Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
22. dec 2011

@livia76 jej dakujem :-*

njonja
22. dec 2011

Moja asi posledna tohorocna🙂 zase princezna....🙂))

vlada111
22. dec 2011

@dajna11 tak tá torta je naozaj pravá vianočná 🙂

akme
22. dec 2011

@lusil2005 "že ja neviem posúdiť aké robím torty" no predsa nádherné 🙂

<3 Babule prajem Vám všetkým krásne požehnané pokojné "sladké" Vianoce <3

lamps
22. dec 2011

Sladké žienky, želám Vám a Vašim najdrahším krásne, pokojné a spokojné vianoce, veľa radosti a Božieho požehnania 😅

daducha
22. dec 2011

Ahojte,
tak toto su moje posledne tohtorocne.Som sialene unavena,no uz napecene,aj stromcek ozdobeny,aj darceky zabalene,aj viroza od drobca chytena 😀 .Dufam,ze budem vladat aspon veceru nachystat a nezlozia ma tie bacily uplne.
Prajem Vam vsetkym babulky krasne,pokojne,vesele a beztortickove 😀 Vianoce.

mariann2
22. dec 2011

kočky, prajem Vám krásne sviatky, prežite ich kruhu najmilších a načerpajte veľa síl, aby Vám to i ďalej tak krásne pieklo 😉

hejdita
22. dec 2011

tak moja predposledna tohto-rocna 🙂 😵

mrka2
22. dec 2011

@daducha jeejo, ta zvieratkovska je nadherna! postavicky su strasne milucke 😵 😵 😵
@hejdita perfektna! ta flasa ako naozajstna!

pridavam moju a zaroven vam prajem krasne a pozehnane vianocne sviatky, uzite si to so svojimi rodinkami, vela lasky a pokoja. 🙂

ja, bohuzial, nemozem povedat,ze moja poslednorocna, este mam 3 pred sebou 😝 toto je torta Jezko Sonic, ak by ste nevedeli, lebo ja som veru nemala ani tusenia, co to je 😀

daducha
22. dec 2011

@mrka2 nie si sama, ani ja ho nepoznam JOzinka 😀 .Torticka sa podarila, je krasna 😉 .

pristela
23. dec 2011

@mrka2 ja poznam 😀 mam doma samých chlapov 😠 ale uz to nastastie nekukaju 😝 podaril sa suprovo 😉

@daducha su krasne obe, a ta decka ma krasne farbickyyyy- teda jasnacka ze aj vsetko ostatne 😀

pristela
23. dec 2011

@lawli a ozaj vsak som zabudla 😅 ako si robila na tej vrchnej torticke-ta s ceresnickami- tu bielu "polevu" ? vyrezala si ten tvar pred potahovanim abo az na torticke ? 😕

lusil2005
23. dec 2011

@pristela musis to vyrezat pred potiahnutim. 😉

reruna
23. dec 2011

@adul67 po vytažení z lednice ho hned šlehám, když jsem ho nechala jednou déle stát, tak potom se mi při tom šlehání srazil, tak to možná bylo tím, jinak ho dělám stejně, jak jsi psala, rozpustím čokoládu, cukr a kakao ve smetaně, nechám chvilku vřít, pak odstavím, vmíchám máslo a nechám vychladnout přes noc. Když se podaří je krásné tuhý a strašlivě dobrý, pod potah může v pohodě.

Krásné Vánoce všem milým pekařinkám a cukrářkám🙂

marci2305
23. dec 2011

Všetkým Vám želám krásne a pohodové Vianočné sviatky. Hlavne si ich užite v pohodli a v kruhu svojích rodín. A oddychujte..🙂 😉 😉

dadka212
23. dec 2011

pridávam aj moje posledné tohotoročné 🙂

marci2305
23. dec 2011

@dadka212 Krásne kvety a tá včielka Mája nemá chybu.. 😉

dadka212
23. dec 2011

@marci2305 ďakujém 😵

yamahafazer
23. dec 2011

muz isiel s malou von tak som rychlo spravila mojej dcerke tortu k zajtrajsim meninam

mamina1978
23. dec 2011

@daducha ta zvieratkova torta je prekrasna 🙂 🙂 🙂

mamina1978
23. dec 2011

@dadka212 ahoj , chcela by som sa spytat , ci si na tu vcielku mala nejaky postup z internetu a ak hej , ci by si mi nedala vediet kde. Dakujem. Je totiz jedinecnaaaaa prekrasna ako keby to bola voskova figurka na hranie..... 🙂 😉 🙂 🙂 🙂

dadka212
23. dec 2011

@mamina1978 ďakujem ano robila som podla postupu
http://tortyodmamy.sk/vcielka-maja-figurka

lucula73
23. dec 2011

@dadka212 ahoj,prosímťa,ty si tuším spomínala,že robievaš ten varený čokoládový krém....ja som našla jeden z troch vajec,150gr. čokolády........neviem či je to ten tvoj,ale chcem sa spýtať,že koľko ti vyjde natrieť z tej jednej dávky?lebo mne sa to vidí málo nejak 😕

mizulienka
23. dec 2011

@daducha krasne torty, ta detska je neskutocna, ak mozem ukladam na inspiraciu 🙂
@hejdita perfektna torticka 🙂
@mrka2 krasna torta, vydarena 🙂
@dadka212 uplne super a kvety na drotiku??? 😕
@yamahafazer nadherna mala, ovecka timy je jej oblubenec, ze? 🙂

mizulienka
23. dec 2011

dievcence moje, aj ja vam prajem Pokojne pozehnane vianoce, plne smiechu, radosti a rodinnej pohody 🙂

mamina1978
23. dec 2011

@dadka212 dakujem velmi pekne za tu stranku. 🙂 a za rychlu odpoved

mamina1978
23. dec 2011

a este pre vsetky pekarnicky 🙂 prajem vam pekne vianocne sviatky a stastlivy novy rok...... ,pre zbytok tohorocnych dni vela oddychu a pohody na nazbieranie novych sil a napadov na pecenie,aby rok 2012 bol pre vas a vase nove diela este uspesnejsi ako tento. 🙂 / ak je to vobec je este mozne , pretoze ste take nadherne torty vytvorili a tym inspirovali i mna DAKUJEM VAM.....

dadka212
23. dec 2011

@lucula73 ano ten robievam...na jednu tortu aby som mala na potretie aj z dvojitej dávky, podla toho akú velkú robím...ale ak len do vnútra tak robím z jednej, lebo ja potieram vždy len maslom s cukrom a korpusom...
@mizulienka ďakujem, no podarilo sa mi dať dokopy orchideu a aj drobné kvietky 😀 síce to nie je ešte ono, ale hádam sa k tomu raz dopracujem 🙂
@mamina1978 nie je začo 😉

alenv
23. dec 2011

Krásné Vánocem všem a hlavně zdraví...

benjik
23. dec 2011

Ahoj holky,jdu se vás zeptat,vy co jste pekly cukroví na zakázku,kolik jste chtěli za kilo? Tady si v okolí všichni účtují 320,- za kilo,já dělala pro sestřenku,chtěla cukroví za 300,-,tak jsem ji nechala kilo a čtvrt a ona ještě držkovala,že je to málo.