Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lenocka23
4. apr 2012

@zuzkat1 kludne mozes aj celu potiahnu jednou farbou a druhou len polku... Budes mat na polke hrubsi potah ale to tiez zamaskujes kvietkami a nebude vidno nic... 😉 🙂

zuziq
4. apr 2012

baby pls nemate niekto ulozenu linku na ten orechovy korpus s kavou?

njonja
4. apr 2012

@zuziq link nemam, ale mam to skopirovane

orechova torta

25. február 2010 - 18:05 poslal janett
Zhrnutie
Výnos 16 Porcie


Čas prípravy 1 hodina
Recepty Torty
Popis
tuto torticku peciem uz dlho a stale vyborne chuti
Ingrediencie
5 vajec, 30 dkg praskoveho cukru, 20 dkg hladkej muky, 10 dkg mletych orechov, 10 pl varenej ciernej kavy /melty/ aj so zrnkami
krem: 1 a 1/2 dcl teraz uz precedenej ciernej kavy, 1 dl mlieka, 3 pl polohrubej muky, 1 vanilka,
15 dkg praskoveho cukru, 20 dkg masla, 5 dkg orechov, rum podla chuti, 1 zltok
Inštrukcie
Na cesto: vyslahame do peny zltka s cukrom a po lyziciach pridavame vopred uvarenu kavu aj so zrnkami, cim viac zrniek tym lepsie, pridame muku s orechami a nakoniec vyslahany sneh s bielkov. Upecieme dva korpusy v okruhlej forme. Po upeceni nechame vychladnut a kazdy prerezeme na polovicu ja este kazdy pokropim ovocnym sirupom rozrobenym s trochou rumu tak dostanu stavnatu chut. Krem: Z mlieka, kavy, muky a vanilky uvarime husty krem a po vychladnuti pridame k vyslahanemu maslu s cukrom poriadne vymiesame pridame najprv orechy, potom rum a nakoniec zltko na zjemnenie plnky /kto nechce nemusi dat/ a naplnime korpusy.

njonja
4. apr 2012

@janula.h krasne.-) a tatik je sochar?

zuziq
4. apr 2012

@njonja dakujeeeem 😵
a to z tejto davky vide az 16 porcii??

njonja
4. apr 2012

@zuziq tiez som sa nad tym pozastavila.-( Stoji to pri recepte, ale nejako sa mi to nezda.... Mozno sa ti vyjadria kocky, co ho uz piekli...

zuziq
4. apr 2012

a este baby mam otazku, mozem si urobit cesto z 10 vajec a najprv upiect jeden korpus a potom druhy? kym sa bude piect jeden korpus moze ta druha cast cesta cakat vonku? ja len ci nahodou to potom nebude to mat vplyv na to cesto co bude stat vonku, ze sa zle upecie alebo co

alenv
4. apr 2012

@njonja díky moc já pořád přemýšlela jak anglicky 😀

marci2305
4. apr 2012

@pristela Ahojky..Chcem sa ťa opýtať ešte na to spevňovanie podvozku na tom mcgueenovi 😉 Dočítala som sa, že dávaš karton a doň špajle.....No nepochopila som ako ho vyzdvihneš, keď má stáť na kolesách? Nejako tie hrany zahneš, alebo ako? Som nechápavá 🙂 Ďakujem vopred za rady... 😉

njonja
4. apr 2012

@janula.h wow, nadherne sochy!!! A je tam aj ta tvoja tortova🙂

njonja
4. apr 2012

@zuziq aj ja som zvedava, co ti kocky odpovedia:_) tiez som to vzdy tak chcela robit a nenasla odvahu, ze sa mi cesto pokazi☹

janula.h
4. apr 2012

@njonja nieeeeeee moja je v mojich výtvoroch 🙂 😉 😉

njonja
4. apr 2012

@janula.h viem🙂 ale ze je tam v drevenej podobe🙂 Som ju tam aspon videla...🙂 🙂

bambula1307
4. apr 2012

@zuziq nie to nieje dobry napad. Torta sa pecie cca hodinu, za ten cas by ti cesto padlo a mohla by si ho vyhodit. No mne sa do truby vmestia 2 torty z 5 vajec.
Pri platoch sa to da, to robim vzdy z 20 vajec a aj 5-6 platov postupne po sebe upeciem. No tie sa pecu len par min.
Este ku kremom...citam recept vyssie. Mozte si zjednodusit . Uvarit puding alebo kasu z muky aj s Krystal. cukrom. Potom ked bude vlazny, zalahat don po kuskuch uz len maslo, alebo iny tuk. 😉

Korpusy si tiez zjednodusujem. Slaham bielky s krystal. cukrom , potom primiesam zltky s olejom a nakoniec zlahka muku. Neslaham zltky zvlast. Korpusy su fajn super. Pouzivam len hladku muku.

janula.h
4. apr 2012

@njonja jaaaaaaj áno je tam mi nedocvaklo 😀 je to jeho najobľúbenejšia socha 🙂

janula.h
4. apr 2012

@zuziq nie ja by so to nerobila klesne Ti budeš mať pagáč ☹

njonja
4. apr 2012

@janula.h je velmi krasna!

awooojky
4. apr 2012

ahojte dievcatá idem s jednou otázockou.. da sa poslat torta postou? mate s tym skusenosti?

mamina1978
4. apr 2012

@mizulienka inspiracia z internetu 😉 🙂 🙂
Ty robis, vsak take nadherne, detske, kvetinkove torticky, tak tvojej dcerenke urcite nieco krasne vymyslis a vykuzlis 🙂
A vsetko naj...k druhemu rociku dodatocne 🙂

pristela
4. apr 2012

@awooojky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 určite nie , ale ak pošleš, chcem to vidieť 😀 mozno ked das oznacenie sklo, krehke a musi tam byt aj kde ma dno ako mozu klast balik , samoska 1.trieda aby sa nepokazila-len bacha 1.trieda balik nejde ako list ze na druhy den ho uz adresat ma , pri balikoch znamena 1.trieda dorucenie od 2 do 4 dni 😉 a to postovne by bolo tiez hodne kedze vseetko priplacas 😉 😉

mariann2
4. apr 2012

@awooojky to by sim neriskovala, i keď to pošleš ako krehké, oni s tým kto vie ako robia, isto by to došlo ako "rumové guľky", počula som, že niekto tortičku posielal autobusom, dohodol sa so šoférom a niekto si ju na stanici vyzdvihol, ale poštou určite nie, na vianoce dievčatá z torty od mamy posielali swapík suché koláčiky a aj tie niekedy nedošli v poriadku 😖

bambula1307
4. apr 2012

@awooojky to by som neriskovala. 😒

awooojky
4. apr 2012

@pristela
@mariann2 to som aj rozmýslala ze to poslem asi busom.. radsej

simasa
4. apr 2012

@zuziq A aku velku tortu chces robit? Tento korpus robim zo 6 vajec do 24 cm formy a byva uplne plna (ked sa to zdvihne). Takze rozkrojis v pohode na 3 casti.

zuziq
4. apr 2012

@simasa potrebujem az pre 20 ludi... a bude to obdlznik a na to srdiecko.. asi urobim obdlznik z 5 vajec a potom z dalich 5 urobim srdiecko a mensi kruh, tie mi vojdu aj spolu do rury...ja som robila mramorovy zo 6 vajec a v pohode pre 17 ludi ale s tymto nemam skusenosti, neviem ako narastie..

bzucinka2
4. apr 2012

@jakelina
@mizulienka dakujem dievcata 🙂
@pristela spajdle som uz pochopila 🙂 konecne chnapem chnapem, dakujem 🙂
@awooojky tak to by som asi neriskovala 🙂 radsej kurierom potom 🙂