Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
21. máj 2012

kocky pridavam svoje minulotyzdnove. Akoze ked vidim tie postavicky od @pristela az sa hanbim za toho svojho tranvestitu a lá morska panna bolo mi z nej do placu ja ale take ksichty ozaj neviem ☹. Ta na PSP je podla torty od Dasi Capkovej na zelanie

dadka212
21. máj 2012

@dm1 😀 😀 😀 transvestita 😀 odpadnem z teba...ja som tiež mala robiť morskú pannu, ale teda ten ksicht okolo panny ani nešiel, kúpila som v akcii barbie za 3ečka obalila nohy akože chvost a malá bola nadšená 😅

@pristela ty sranduješ, to je úplne dokonalá postavička, normálne sa už budem hanbiť torty pridávať 😝

dm1
21. máj 2012

@dadka212 no aj ja som chcel tak ale oni vyslovene povedali aby to nebola babika ale modelovane 😖 . akoze ja zostanem tusim len pri modelovani takych infantilnych ksichtikov to jedine akotak zvladnem 😝

eliska22
21. máj 2012

@dm1 veď je pekná 😉 , ja ani takú nevymodelujem 😝

maya30
21. máj 2012

@pristela waaaaaaaaaaauu kráááásna 🙂 😵

jaja555
21. máj 2012

@mamina1978 krásnučká, jemnučká tortička. Šikulka . Istotne sa im páčila.

dadka212
21. máj 2012

@dm1 no ja tiež, ak mám modelovať naozajstný ksicht tak to vyzerá hrozne, tie iné ako tak zvládam 😅

jakelina
21. máj 2012

@pristela další z tvých dokonalých dortů, ještě štěstí, že nepeču nic, protože bych sem ani nemohla vložit fotku, připadala bych si jak břídil. 😝 😝

jakelina
21. máj 2012

@dm1 pěkné jsou, já bych neudělala ani takovou mořskou pannu jako ty. 😀 😀 😝

mrka2
21. máj 2012

@pristela no ty si neuveritelna. ja fakt nemam slov!!! aj na tu s bielou cokinou a ta baletka, no pozerala som na to ako puk 😲 😵 😵 strasne si sikovna!!!

dajna11
21. máj 2012

babenky,ktoré ste už robili s tou burizonovou hmotou....aký je receptík?a ako sa robí a ako sa s tým robí?????moc dakujem.

dadka212
21. máj 2012

@dajna11
RKT - Rice Krispie Treats - burizonová hmota
Suroviny:

150g ryžových burizonov
42g masla
štipka soli
285g penových cukríkov
1/2 ČL vanilkového extraktu

Postup:

23 cm formu vymažte tukom alebo vysprejujte Carlex sprayom
to isté spravte aj s väčšou misou a stredne veľkou (najlepšie teflonovou) panvicou
do misy vložte burizony
na panvici na nízkom plameni rozpustite maslo a soľ
pridajte penové cukríky a za stáleho miešania ich rozpustite
pridajte vanilkový extrakt a zamiešajte
nalejte na burizony a premiešajte, aby sa všetky burizony obalili v rozpustených cukríkoch
preklopte do vymazanej formy a lyžicou utlačte, aby bola vrstva burizonov rovnomerná
nechajte pri izbovej teplote vychladnúť
nakrájajte na kúsky
skladujte vzduchotesne uzavraté pri izbovej teplote niekoľko dní. Možno mraziť

pristela
21. máj 2012

@dm1 ty si prííípad 😅 😅 že transvestita 😀 😀 😀 chudak morska panna 😅 torticky mas suprove, len vkladaj , vkladaj!!!! nech mozem oko tešiť 😵

no baby , ze video, keby to viem 😀 a som tak sikovna, že by som ju urobila na prvy sup 😝

dm1
21. máj 2012

@pristela no sak oko vidi nieeee???? no ja to proste neviem 😢 . a este som to mala take splastnute ako som modelovala ksicht tak som si to tak vselijako pohla ze nebola hlava pekne gulata.... ako to robis dievca???? musime to stretko spachat uz. ozaj co to nase letne kde sme sa pozvali 😀

dajna11
21. máj 2012

@dadka212 díkes

pristela
21. máj 2012

@dm1 oko vidí 😀 😀 😀 😀 😀 ta si inak ffftipna dnes 😀 😀 vsak fuurt ste pozvané 😀 dojdi na caficko 😅 a ukážem ti, ved aj mne sa to vselijak najskor sploštievalo 🙄 fakt to nieje tazke, len piplačka 😖

jakelina
21. máj 2012

@pristela a co my ostatní, jak to máme udělat, aby se nám z kulaté hlavy nestal šiškolebec 😝 😝 ???????????Však za tebou to máme daleko, ach jo, kdo nás chudáky to naučí 😀 😀 😀 ?????????????????

pipka
21. máj 2012

@pristela no akoze zena..nem chapem 😕 😅 ty si este aj klucnu kost tej balerine spravila...ty si dokonalost sama 😎 😎 😎 😎 😎
mala by si fotopostupy fotit a skolenia nam tu davat 😉
ja som rada, ked snehuliaka spravim 😀 😀 😀

tak toto fakt, ze keby mi pri takejto nadhere povedal, ze nemala byt fialova 😅 😅 tak by som mu ju asi plestila o hlavu 😀 😀 😀 ale bez baletky, tej skoda 😉

inak mna aj mm pochvali, ked som poziarnika spravila, tak tu hika 😅 l..ale sak keby videl, co dokazes ty, asi by ma hned vymenil 😅 😀 😀 😀 😀 😝

pristela
21. máj 2012

@jakelina jaak daleko????? vsak vyletos ako vysity 😅 o mesiac by som chcela ist ku vam na moravu ci ako sa to vola 😀 len ci fakt netusim ☹

@pipka 😀 😀 😀 😀 😀 díky 😅 , ja som bola taka natesena, ze sa mi ta baletka podarila a on nic 🙄 ziadna reakcia a ja ze sak hovor a on ze pekna , pekna 🙄 no prosto moj doma na to kuka , ze oki dobre , ale ze mne to ide same lahko, zevraj ja sa pri tom nenatrapim ako on by sa keby to skušal 😠 😠 😠 akoze natrapim sa aj ja a hodne ! 😅

karaa
21. máj 2012

@pristela ja tiez nechapem z tej tvojej baleriny, uuuuuzasna je 🙂 si im ju mala vytiahnut z tej torty, ked nehikali 😀

marci2305
21. máj 2012

@pristela Boooooooooooooooooooooooooože....................Tá tortička je neskutočná............................................................ 😉

jakelina
21. máj 2012

@pristela tak pak dej vědět, pozvu na kafe a školení 😀 😀

dm1
21. máj 2012

baby aha celkom zaujmave podlozky ma ten wilton ktovie kedy to dorazi aj na SK http://www.cukrarskepotreby.cz/cz/katalog/podlo...

pipka
21. máj 2012

@pristela no tak aby som ta potesila, tak som to teraz ukazala mm´a akoze ostal v nemom uzase 😵 ze si nesmierne sikovna 😎
sice som si nas..ala do vlastneho hniezda 😀 ale tak nedalo mi ti nedvihnut sebavedomie aj u nejakeho chlapa 😝 🙂 🙂 🙂 moj ta ocenuje 😎

len teraz ja sa budem musiet inak snazit 😅
asi si uz len kvetinkove budem brat 😀

pipka
21. máj 2012

@dm1 tak neviem dani ci vsetky ale niektore maju urcite v tortomanii, ja som si ich tam pred mesiacom kupovala...som tam oplieskala asi 50€ vtedy 😝 😅

heni79
21. máj 2012

@pristela
Tú tanečnicu si modelovala z čoho? Z akej hmoty? Lebo je úžasná! Ako to tak zmákneš? 😅

yokralovnayo
21. máj 2012

@dm1 kočky poradíte mi nejakú banánovú plnku? ked robím s pudingom, mám hovariť normálne s mliekom? a potom maslo??

dm1
21. máj 2012

@pipka no viem ze ta modra, ruzova a zelena ano tie su tu dlho ale tie ostatne co su prve som este na sk nezazerela

pipka
21. máj 2012

@dm1 ano ano no tie prve su super, tie som tam nevidela, ale tak hadam raz aj na slovensko pokrok dorazi 😀
ked striebro uz tu mame 😀 😀 😉

mizulienka
21. máj 2012

@pristela no neskutocne, ja nenachadzam slova 😉

dida38
21. máj 2012

@kvojtanikova
@jakelina dakujem za rady.... ak sa bude dat na nu aj pozriet tak sem dam aj foto 😀 😀