Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
1. aug 2013

@lamps plne s tebou súhlasím. 🙂

mamina1978
1. aug 2013

@mamcas neobtazujes 🙂 ja som sa sama ponukla 😀
tak tych zvysnych 11 kusov ,co uz mam, rozdelim pre
@mia1111 6 kusov a pre teba 5 kusov..... 😉
No a @miciatko, ty sa mi prosim ozvy, ze kolko by si ty chcela, este niekde by som nejake vynuchala 😀 😀 😀 😀 😀

mamcas
1. aug 2013

@mamina1978 supis 🙂 dakujem moc 🙂 uz spekulujem co s nim vyspekulujem 🙂

jakelina
1. aug 2013

Holky přijela jsem domů, začala jsem krémovat dort a všechno mi to šíleně teče, hnus. Miluji léto, ale letos se už těším na zimu, však to už je až moc, zase má být o víkendu 36 stupňů. Normálně budu potahovat místo Smartu MMF, alespoň ten bílý dort ano, ten se mi vždy v těch vedrech osvědčil. Včera jsem dělala tu Kitty a ještě je pořád měkká, nechápu, vůbec to neschne a to je vedro. Je úplně jak kdybych ji udělala teď a ne včera. 😲 😲 😲

miciatko
1. aug 2013

@mamina1978 ahoj,konecne som sem sadla, urcite 10 a dakuje ti moc si strasne zlata,
Baby ja neviem ako vy,ale ja stale bud okolo tort sa motam,alebo polievam travu vonku,lebo u nas uz to budu aj 2 mesiace co neprsalo a mame travu skoro na celom pozemku a to ked sa nepolieva vyzera ako vyprahnuta pust .. .,takze ma najdete bud v kuchyni,alebo z hadicu v ruke. .

jakelina
1. aug 2013

@miciatko přesně, taky jenom v kuchyni nebo s konví a hadicí v ruce. 😝 😝 😝

jakelina
1. aug 2013

Dnes jsem se pobavila na reakci jedné maminky na FB, ptala se, kde se dají sehnat maliny, že dělá nepečený dort a nemůže sehnat. Tak jí tam různě radili lidé, kde je teď mají a za kolik a ona se začala rozčilovat, kolik peněz má dát za maliny, kolik pak takový dort stojí a kolik je s tím práce. A to jenom dá do formy piškoty a nějaký krém, nepeče ani korpus a i tak se jí to zdá moc práce a peněz. 😝 😝 😀 😀

sikag
1. aug 2013

@florentina ja ju mam, da sa tulipan alebo ked trosku zrezes vlnkou ten najdlhsi cip tak aj pivonka. coskoro pridam svoj vytvor kde jedna bude tak to mrkni

jenie123
1. aug 2013

@zsuzsu dakujem moc za recept.. teraz som naplnila tortu a citronove mascarpone je aka mnamka.. 🙂)) dufam, ze bude chutit aj kamoske.. na toto horuce obdobie idealne.. 🙂))) uz len cakam, co pride manzel a dam mu ochutnat.. 🙂)) trochu som si recept upravila a vyslahala som mascarpone v slahacke..

dadussh
1. aug 2013

ahojte kocky, potrebovala by som od vas jednu radu. ako urobim srdiecka, co su na torte? dakujem za radu 🙂.

mamcas
1. aug 2013

@dadussh ja by som si urobila sulec z extrudera a ten vytvarovala do srdiecok, ktore by som nechala stvrdnut. Ak nemas extruder, mozes sulec aj rukami urobit ako sulance 😀 😀 😀

sisix
1. aug 2013

Ahojky, holky ze slovenka v kterých obchodech se da sehnat kastanove pyre??? Vim, ze v makru (metro je to u vas, myslim), tak se asi kamarádka nedostane. Diky za radu.

woman04
1. aug 2013

@sisix myslím,že všade..aj v Lidli,Tesco,Billa..neviem,žeby sa niečo zmenilo...

nika1985
1. aug 2013

@sisix hocikde v tescu,kauflande vsade to maju

jakelina
1. aug 2013

@sisix a ona ti přiveze, já jenom že je to mražené, aby se jí to nerozteklo, než to přiveze do Čech 😒

woman04
1. aug 2013

@mamina1978 no ,keď to takto vidím,ľutujem ,že som sa neprihlásila..ani z odberom by nebol problém..🙂..takže ,ak by ste s maminkou niekde natrafili,rada sa pridružím a nejakých 5 by som vzala ..dopredu ďakujem,ak nebude, budem čakať na reakcie ostatných a predstavovať si chuť 😀

woman04
1. aug 2013

@jakelina ja som robila tú tortu so sovou a kladivkom v tých naj horkách z MMF a neschlo vôbec ,dávala som chladiť,aby sa s tým niečo dalo,ale ľutovala holky,čo robia na zakázku,ja by som v najhoršom kúpila iný darček...nechala som kus hmoty v kuchyni a 3 dni to bolo v rovnakom,mäkkom stave,,neviem si predstaviť,robiť kvety 😒 .. a prišla včera suseda,ke%d videla tortu,že rozmýšľala ,prečo sova,kladivko a mušle.. 😀 ..kamarát je sudca,je múdry a ešte rád cestuje -more a zároveň jedna cestovka je Bubo 😀 😀

sisix
1. aug 2013

@jakelina aha, mrazene ..... to je blbe. To assi nevydrrzi ani v te tasce co? ............ hergot 😖

dadussh
1. aug 2013

@mamcas a nerozpadne sa mi to srdiecko? ja som si skor myslela, ze sa obaluju drotiky hmotou

jakelina
1. aug 2013

@sisix to asi ne, to bych neriskovala. 😒

sisix
1. aug 2013
florentina
1. aug 2013

@sisix mě ho dovezli až z Maďarksa asi 20ks a v pohodě, vozí ho i sobě do rodiny i jiné věci v chladící tašce, ale je fakt, že v těchto vedrech bych do toho asi taky nešla.

sikag
1. aug 2013

@lamps moj 2. pokus o pivoniu, uvidim ako bude vyzerat na torte 🙂 stale mi tam vela veci nejde a musim si to rozlozit na viac dni kvoli schnutiu... tato je lepena. tie tvoje kvietky par stran dozadu su prekrasne, moj favorit je ten zeleny z tych "strapatych" vykrajovaciek. je prekrasny! a nadherne tienovany - to si robila zo zelenej hmoty a potom poprasila? tipujem ze su na drotikoch tie lupene

sisix
1. aug 2013

@florentina oni pojedou v srpnu az ke konci tak uvidim jaky bude pocasi

luciahromadkova
1. aug 2013

@sisix Podla mna v autochladnicke to vydrzi..., my sme sa vratili z dovolenky, na cestu som vzala mrazene kuracie maso a aj ine mliecne vyrobky, v autochladnicke sme mali tie kocky co sa tma davaju zmrazene a na tom som mala maso a este ked sme docestovali vecer bolo maso zmrazene...
Hnevala som sa na manzela, lebo zastavili sme sa u svokry, tam sme jedli, a syn tam poobede spal, ze sa to vsetko pokazi, lebo jemu sa to nechcelo vybrat a dat do chladnicky a mraznicky, ale vydrzalo to este aj v aute, ked sme stali, lebo on ani len tu mraznicku z auta nevybral- bal sa ze uz to nenarve do auta kvoli baleniu.
Neviem aka dlha bude cesta nasa bola cca 10 hod. a vydrzalo to, tak aj to gastanove pyre mrazene by mohlo. Das to pred cesto dobre zamrazit do mraznicky, do autochladnicky das na spodok tie kocky na to to pyre a navrch napr. Petflase s vodou zamrazene.
Alebo pockat do jesene, kupit gastany a doma si ich uvaris a olupes- ale to je hrozna robota...skor by som riskla to zmrazene...kupis v pohode v lidli mavaju stale.

zsuzsu
1. aug 2013

@jenie123 som rada ked chutilo 🙂 ja tiez niekedy vyslaham slahacku a potom dotho mascarpone a nakoniec ten sirup citronovy 😉 ja som ju teraz robila tiez do tej poslednej torty ale este som tam nakvapkala citronovu stavu nech je kyslejsia. Manzel tento krem miluje a mne pripomina citronovu zmrzlinu 😀

mia1111
1. aug 2013

@mamina1978 - Zdeni, mne stačí tých 6ks, moc ďakujem, písni mi, koľko peniažkov kam poslať, ok? 😵 😵 😵

mamcas
1. aug 2013

@dadusshtak aj to je mozne 🙂 ja som to este nerobila a len som napisala ako by to mohlo ist 🙂 myslim, ze ked hmota vytvrdne mohlo by to drzat...

pristela
1. aug 2013

Holčiny , pridavam moje dnesne 😀 bombova objednavka 😀 😀 som sa musela smiat a jasne že ju prijať 😀 Holka mi volala v utorok , ze sa prave dozvedela ze sa v piatok vydava ci jej urobim na stvrtok dve rovnake mini mini tortičky 😀 no neurob 😀 😀 😀 zbožnujem taketo neplánovane akcošky 😵 😵 😵 to by som neodmietla ani keby chcem 😀 😀

dm1
1. aug 2013

@pristela jeeej aka krasna ta nasa krajocka na tom 😵