Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzkat1
31. jan 2012

ako robite vanilkovy krem... taky ten uplne zakladny? mlieko cukor, solamyl, zltky a maslo, vanilkovy cukor? treba tam aj zelatinu? nechcem robit s pudingu...tie mi nechutia...

zuzkat1
31. jan 2012

@vecernicci ahoj...prosim ta este jedna otazka k tej glukoze... potom ten sirup drzis vonku ci v chladnicke? dakujem

cutce
31. jan 2012

@zuzkat1 tak to by me taky zajimalo 🙂

katy1979
31. jan 2012

@zuzkat1 ja robim vanilkovy vajecny. t.j. slahany nad parou s cukrom a vanilkou po vychadnuti zmiesat s maslom.

lucula73
31. jan 2012

@bambula1307 😀 😀 ,no vypýtať si síce možem,ale kto by mi dal,to je druhá vec... 😀
a chutiť by im mala,je to piata torta do tej istej rodiny a furt rovnaká 🙂 ,len obal zakaždým iný 😀

79zuzana
31. jan 2012

@dada2007 uz som robila taku maslu, a treba to nechat najprv vytvrdnut tie dieliky az potom dat dokopy.

mizulienka
31. jan 2012

@lucula73 krasna je ta penova torta to si vobec neviem predsavit robit 😕
to je cela torta ta bielkova poleva, ci vo vnutri nieco je? to sa normalne pokraja?
ja som taku tortu este ani nazivo nevidela.

lucula73
31. jan 2012

@mizulienka ďakujem 😉 ....vnútri orechový korpus,čokokrém,len zvonka tá bielková poleva krém ešte....lebo že oni poťahovku neľúbia,tak preto chceli toto 🙂 .a tiež som to včera robila prvý raz,celkom to šlo,ale papračka jak šľak,všetko lepkavé od cukru atď,atď.... 😀 😀

a ďakujem všetkým za laiky,aj keď ja také torty nemusím,brrr...

mizulienka
31. jan 2012

@lucula73 aha takze vo vnutri je normalna torta, ja som teda blbec 😝 som myslela ze to je cela torta aj vo vnutri ta pena 😕 😕 😕 😀 😀

mizulienka
31. jan 2012

@lucula73 a aky cokokrem si robila, ak sa mozem spytat? 😉 dakujem

lucula73
31. jan 2012

@mizulienka 🙂 ,ale robia sa aj také,celé penové,ani som to netušila,teraz som to našla,keď som hľadala ako sa robí tá pena 🙂

lucula73
31. jan 2012

@mizulienka Luci,zapáčil sa mi jeden,dala ho sem dadka raz,je fakt vynikajúci,tento mesiac som robila 5 tort a do každej šiel 😀
veľmi sa podobá na ten šľahaný nad parou ,len je trochu jednoduchší 🙂
http://www.tortyodmamy.sk/varena-cokoladova-plnka
a robím ho z dvoch dávok,teda z 6tich vajíčok 🙂 a namiesto hery maslo...

yamahafazer
31. jan 2012

moje dnesne oni su neni moc velike ta okruhla ma do 1,7kg a ta flasa do 2,5 kg takze ta flasa je malicka tak sa ani na nu nedalo moc podla etikety nakreslit oni chceli malinke torty lebo daleko cestuju autom aby to mali ako uskladnit.Akurat som to fain stihla dorobit ako mala spala.Rano som ich upiekla aj naplnila a uz su hotove mozme ist von 🙂

79zuzana
31. jan 2012

@mizulienka ja som si inak tiez stale myslela, ze to su len bielkove platy 🙂 takze nie si sama 😀 😀 😀 😀

79zuzana
31. jan 2012

@yamahafazer peknucke su obe 🙂

katulkaaaaaa
31. jan 2012

@yamahafazer obe velmi pekne!!!

dada2007
31. jan 2012

OBJEDNAVKA CZ 😎 😉 🙂

@pristela @lenocka23 @maya30 @dajna11 @stankapk @larah @lucula73 @yamahafazer @miri.b @mariann2
včera bol odoslaný balík.....budem čakať trpezlivo 😵 😵 😵 pak dám okamžite vedieť....paaaa 😉

mizulienka
31. jan 2012

@yamahafazer wow su nadherne Evi, ako si robila prosim ta tie ozdoby z tej coko?
to je cokoplastelina alebo cokolada? perfektne to vyzera

dada2007
31. jan 2012

@yamahafazer krásne.......čiže ráno si upiekla korpus a ked vychladol si naplnila......a na obed potiahla??

mizulienka
31. jan 2012

@lucula73 takze si s nim spokojna? 😉 toto je posledny coko krem, ktory som este neskusila 😀 😀 😀 sak vies, ze ja som uz skoro vsetky vyskusala 😀 😀 😉

lenocka23
31. jan 2012

@dada2007 tesim, tesim... 😀 😀 😀

dada2007
31. jan 2012

@lenocka23 ani nehovooooooor .....moja peňaženka menej, ale tak.......čo už...... 😅

yamahafazer
31. jan 2012

@dada2007 presne tak vies mala o 5 vstava takze v pohode stiham a ked isla o 11 spat akurat som potahovala a zdobila a teraz mozu pekne zatuhnut.Oni su neni velike takze to je v pohode ked robim velku tortu tak by som ju az vecer potahovala a zdobila

yamahafazer
31. jan 2012

@mizulienka to mam tu silikonovu formicku co som vyhrala na tom stretku v Trencine tak ju vyuzivam a super sa snou robi s cokohmotou to ide najlepsie

mizulienka
31. jan 2012

@yamahafazer Evi a robis, ked je mala hore? da sa ti?
mne len maloco, ked moji nespia ja som dnes mala az vycitky svedomia, piekla som 3 platy a zabralo mi to dost casu 😒

mizulienka
31. jan 2012

@yamahafazer to je aka ta silikonova? ta modra podlozka? taku mam aj ja 😕

yamahafazer
31. jan 2012

@mizulienka tato oranzova http://www.facebook.com/photo.php?fbid=17524559...

ja v pohode pecem ked som s malou ja by som inak nemohla ja potrebujem v noci spat nie ako vy ked ponocujete niektore to by som ja nezvladla.Mne mala pomaha preosieva muku miesa vymastuje formy ona vie uz proste vsetko mozne 😀 a ked ju uz nebavi tak si tu kresli alebo sa ide hrat do izby alebo si pri mne pozera rozpravku.Ked je muz doma tak sa snou chvilu zabavi atd,Ona je strasne samostatna a pomocnicka ked sa jej chce ovsem lebo nie vzdy sa jej chce 😀 a ked modelujem tak spolu modelujeme.Vie co moze a co nie a aj kde varim tak mi rada pomaha a jaj jej dam vselico robit nech sa uci.

marci2305
31. jan 2012

@yamahafazer Krásne... 😉

simasa
31. jan 2012

@dadka212 ten pstros je fakt perfektny!

mizulienka
31. jan 2012

@yamahafazer tak ona je fakt samostatna a velka pomocnicka 😉 ..ja si to viem predstavit robit s miskom ale katka je este mala, ta sa neda tak pekne ukocirovat ako Misko 😉