Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
27. jún 2013

@daniela09 já mám tuto http://cukrarske-pomucky.cz/barva-prachova-zele... a pak tu obyčejnou zelenou z drogerky, ta je taková tmavá, kdy se dělá na sucho...., ale i tady mají více tmavých odstínů zelené....

florentina
27. jún 2013

@mamina1978 děkujiiiiiiiiii 😵

mamina1978
27. jún 2013

Moja druha cokoladova torticka ............ Vcera robena ,len tak pre nas......... 😉
Vanilkovy korpus , plnka vanilkovy pribinacik s cerstvymi ribezlami
Vrch a boky z horkej cokolady 🙂

lawli
27. jún 2013

@mamina1978 ok ,ďakujem krásne za info 😵

adrika202
27. jún 2013

narodeninová 🙂 a mám fajront na tento týžden 🙂

mamina1978
27. jún 2013

Dievcataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa , Prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim pomooooooooooooooc..............
Ja tuzim tak velmi robit torticky pre dievcata alebo deti, a teraz , ze aku objednavku som dostala na august !!!! Samozrejme pre chlapa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙄 Motorka 3D na 50 narodeniny pre cca 30 ludi , to ako co ???? Ved ja nie som kuzelnik ☹ ☹ ☹ Asi len na lezato z boku ? A na to vyrezanu , ci . ved taku pre 30 ludi , tak tam musi byt aj nieco na jedenie a nie len kolesa a sedacka 😠 😠
Prosiiiiiim ak mate inspiracieeeeee ja taketo hlupe temy nemam ulozene ☹ ☹

akapulko
27. jún 2013

@mamina1978 fuuu nezavxdim🙂ale ja by som ju dala asi na lezato ako pises🙂

vecernicci
27. jún 2013

@mamina1978 nic si z toho nedělej, já ji mám v srpnu dělat taky 😝 si můžem pobrečet na rameně a pak jít a stvořit ji 😀 😀 😀 😀

jakelina
27. jún 2013

@pristela já jsem takhle dělala karamelový šlehačkový s máslem. Ale ušlehala jsem do pěny máslo s vanilkovým cukrem a pak jsem do toho pomalu lila tu šlehačku a byl to výborný lehký krém. Ale dát máslo do toho to nemám vyzkoušené, snad se ti povede.

sven
27. jún 2013

holky, prosím, prosím, potřebuju radu!
Jdu dělat prckovi dort a nestihla jsem koupit potahovou hmotu (kupovávala jsem K2 nebo dělala potahovku ze sušeného mléka). Mám tady marcipán kupovaný - hotový plát na potažení a takové ty balíčky od Oetkera tuším. Jde to normálně barvit gelovkama? A modeluje se s tím dobře? (potřebuju udělat traktor 🙂 A jak pak s dortem - může marcipán do lednice? Bojím se, aby to neteklo... Pod potahovku budu dělat klasický máslovo-pudinkový krém.
Děkuju moc za radu!

muffinka8
27. jún 2013

@sven marcipán od Oetkera môžeš rovno hodiť do koša 😝 nič nevymodeluješ ... ja som mala z neho problém vykrojiť srdiečko. A ak sa ti s tým podarí pekne potiahnuť torta tak ti všetky pogratulujeme 😅

chelonka
27. jún 2013

ahojte dievčatá vedeli by ste mi dať recept na pribináčkovú plnku, chcem ju použiť do torty pre dcérku do torty na 1 ročik, a ak by ste mi vedeli dať aj recept na nejaké dobré piškotove cesto.
ďakuejm velmi pekne

sven
27. jún 2013

@muffinka8 - To jsi mě teda nepotěšila... No na potáhnutí mám z německa dovezený kupovaný rozválený plát, takže tím to doufám potáhnu... Uf, tak to abych teda na to modelování ještě rychle udělala zítra nějakou tu domácí potahovku...

aduskatt
27. jún 2013

@sven veru tak, Oetker je uuuuuuuuuuuuuuplne ze na nic☹ drzim palce, nech sa vydari torticka

gumidekmomo
27. jún 2013

no dnes som skusala RED-VELVET uz ho mam upeceny zajtra uz len naplnim 🙂 chcela som ho skusit tak som zvedava ake to bude uz aj s kremom chutit ..napadlo ma ci by sa tam nehodili jahody?..co vy nato? neskusali ste to niekedy tak?

ajka82
27. jún 2013

@mamina1978 mozno podla tohto nieco urobis http://dorty.artmama.cz/node/56808

evicaka
27. jún 2013

@http://tortyodmamy.sme.sk/narodeninove/honda-motocross , táto je celkom pekná...

muffinka8
27. jún 2013

@sven no, jes strašne mäkký, lepí sa, topí a neviem ako sa zafarbí lebo nie je biely.

vlada111
27. jún 2013

@florentina neboj, zúročíš to a budeš mať vďaka tejto kráse na tvojich tortách hneď zarobené na ten kurz. Mňa by to veľmi bavilo, štve ma, že sa tomu nemôžem venovať cez deň (matka s dvoma deťmi pracujúca na plný úväzok) a večer ešte dorábam veci do roboty, tak sa mi nechce tak neskoro. Som rada, keď niečo mojim kočkám stihnem uháčkovať 😖 Ale taký kurzík by bodol, asi by som bola viacej motivovaná. Na jednom kurze mi ukázali orchideu a odvtedy sa jej nebojím 😀 Juj dúfam, že si manžel nájde prácu čoskoro, je to veľmi nepríjemné ☹

akapulko
27. jún 2013

@gumidekmomo a aka je prosim ta chutovo ta piskota velvet je tam citit nieco ine ako v klasickej alebo co spevdaka🙂cialne tam ide?

gumidekmomo
27. jún 2013

@akapulko no este neviem neochutnala som zatial kedze ju plnit budem az zajtra a teda aj krajat mozem ti dat potom vedet :DD JA som len chcela skusit to ze aky bude v tom rozdiel ked to tí američani tak davaju do tych tort :DDD

akapulko
27. jún 2013

@gumidekmomo oki potom daj vediet zaujima to aj mna!🙂 😀

marianabila
27. jún 2013

moja dnešná pre dcéru k narodkám 😖 moja prvá maľovaná 😒 😝

lussy23
27. jún 2013

@marianabila krásna
@adrika202
@mamina1978
krásne tortičky

lussy23
27. jún 2013

@akapulko krásna
@daniela09 krásnučká
@evicaka nádherná tortička. čo to tam leží pri tom bábätku? to je kravička?
@daniela09 krásna

lussy23
27. jún 2013

@blcha krásne
@broucek2 krásnučká