Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
16. apr 2012

@b.janka super...len škoda, že vždy keď je to v akcii tak to nemajú 😀 aspoň u nás 😝

anibas
16. apr 2012

@b.janka musím dokúpiť maliny 😵 😵 😵

b.janka
16. apr 2012

babuľky mám 1 problém... ale netýka sa to pečenia... ide o krpca... normálnu stravu mi odmieta... a aj tie príkrmy čo sa predávajú u nás... švagriná mi z nemecka doniesla zo 20 tých príkrmov (hotová strava vo výživových pohárikoch)... tie miluje... len mi dochádzajú... neviete mi poradiť ako by som ich zohnala?... švarginá je momentálne v pôrodnici a skôr ako za pol roka neprídu

aduskatt
16. apr 2012

ahojte, chcem Vas poprosit o radu. Mozno sa vam, skusenym tortickarkam bude zdat moja otazka smiesna, ale peciem prvu tortu, len tak pre potesenie🙂 Predpokladam, ze ked dam na marcipan cerstvu jahodu, pod jahodou sa mi roztecie. Mam pravdu?

dadka212
16. apr 2012

@b.janka ja som videla v dm-ke všelijaké....neviem akú značku myslíš....

miciatko
16. apr 2012

@b.janka a ked zadas nazov firmy a nazov prikrmov do google nic ti nenajde??

dadka212
16. apr 2012

@aduskatt asi áno roztečie....namoč ju do čokolády 😉

aduskatt
16. apr 2012

@dadka212 super napad, urobim jej cokoladovu vanicku a tam ju supnem🙂vdaka

bzucinka2
16. apr 2012

@daducha suprove, tie orchidejky ako zive a krstinova nadherne jemnucka 🙂

b.janka
16. apr 2012

@dadka212 @miciatko je to od nestle... volala som im a na slovensku ich nepredávajú ☹

dadka212
16. apr 2012

@b.janka skús si objednať z čiech napríklad tu http://www.bubblesshop.cz/nestle-menu/2101-nest... len neviem ako je to s posielaním na SK

daducha
16. apr 2012

@bzucinka2 oni aj su zive 😀 ,to bola poziadavka zakaznicky 😉

mamina1978
16. apr 2012

@mariann2 Ja mam taketo inspiracie z internetu 🙂 😉

mariann2
16. apr 2012

@mamina1978 @zdenallicka ďakujem za inšpirácie, určite si niečo vyberiem

pipka
16. apr 2012

@b.janka ja som nestle prikrmy kupovala deckam v BIPA drogerke v haiburgu...mas problem poslat tam niekoho alebo zam skocit? 😒 😉

mizulienka
16. apr 2012

@daducha nadherne torty, zasnem, kazda jedna prepracovana do detailov, si neskutocne sikovna 😉 a pre mna studnica inspiracii 😉

babulky, neviem sa rozhodnut, spekulujem tu uz druhy den, pre mladu pani, 25 rokov ma, aku farbu by ste zvolili, zltu alebo ruzovu???
na vrchu budu ruze a okolo nejaka cipka, len ta farba mi neda spat 😕

marci2305
16. apr 2012

@mizulienka Ja by som dala žltú...Idem robiť teraz sestre na 25-ťku a budem voliť bielu so slabučko hnedou. 😉

mizulienka
16. apr 2012

@marci2305 ja som teraz namiesala ruzovu a teraz ma to viac taha k tej zltej...zltu som uz dlho nerobila, urobim zltu, alebo nejaku slabunko oranzovu 😉 dakujem
aky motiv budes robit? nejake kvety?

marci2305
16. apr 2012

@mizulienka No našla som v papiernictve hnedú stužku s bodkami..a chcem skúsiť slabučko hnedé pivoňky..Neviem či sa mi podaria..Ale zapáčila sa mi tá stužka 😀 Tak som rozmýšľala čo k nej... 😉

aduskatt
16. apr 2012

torta potiahnuta, ozdoby z marcipanu vyrobene. Mozem to lepit hned, alebo treba nechat tie ozdoby trochu vysusit na vzduchu? dakujem za radu

mizulienka
16. apr 2012

@aduskatt ak ozdoby uz drzia tvar a nepotrebujes, aby trocha preschli, mozes hned davat na tortu.

marci2305
16. apr 2012

@aduskatt Ak ti ozdoby dobre držia, tak kľudne môžeš nalepiť...Ale ak ťa to nesúri, môžeš si ich nechať vytvrdnúť..Čo máš narobené nejaké kvietočky? 😉

aduskatt
16. apr 2012

@marci2305 robila som ruzicky a narcisky, ale nie su velke a srdiecka, ktore su viacnemej tenucke placicky, takze asi to tam idem dat. na lepenie som si vymiesala bielko s cukrom.to by malo byt asi v pohode🙂

aduskatt
16. apr 2012

@marci2305
@mizulienka velmi pekne vam dakujem za pomoc, ste zlate, pomohli ste mi🙂

dadka212
16. apr 2012

@mizulienka asi tiež žltú 🙂 ja milujem pestré farby 😀

mizulienka
16. apr 2012

@dadka212 dakujem, tak asi to bude zlta 😉

janulkamartinko
16. apr 2012

Ahojte,prosim Vam tie co robia slane torty,ako dlho vam trva ju urobit? je mozne ju urobit v jeden den? dakujem 🙂

lara1981
16. apr 2012

Baby, dnes som chcela robiť marlenku,ale našla som doma Salko po dátume spotreby - v októbri min. roka končila. Už ju nemám použiť, že? Iné výrobky automaticky vyhadzujem, no pri tomto som nejako zastala ☹

79zuzana
16. apr 2012

@lara1981 keby to bolo mesiac tak to este pouzijem... ale polroka... to by som neriskovala...ja by som to radsej vyhodila 😅

mizulienka
16. apr 2012

@lara1981 asi aj ja...pol roka sa mi zda uz vela.