Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
14. feb 2012

děvčata, prosím, prosím, která jste dělala toho srandovního pinďoura s kloboučkem, že se můžu inspirovat? Teď mi volala paní, že chce pro 15 letou holčinu pořádnýho klacka, tak jsem jí řekla, že tohle nedělám, tak aspoň srandovního malýho, že prej dcera mladou drží jako v klášteře, tak ať holka ví, o čem to je 😀 😀 😀
takže tenhle víkend jich mám nakonec 7, už dneska začínám modelovat a zítra péct :-b

miciatko
14. feb 2012

@vecernicci to nemyslis vazne, pani si mala povedat ze nech jej este striptera zaplati a tatka s mamkou odpadnu 😀 😀 😀 😀 😀

79zuzana
14. feb 2012

no teda, ake krasne valentinske torty. Ja som chcela urobit pre nas cokoladovu a zistila som, ze ja teda velka kamoska s cokoladou nebudem. Mudry inteligent - JA - som vyliala teplu cokoladu na tortu potretu parizskou slahackou 😀 😀 😀 jasne ze sa to zacalo topit a urobil sa mi taky maglajz co sa uz nedal ani uhladit ani nic. A uz som nemala doma viac cokolady tak to aj tak vyzera... ale nic to, bude len pre nas... muz sice len zagulal s ocami ked ju zbadal, ale ze vraj aspon pekne vonia 😀 😀 😀 Fotku tu dam, ale len ako odstrasujuci priklad, ako vselijak to moze dopadnut 😅 😅 😅

adka_praha
14. feb 2012

@vecernicci 😀 😀 😀 😀 😀 to snad nemyslis vaaaaaaazneeeee 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

adka_praha
14. feb 2012

@79zuzana no ja neviem, ale tak vyzera podla mna dobre... keby si videla moje prve pokusy, tak sa chytis za hlavu... 😅

zuba
14. feb 2012

@dm1 no ja asi nebudem špekulovať, to by ma potom drobec nepustil naspäť 😉 a uháňať domov a späť s ami tiež nechce

larah
14. feb 2012

@eliska22 a ako jej to ide 🙂
@desmodka supééér
@mariann2 elegantná

jaja32
14. feb 2012

Ahojte, neskutocne krasne torticky robite. Idem si ku vam po radu. Viem, ze tu hlavne peciete torty a ja chcem upiect malej na oslavu sviezi zakusok, podla moznosti s tvarohovou plnkou. Viete mi poradit? Dakujem 🙂

larah
14. feb 2012

@vecernicci to snád nie je pravda 😨
@79zuzana ved vyzerá dobre a chutiť bude určite 🙂

desmodka
14. feb 2012

@vecernicci ja som robila toho "Gentleman-a", tesim sa ze sa inspirujes 😀

marci2305
14. feb 2012

@79zuzana Podľa mňa je nádherná a určite bude výborne aj chutiť... 😉
@jaja32 Ja by som určite urobila tu čo milujeme a to s marcarpone....a nebola by zlá ani čo tu baby písali, že chutí ako pribináčik...Pár stránok dozadu tu nájdeš receptík... 😉

marci2305
14. feb 2012

@jaja32 Tu je, našla som ho u lusil : Citujem: "Tvarohovy krem... Uplne jednoduchy! Vyslahat slahacku, capnut tam makky tvaroh, lyzicu cukru a jeden vanilkovy creme ole a este preslahat. hotovo. "
a Ten s mascarpone je: 2 biele čokolády, 2 šľahačky, 2 mascarpone a stužovač šľahačky. Čokolády si rozpustíš v šľahačkách a necháš do druhého dňa vychladiť, na druhý deň vyšľaháš so sštužovačmi a pridáš mascarpone../Najlacnejší je v Lidli/.

alionuska
14. feb 2012

@miskaemuska ja ti neviem odpovedat..ja zarabam aj z 20-30kg cukru na jeden tyzden🙂 Ale je lepsie ak jej mas trochu viac,ked potahujes,aby ten potah prevysal cez tortu..bude sa ti lepsie robit... hmotu co ti zostane si daj do mikrotenoveho sacku a pouzijes na druhy krat🙂

lusil2005
14. feb 2012

@alionuska alionuska prosim ta, ako taku megamasu miesis??? 😲

katy1979
14. feb 2012

@alionuska a hlavne kde to skladujes? vsak toho musi byt strasne vela

79zuzana
14. feb 2012

@alionuska wow... tiez ma napadla otazka ze ako to vymiesas? teda na kolkokrat... 😝 😅

alionuska
14. feb 2012

@lusil2005 tri kila cukru,8 lyzic citronky a 4 baliky cukrikov... a viac krat po sebe...podla toho,kolko budem potrebovat🙂 😀
@katy1979 na linke... v utorok zarabam a do stvrtku,piatku je potom🙂 😀 😀 co zostane,pouzijem na dalsi tyzden... 🙂
@79zuzana ... no rucne moja..ale uz sa snazim zamestnavat moju polovicku,lebo mame dalsie babko na ceste..teraz sa musim setrit😀 🙂 🙂 🙂 🙂

79zuzana
14. feb 2012

@alionuska tak to si teda fakt dobra 😉 myslela som,ze na to mas dajaky kuch. robot abo nieco take 🙂 a gratulujem k babatku v brusku ;)

jakelina
14. feb 2012

@alionuska tak to je úžasná novina, moc gratuluju.

lusil2005
14. feb 2012

@alionuska woooow tak to aj ja gratulujem ku krpcekovi! 😀 len ho zamestnaj, nech sa male nenarodi s valcekom v ruke 😀

mariann2
14. feb 2012

@alionuska blahoželám k bábatku a šetri sa

vecernicci
14. feb 2012

@desmodka díky moc, aspoň udělám takhle srandovního, kámoška mi tenhle kšeft dohodila a říkala, že baba je prdlá, tak to udělám decentně, když tak ho její mamina sundá 😀 😀 😀 a třeba si ho schová 😀 😀 😀

vecernicci
14. feb 2012

@alionuska teda, nejsi ty Rambo? Musíš mít děsně vymakaný svaly na rukou 😀
Já si týdně zadělávám tak z 5 kil mléčný marcoš, ale u mně frčí bosch 😉
a moooooc gratuluju k miminku, taky bych ještě chtěla jedno 😵 😵

anibas
14. feb 2012

Dievčatá nejak sa to tu preSRDIEČKOvalo 😀 😀 😀 krásne sú všetky tortičky 😵 😵 😵

jaja32
14. feb 2012

@marci2305 dakujem 🙂

mamina1978
14. feb 2012

Tak pridavam moju dnesnu Valentinsku....Total netradicne slana 😒 na prianie mojej drahej polovicky 😉 dnes rano....... 😝
Je to moja prva slana torta........., Ale uz sa chladi na vecer....... 😉

mishulle
14. feb 2012

ahoj, tak dorazila raznice na písmenka, tak ve čtvrtek si připravím postavičky a písmenka a v pátek velké pečení, jen nevím, jak ty písmenka vykrájet třeba z čokolády, poradí mi někdo, mám tyto
http://www.cukrarskepotreby.cz/cz/produkt/kurzi...

vecernicci
14. feb 2012

@mamina1978 téda to je krásný lední medvídek 😵 😵

mamina1978
14. feb 2012

@vecernicci dakujem, ten maco mi dal teda zabrat, ja nie som zase kamoska so slahackou a syrovym kremom.Ja mam radsej pevne hmoty..... 😅 😀
Porod bol tazky.......... , ale maco je na svete. 😀 😀 😀

ajka82
14. feb 2012

kym nam mladsia spala, starsia chcela prekvapit tatinka 😵 ja som bola dnes pomocny asistent...len som dotlacala vykrajovacky a pri kvetinkach vravela, co na co ma polozit 😉
vecer dorabam tomasa ked obidve zaspia