Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
26. apr 2012

@jakelina D9ky, alepotřebuju obrázky.. počty nee..

mates22
26. apr 2012

@zdenallicka já mám mísu vnější průměr 20, úhelníky mají stranu 4,2 cm....... (u toho pětiúhelníku mi vychází kolmice na střed vysoká 6,3..abys to nemusela rýsovat...a nebo přes úhle, všechny musej bejt 108 stupňů- taky sem s ním chvilku bojovala, od školy daleko)

klidně ti to naskenuju, ale obávám se, že se to stejně pak v nměřítku nevytiskne ☹

mamina1978
26. apr 2012

@zdenallicka sablonka mala aj väcsia dole na stranke 😉 🙂
http://zuzaa.wgz.cz/zdobici-techniky

zdenallicka
26. apr 2012

@mamina1978
@mates22

Dděkuji..🙂

moncicatko19
26. apr 2012

poradite mi nejaku plnku do torty taku sviezu jarnu ovocnu .......nie tie klasicke mastrne 😝 dakujem pekne

eliska22
26. apr 2012

@moncicatko19 ja najčastejšie robievam jogurtovú alebo pribináčikovú 🙂
jogurtová: 2 šľahačky si vyšľahám, pridám jogurty (3 ks zvolenský buď biely alebo ovocný) dávam aj 1 kyslú smotanu všetko ešte premiešam a pridám želatínu za studena a je hotovo ...potom na korpus dám plnku a na to ukladám mrazené ovocie napr. jahody, maliny...
pribináčiková vyšľahať 2 šľahačky, pridať kýblik tvarohu 500g, cukor podľa chuti, vmiešať 2ks pudingu olé dr. otker vanilkový - ten sa nevarí, len to tam nasypeš a nakoniec ak je to moc husté pridať smotanu kyslú alebo jogurt biely a je hotovo na to tiež sú super maliny, jahody
dobrú chuť 😉

dadka212
26. apr 2012

@moncicatko19
jogurtová: vyšlaháš smotanu na šlahanie do tuha, pridáš 3 jogurty ovocné smotanové, vymiešaš, pripravíš želatinový stužovač za studena podla návodu a primiešaš k mase....
tvarohová: vyšlaháš šlahačku do tuha, pridáš jeden mäkký tvaroh bez hrudiek, jednu PL práškového cukru, smotanu asi polovicu a vymiešaš, potom pridáš jeden vanilkový creme ole puding bez varenia a vymiešaš....

dadka212
26. apr 2012

@eliska22 no dali sme presne rovanké plnky 😀

eliska22
26. apr 2012

@dadka212 😀 😀 😀 šak vieme čo je dobré 😉

dadka212
26. apr 2012

@eliska22 šak jako ináč 😀 mne najviac tieto dve chutia 🙂

marci2305
26. apr 2012

@mamina1978 Ďakujem....... 😉

marci2305
26. apr 2012

@eliska22 Krásna....🙂

adka_praha
26. apr 2012

ahojte... idem si tak kyblicek nastriekat na striebirny a taky debilny sprej mam, ze vobec nefarbi, len perlet pluje... 🙄 no fakt skvele...

jakelina
26. apr 2012

@adka_praha a nemáš tekutou stříbrnou???

mamina1978
26. apr 2012

@adka_praha skus tak, ze nastriekas do misky a potom len stetcom potries kyblik.Pripadne daj do misky aj kvapku vody. Ja som mala raz perletovy lak na vlasy a ku koncu , ked mi toto robil, vystriekala som zbytok do misky a potrela moje susene kvety ( teda susene ruze) 😉 🙂 . Mozno ti to aspon trosku ostane strieborne 😕

adka_praha
26. apr 2012

@jakelina nemam... mam druhy sprej, hlavne, ze je pisane, ze strieborny... ten, co som mala pred tym, bol perfektny, ale teraz ho nemali...
@mamina1978 vobec to nechyta do strieborna... 😒 skusala som nastriekat bokom na tanierik a nic... no co uz... aj tak bude vsetko biele, tak bude len perletovy... 😒

marci2305
26. apr 2012

Nemáte niekto uložené stránky s vtipnými postavičkami na svadobnú tortu? Niekde som to tu videla, no teraz to nemôžem dorýchla nájsť.... 😒

mamina1978
26. apr 2012

@adka_praha a mas iny perletovy alebo ten streborny ti tak strieka.? Lebo ,ked by si mala kyblik jemno sedy a postriekane perletou , tak to vyzera potom trosku ako strieborna 😕

1katuska73
26. apr 2012

Ahoj dievcata krasne torticky ste vyrobili a tu je moja dnesna celodenna robota ,nechapem ako to robite ze stihate viac tort ja som rada ze stihnem jednu ,no hold mate môj obdiv.

1katuska73
26. apr 2012

a foto zabudla.Je na tanecnu sutaz.

makinka2
26. apr 2012

Ahoj holky jdu zase otravovat 🙂 😀 Našla jsem si nějakej recept na kakaovej korpus, ale je tam obrácenej postup tak nevím jestli se ho mám držet. jsem zvyklá napřed ušlehat žloutky s cukrem, přidat olej, a mouku a nakonec sníh. A tady je to obráceně, překopíruju Vám to : Do hotového pevného sněhu postupně zašleháme žloutky a olej, šlehač již na mírných otáčkách. Vždy 1 žloutek, prošlehat, 1 lžíci oleje, prošlehat...a takto vše 5x.
Dělaly byste to tak, nebo jak jsem Vám to napsala já, děkuji 😉 😉 mooooc 😉 😉

jakelina
26. apr 2012

@makinka2 udělej podle postupu, já mám taky takový recept, teda není tam kakao a dělám ho na ovocný želatinový koláč. Těsto je hodně nadýchané a ušlehám bílky, pak přidám cukr, žloutky a ostatní postupně už jenom zašlehávám ručně.

makinka2
26. apr 2012

@jakelina tak já to zkusím 😉 snad se to povede. A když tě tu mám 😀 můžu pod ten tvarohový krém natřít korpus marmeládou, nezdrcne se třeba ten krém, se furt bojím, že korpus bude suchej a má rodina má ráda mokrej. ovocnou štávu žádnou nemám.

jakelina
26. apr 2012

@makinka2 můžeš natřít marmeládou a prokapat uvařenou vodou s cukrem a ovocným sirupem, citronem nebo medem. Prostě uvařit nějakou takovou sladkou dobrotu, podobnou kompotové šťávě. 😉
Já mám ráda i Frutafil, jestli máš, můžeš dát místo marmelády.

mamina1978
26. apr 2012

Ako urobit lahko lacne vykrajovacky z alu- tacky ...... kuk 😉 🙂

http://tortentante.blogspot.de/2009/09/anleitun...

makinka2
26. apr 2012

@jakelina děkuji 😉

mamina1978
26. apr 2012

Ako urobit hortenzie a susenie na dvoch poharoch , v obaloch z vajicok. 😉

http://petalsweet.blogspot.de/2010/01/hydrangea...

bzucinka2
26. apr 2012

baby kto mi vyrobi kooooopec disney postaviciek, mne sa taaaaaaaaaaaaaaaak nechce ☹

bzucinka2
26. apr 2012

@mamina1978 toto bezne pouzivam 🙂
ten obal z vajicok 🙂