Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
12. feb 2014

@pristela ha haaaaaaaaaaaaaaa, si mi ju mala cvaknut 😅 😀 😀

pipka
12. feb 2014

@jakelina tak to ked jooooo nebudem mat co robit, tak to daaaaaaam 😀
ale smolaaa, ze teraz ma furt co robit 😝 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
12. feb 2014

@pristela 😀 😀 😀

jakelina
12. feb 2014

@pipka já mám za pár měsíců narozeniny, tak mi ho můžeš upéct 😀 😀

pipka
12. feb 2014

@jakelina tiez ta doma volaju "budha" ? 😀 😀 😀 😕 😅

michaela3011
12. feb 2014

holky, taka otazka ma napadla 😀 ake pouzivate mlieko? je jedno kolko ma %? 😕

jakelina
12. feb 2014

@pipka zatím ne, ale když si sednu, tak se mi tak krásně jako jemu rozloží ty špeky na břichu 😀 😀

jakelina
12. feb 2014

@michaela3011 polotučné

pipka
12. feb 2014

@jakelina no tak tebe uuuuurcite 😀 😀 😀 ty vychrtlinka moja 😅 😀

michaela3011
12. feb 2014

@jakelina ja mlieko nepijem/nechuti mi 😒 preto vzdy v obchode vezmem to co zbadam ako prve s nazvom "mlieko" 😅 je v tom nejaky zavadny problem, ked mam plnotucne??? 😕 mozno blba otazka 😀

rachel36a
12. feb 2014

kočky , nemáte prosím uložený link na tortu prsia, ale z guľatého korpusu, vypadá to ako ženské torzo.. už to hľadám niekoľko dní, som si to neuložila, a teraz to neviem nájsť...

jakelina
12. feb 2014

@michaela3011 není v tom problém. Jenom je dražší, tak já ho moc nekupuji, doma se vypijí i tři litry denně, kupuji čerstvé v lahvi.

michaela3011
12. feb 2014

@jakelina nas nutili pit mlieko v materakej skolke (vzdy som si tam nasla kozku) a odvtedy mam nejaky blok v hlave a nepijem ho 😀 ale do kavicky si ho dam 😅 😀
cenu vzdy pozeram tu najvyhodnejsiu 🙂 len ma tak napadlo, ze ake mlieko je lepsie pouzivat kvoli %tuku 🙂 ci je v tom nejaky badatelny rozdiel 🙂
a 3L denne??? 😕 to aby ste si na zahradku zaobstarali dojnu kravicku 😀 ani kosit nebudete musiet 😀

jakelina
12. feb 2014

@pipka bývávalo, kurník čím jsem starší, tím je to horší 😝 😝

jakelina
12. feb 2014

@michaela3011 no nás doma hodně 😀 😀 Děti to ráno snídají s nějakými lupínky a jeden syn je doslova pijan, ten vypije jedno mléko za den jenom tak 😝 😝 Já taky jenom do kávy a někdy kakao. A tu kůži jsem taky nesnášela, úplně se mi navalovalo 😝 😝 😝

jakelina
12. feb 2014

@rachel36a a proč z kulatého?? Srdce se dá udělat z kulatého takhle a prsa pak upečeš v miskách. http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=323&...

mia114
12. feb 2014

ahojte
kraasne torticky ste dali 😵
ja zase zareyavam v oraci na nocnej, doma deti chore, nastatsie len jedna torta tento tyzden.
Ale mala som dobru objednavku hihi, ze daka mensia torta a na nej lolek a bolek, krtko s kopcekom, smoulinka+smoula+gargamel s hribikovym domcekom, a spongii, haha ye ako toto vsetko na jednu tortu 😕 no aj tak som ju musela yrusit bo nestiham ju, a aj keby som stihala tak do takejto torty by som sa teda nepustila.

rachel36a
12. feb 2014

@jakelina formu na srdce mám, len som videla minulý týždeň, z guľatého z každej strany sa odrezal taký oblúk, bolo to ako torzo, hore dve misky ako prsia, a tie oblúky boli ako pás... sa mi to páčilo, ale som si zabudla uložiť, a teraz si neviem spomenúť kde som to videla... ☹

michaela3011
12. feb 2014

@rachel36a nieco taketo??? co zrezes, tak to pouzijes na prsia 😀
foto z internetu (google)

pipka
12. feb 2014

@jakelina neco mi povidej... 😅 😝

adrika202
12. feb 2014

@jakelina Majka prosím ťa ten tvoj báječný korpus v čoko verzii ako ? len odoberieš muku a pridas kakao ,alebo ? 🙂

jakelina
12. feb 2014

@adrika202 ano a kolikrát jsem i zapomněla mouku odebrat a byl i tak dobrý.

adrika202
12. feb 2014

@jakelina dakujeeem je fakt baječný,len rozmyslam či je vhodny aj na punčovu ,tym že je taky jemnunky mama strach ze sa prilils rozmočí 🙂 nemas skusenosť ? 🙂

nika1985
12. feb 2014

baby taka mozno blba otazocka ale ked budem robit coko mantinely tak pod ne tiez obmaslovat alebo ako aby mi drzali? Dakujem

keiko
12. feb 2014

Dievčatá prosím o radu...ked korpusy upečiem vo štvrtok a plniť ich budem v piatok ako ich uskladním? ďakujem

pipka
12. feb 2014

@keiko v chladnicke prikryvam mikrotenovym sackom 😉

pipka
12. feb 2014

@nika1985 obtriet akymkolvek kremom 😉 pod cokoladu moze ist hocijaky 😉

mamina1978
12. feb 2014

@rachel36a mas na mysli take nieco ako mam ja v mojom albume '' postup na zenske torzo" skus kuk.....🙂

nika1985
12. feb 2014

@pipka ok dik aj som si myslela budem robit asi jogurtovy tak to nejako obabrem 😉

rachel36a
12. feb 2014

@michaela3011 áno niečo takéto, videla som aj fotopostup a teraz neviem kde... ako predstavu mám ako to urobiť, len sa mi to páčilo a chcela som si to uložiť...