asi vystuzit, aby sa ti ta vrchna polgula neprepadla do spodnej, dotvarujes puncovinou, obmazes maslom a potiahnes
fotopostupy napr. tu, nades aj postup ako urobit 5 a 6 uholniky a ako loptu skladat
http://tortyodmamy.sme.sk/node/159292
http://varecha.pravda.sk/recepty/futbalova-lopt...

da sa urobit na zaciatok aj len ihrisko a na to polgula ako pol lopty vid. foto

luciahromadkova
3. máj 2013

@zz134 ja tiez robim ako @lucula73, kartonova skatula vyrezem podnos, obalim papierom darcekovým a celofanom, ak potrebujem pevnejsie tak sa da aj narezat v baumaxe, hornbachu sololitova doska a obalit papierom, celofanom. v eshopoch maju aj polystyrenove a kartonove podnosy. najlacnejsia verzia je z tych skatul, a tiez vyhoda je, ze mozes dat papier aky sa ti paci s roznym motívom doladit k torte. mne sa ale najviac osvedcil jednofarebny papier, lebo torta vynikne. kupujem kik, lidl ale aj niekedy v papiernictve. a vzdy si dokupim ak je strieborny a zlaty /u nas mavaju v papiernictve/, ten je vzdy ok. ale fakt je, ze pouzila som napr. aj vzorovaný, ale len tam kde sa to celkovo hodi k torte. nakupim, vzdy ked je akcia alebo maju jednofarebny viac farieb, to mam potom doma a nezhanam. a obcas pouzijem aj cisto biely z opacnej strany. inak minule sa mi podarilo kupit aj jednofarebny papierovy obrus v rolke a to je tiez fajn. celofan davam preto, aby sa nerozmocil papier.

adrika202
3. máj 2013

torta pre vyznávača freerideroveho lyžovania a majitela kvetinárstva,preto kvietkovane lyže 🙂 a logo skupiny v ktorej sa zgrupuju traja kamarati 🙂 3 fassos 🙂

mrka2
3. máj 2013

caute, tu je moja tohto tyzdnova -len jedna. jupiii. normalne sa tesim,ze len jedna 🙂 aj to sa mi nechcelo 😝

emilkaaa
4. máj 2013

@lamps Ďakujem

vecernicci
4. máj 2013

@denisak77 asi oboje dohromady 😉

vecernicci
4. máj 2013

@mrka2 tak koukám, že s tou nechutí něco dělat jsme na tom všechny stejně 😀 😀

vecernicci
4. máj 2013

@levandulka3 hele, tak přesně takovou s tulipány mám dělat na červen 😉

maya30
4. máj 2013

@lamps daj potom vediet ako sa ti bude s tou krajkou robit, aj ja si brusim zuby, v juli budem robit do daru hlavnu svadobku, tak tam by som sa vysantila 😉

maya30
4. máj 2013

moje tohtotyzdnove, teraz len 4, takze pohoda...zbieram sily na nasledujuce 2 tyzdne, tam ich bude 9 a 10 😝 Teraz mi uplne presli cez rozpocet v oblatkovo.sk lebo mi nedodali obrazky, tak som improvizovala, ta krizovka si to odniesla 🙄 zltofialova bola na zelanie v oblubenych farbach oslavenkyne, potom som rucne malovala logo (ze vraj nejaka skupina 😕 ) a ruzovofialova bola tiez len taka improvizacia, nejak ma to tento tyzden nebavilo 😖

maya30
4. máj 2013

@pristela zanetka ty si raz malovala monsterku na tortu - prosim ta ako na to ? Robila si najskor kontury podla sablony alebo vsetko len od oka ? V pondelok odovzdavam jednu taku tortu a bojim sa ze tie jedle obrazky mi nepridu ani v pondelok, tak toto by bol plan B 🙂

eliska22
4. máj 2013

@levandulka3 všetly torty neskutočné krásne 😵 😵 😵

eliska22
4. máj 2013

pridávam svoje, tá na 1. sv. prijímanie som mala presne dané, normálne nákres mi priniesli, ale dokašlala som to tými červenými lícami ☹ som zvedavá čo povedia 😖
a moje 1 orchidejky na drôtiku 😉

aduskatt
4. máj 2013

bre ranko, prave dokoncena a moze sa ist vikendovat
9kg, spodok karamel, stred pariz, vrch punc