Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
16. dec 2011

@yamahafazer ake slane pekavas?? aj vy baby dajte mi typ na nieco slane co uz mate vyskusane, dakujem

vecernicci
16. dec 2011

@ziizii to mě mrzí, že máte doma takhle smutno 😢 někdy se to všechno sejde dohromady a pak to stojí za houby, vím očem mluvíš, umřela mi sestra a synovec při autonehodě, chlap je sestřelil na křižovatce ve 130 😠 😢
jinak třené rohlíčky:
27,5 dkg hery nebo tuku který používáš na pečení
12,5 dkg moučkového cukru
vanilkový cukr
3 žloutky
Vše utřeme do pěny a přidáme 36 dkg hladké mouky.
Děláme strojkem takovým tím vytlačovadlem co se nasroubuje na mašinku na mletí masa rohlíčky a zvolna pečeme.
Slepujeme marmeládou a konce máčíme v čokoládě.

Zbytek napíšu, až se vrátím ze školky, už máme nejvyšší čas 😉 🙂

mizulienka
16. dec 2011

moja dnesna a utekam na dalsie 🙂

alenv
16. dec 2011

@mizulienka ten je fakt krásný

anibas
16. dec 2011

@mizulienka nádherná - a ja sedím a chladničke 5 torty 😕 😕 😠 😠 😠

mizulienka
16. dec 2011

@anibas dakujem, ja trpnem, ci sa bude pacit, lebo pani chcela, aby bola coolova a vsekym sa pacila...to boal taka zlata zakaznicka, pisala mi maily telefonovala, ze ako pokracujem s tortou, ci uz mam polevu a tak 😀 😉

katy1979
16. dec 2011

@mizulienka urcite sa bude pacit

79zuzana
16. dec 2011

@mizulienka jej tak tak je uplne nadherna... super farby 🙂 krasne si ju zladila 🙂 na 100% sa bude pacit 🙂
ako robis tu maslu? moja sa stale tak splasne a neda sa pouzit 😒

adka_praha
16. dec 2011

ahojte... kraaasne veci ste zas napiekli... 😵 😵 😵
ja som este stale zabarikadovana v kuchyni pri vianocnych kolacoch, ale hadam zajtra uz do vecera finishujem... 😝 zatial je toho 24 kg... 😅 😀
akurat pacham krem na parizske rozky... uz sa mi o kolacoch doslova aj sniva... 😅

mizulienka
16. dec 2011

@79zuzana dakujem, uz si pani pre nu ide 🙂
maslu robim tak, ze dovnutra tych masli dam papierovy obrusok a ked zatvrdne vyberiem a je potom taka.

79zuzana
16. dec 2011

@mizulienka dakujem, vidis, to ma ani nenapadlo 🙂 najblizsie vyskusam

vecernicci
16. dec 2011

děvčata, potřebuju radu, z kolika vajec byste dělaly korpus do té ikea misky té největší, myslím 28 cm?
budu dělat klukům k narozkám Pokeball a Pokémony a nevím si rady, abych to pak zase nehonila po troubě 😀

lawli
16. dec 2011

@vecernicci Ahoj ,čo keby si skúsila tento výpočet ?? http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...
presnejšie mam na mysli vypočet pre atypické formy,že si odmeráš koľko litrov ma misa a potom podľa toho koľkovajec dávaš do klasickej formy...tuto si to hodiš a ono ti to zráta http://lpualbum.ic.cz/dorty/index.php?typ=atypicka 😉

dadka212
16. dec 2011

@mizulienka krásna torta 🙂 to je pre toho manažéra?

marci2305
16. dec 2011

@ziizii http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=21598....Ja som dávala do nich mandle v čokoláde a vlašské orechy a nošteky som tak veľmi nevyťahovala do dĺžky...lebo sa zvyknú pripekať. Tak nech sa vydaraia 😉 😉 😉

marci2305
16. dec 2011

@mizulienka Úžasná.. 😉

mizulienka
16. dec 2011

@dadka212 dakujem, ano prenho 🙂 nakoniec pani vybrala, ze nieco take 🙂 len nech je cool 😝
neviem, ci sa jej pacila, povedala, ze pekna, ale neodpadavala 😎

mrka2
16. dec 2011

@marci2305 aj ja som robila tychto jezkov a uz su fuc 😝 mozem robit znova 😀 ja som davala arasidy v coko, hrozienka v cokolade a aj take jogurtove gulicky. 🙂

marci2305
16. dec 2011

@zuzana124 Tie sú nááádherné...Dokonalé.. 😉

dadka212
16. dec 2011

@mizulienka ale určite sa páčila 😉

mrka2
16. dec 2011

@mizulienka ta je nadherna!!! no ja by som veru odpadavala 😎 😎 😎 super! 🙂

marci2305
16. dec 2011

@mrka2 Ja som ich urobila málo a hneď som ich schovala, aby ich malý nevidel..Lebo by sa mi do nich hneď pustil 😉 No medovníčky som ani nestihla ozdobiť a už sú fuč. 🙂

mizulienka
16. dec 2011

dakujem dievcata, potesili ste ma, ja si malokedy verim, ze pekna torta 🙂

mrka2
16. dec 2011

@marci2305 no to ja musim schovavat pred manzelom, nie pred malou 🙄 😀

dadka212
16. dec 2011

a tu je moja včerajšia šmoulinka...som rozmýšlala, že spravím 3D ale nakoniec som sa rozhodla pre lahšiu variantu 😀

mrka2
16. dec 2011

@dadka212 😲 😲 😲 jeeej, ta je perfektnaaa 😵 😵 😵 😕 krasna!

marci2305
16. dec 2011

@mizulienka Mne sa moje torty nikdy nepáčia..Vždy pri nich zúrim a nakoniec sa bojím či sa budú vôbec páčiť iným....

dadka212
16. dec 2011

@mrka2 ďakujem 🙂
@marci2305 ja mám tiež s tým problém...ja som bola fakt, že spokojná možno s 5 mojimi tortami 😝

yamahafazer
16. dec 2011

@dadka212 no ta sa ti krasne podarila suprova je

umyvacka opravena ja uz mam napecene a mala strajkuje zas,ze nechce spat

mizulienka
16. dec 2011

@dadka212 perfektna smoulinka 🙂