Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
30. jan 2012

@lusil2005 ja co som kupovala tak stala nieco pod 3 eur 😕 a zaruku mala mozno mesiac max. 2

adka_praha
30. jan 2012

ahojte...
nemam posledne dni cas na nic a uz vobec nie na seba- ak zajtra uz zrkadlo v kupelke nepukne, tak sa budem divit... vzdy iba rychlo rpi kave nakuknem na fotky, poslintam a idem dalej... 😒 doteraz som robila minitorticky svokre do prace na zajtra... viem, ze vy by ste to mali za 3 hodiny aj "zozrate", pre mna to bol veru zaberak... 😝

desmodka
30. jan 2012

baby prosim nemate ulozene nejake woow torty na valentina???, co som nalsa tak ma nic nezaujalo 😒 Dakujem

desmodka
30. jan 2012

@adka_praha hej pozerala, musim este raz

vera_vila
30. jan 2012

@desmodka A co takhle vymyslet něco originálního? 😉

desmodka
30. jan 2012

@vera_vila no nieco zbucham 😀

denda83
30. jan 2012

Kocky ahojte🙂 aj tu niektora peciete zakusky na oslavy, ci len torticky????

macicka84
30. jan 2012

Tak jsem nakonec na ten prvni rocek neco splacala - diky za radu s tema tyckama 😉

marci2305
31. jan 2012

@lusil2005 Nááádherná. 😉

marci2305
31. jan 2012

@macicka84 Krásna.. 😉

marci2305
31. jan 2012

@adka_praha Perfektné. Aspoň viem, čo urobiť na svoje narodky do práce... 🙂 😉 😝

mizulienka
31. jan 2012

babulky moje dobre rano z kolkych vajec robite piskotu na cely plech? 4 mi bude dost?

vecernicci
31. jan 2012

@mizulienka čauky, taky ranní ptáče 😉 myslím, že ze 4 stačí, já teda dělám z 5, ale mám ho tak 2- 2,5 cm vysoký, záleží na velikosti plechu 😉 a taky na velikosti vajec

bzucinka2
31. jan 2012

@yamahafazer dakujem...

abriela
31. jan 2012

@mizulienka podla toho aky velky mas plech 😀 . JA robievam falosnu piskotu a zo 4 vajec na plech 35x26 sa da este aj prekrojit na dve casti.
http://www.tortyodmamy.sk/content/falosna-piskota

mizulienka
31. jan 2012

@vecernicci Dakujem 🙂 mam plech vnutorny rozmer 38x30...tak myslim, ze 4 budu dost 😉

mizulienka
31. jan 2012

@abriela a ako chuti ta falosna piskota?

viera6
31. jan 2012

želam dobre rako......krasne tortičky tu zas pribudli.....

@mizulienka ja robim viac menej len pre rodinu a vždy chcú tortu kinu takže to robim na plechu 38x33 a zo 4 mi vždy stači 😉 aj posledný košík som tak robila mal 7kg 🙂

abriela
31. jan 2012

@mizulienka podla mna normalne, ako klasicka piskota. Peciem ju stale, lebo viem, ze sa podari, neklesne, nieje nizka. Mnohi tvrdia, ze cesto je take ako pouzivaju na bublaninu.

dada2007
31. jan 2012

baby.......ako sa robí takáto mašla??? mám si najskôr narobiť očká a nechať vyschnúť? či hned robiť a dávať na tortu? neviete prosím? dííííííík

http://www.google.sk/imgres?q=zebra+cake&hl=sk&...

dada2007
31. jan 2012

@79zuzana ďakujem za radu........práve s zberám do obchodu na štvorcovú formu....snád ju dostanem 😉 dík ešte raz 😉

mizulienka
31. jan 2012

@daducha neviem, ci este stale hladas, ale teraz mi prisiel mail so zlavami a je tu nieco take
http://www.cukrardekor.sk/cukrardekor/eshop/41-...

abriela
31. jan 2012

@dada2007 rob ju hned. Mam doma ulozený aj link na video- ako sa robia masle.
Alebo je tu niekde v tejto diskusii okolo strany 100 😀

lukika
31. jan 2012

@lusil2005 krásna sa ti vydarila aj ked si musela mat dobrý stres teda ked si to musela tak narýchlo urobiť a čím si to teda farbila? gencialkou? Ćo to je?
@jakelina myslím že ty si mala postup ako urobiť auto aby to vyzeralo že stojí na kolesách že? Prosím hodíš mi ho sem?

alionuska
31. jan 2012

@lucinka10011 ahoj..moc sem uz nechodim,ale odpoviem ti rada... ja maslove ruze nerobievam... ale myslim,ze na nete najdes vela uzitocnych rad a aj recepty na take... Preco ich neurobis z marcipanu?? 😅

lucinka10011
31. jan 2012

@alionuska chcela som skusit z kremu nie kazdy ma rad marcipan a ty nemas nejaky recept ?

alionuska
31. jan 2012

ja som to nikdy nerobila a aj som niekde ten recept citala na tortyodmamy...ale nezapisovala som si ho... ale myslim,ze to musi byt nejaky maslovy... 😀