Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
21. júl 2012

@janula.h ano je v postupoch na prvej strane od @stankapk 😉 len keď bol redší minule nepridala som creme-olé ale želatinovy stužovač aby to nezmenilo chuť 😉

pristela
21. júl 2012

@jakelina saakris a mám 😀 😀 nevedela si mi to napísat ráno ? 😀 😀 😀 ale uz je odovzdana a asi aj zjedena 😕

dajna11
21. júl 2012

@peroli tak tak,moderná doba🙂

ajka82
21. júl 2012

@dadka212 prosim ta ako vyberas korpusy z tych malych misiek? ide ti to v pohode ked len vymastis a vysypes mukou? kujem 🙂

dadka212
21. júl 2012

@ajka82 ja takým tenkým nožíkom oddelím kraje lebo su nalepené na miske a potom tým nožom ak to nejde von pichám po okraji misky až ku dnu, neviem či chápeš 😅 ale väčšinou mi to ide v pohode

dadka212
21. júl 2012

@pristela ja že je to naschvál naopak 😀

ajka82
21. júl 2012

@dadka212 chapem, dakujem

vlada111
21. júl 2012

@njonja ale určite bola rada. @pristela má rada dobrodružstvo, či? 😀

jakelina
21. júl 2012

@pristela 😀 😀 😀 aby se to N někomu nešprajclo v žaludku 😀 😀 😀

mizulienka
21. júl 2012

@dadka212 ta osviezujuca tvaroh plnka a mascarpone?

pristela
21. júl 2012

@dadka212
@jakelina 😀 😀 😀 tak predpokladam ze oslavenec sa povodne vola Vlado a Vladan je len prezívka čižee, to N jasne ze som dala "nárocky" naopak 😀 😀 😀 ja som uz velakrat dala naopak ale cisla 😅 ale vzdy som na to dosla po fotení 😅

@vlada111 jasne, ja som pre vsetku srandu 😀 a veruže nam bolo dobre 😵 😵 som zvedava na bududcu sobotu a na ten kurzik a hlavne ci pride ten chlap co sa mi nahlasil 😀 😀 😀 😀

eliska22
21. júl 2012

ale tu je dnes veselo 😀 ja nemám tortu tento týždeň, tak si pečiem na zajtra sama sebe 😀 ale len tak šáhnuto do marcipánu, to len aby ma ruky nesvrbeli 😀 😀 😀

eliska22
21. júl 2012

@pristela a nemáš náhodou opačne aj tie farby? 😀 😀 😀 ja som minulý týždeň robila takúto tortu a v ľavo bola modrá a v pravo červená 😀 😀 😀 teraz neviem, či som to ja mala naopak 😀

eliska22
21. júl 2012

@pristela tak teraz som si ten znak vygooglila a teda oni sami nevedia ako to je, raz to majú tak a raz tak 😝

pristela
21. júl 2012

@eliska22 😀 😀 😀 😀 😀 žena ty ma nehnevaj 😅 😅 😅 som bezala mrk ted aj ja 😀 😀 😀 ale ne, oni to maju aj tak aj tak , ja tuto robila podla jednej americkej torticky a tam boli farby takto, ma ani nenapadlo porovnavat abo skumat to nejak viac 😝 😀

ajka82
21. júl 2012

@eliska22 ja som robila farby na ten dres podla ich dresov a je zozadu otoceny...takze podla toho z ktorej strany to beres, alebo podla rukava to maju farebne 😝 takze pristelka to ma isto dobre 😉

jakelina
21. júl 2012

@pristela my ti nedáme pokoj co chudě. Ještě se ti o tom dortu bude i zdát, že ho máš opačně a dala jsi podložku místo dolů z vrchu 😀 😀 😀

eliska22
21. júl 2012

@pristela ja nič, len som bežala si to skontrolovať, či som to ja nemala opačne 😀 to už moja deformácia.... 😝 😝 😝

monikad1
21. júl 2012

moja stresová, prišli si pre ňu tesne pred sobášom-už som si myslela, že budeme mať ku káve my

pristela
21. júl 2012

@ajka82 ooo, dakujem dobra vila 😅 mna tiez napadlo ze ak mam zle tak to mam asi zo zadu dres 😀 😀 😀

@jakelina ako ono by ma to mozno aj trapilo, keby ma ted viac netrapi ten Thomas 🙄 kaslat na nejaky znak ale ako obalit toto monštrum v celku??? 😕

marci2305
21. júl 2012

Moja včerajšia krstinová 😉

mariann2
21. júl 2012

@anibas ďakujem za pochvalu, od teba ma to zvlášť teší, dúfam, že po stretku a tvojej predvádzačke budú tie kvety ešte krajšie

janula.h
21. júl 2012

žienky skúšala som gaštanovú plnku v 300 ml mlieka som uvarila Zlatý klas,a zvlášť som dala 3/4 masla, 1 kocku gašt.pyré,3pl práš. cukru a potom do toho som vmiešala puding vychladený a trochu rumu 😝 mňamka je to dala som to na tmavý korpus na to džemík na to plnku a nato šľahačku 🙂

1katuska73
21. júl 2012

ahoj babenky tu su moje vytvori.fodbalova korpus coko,plnka mascarpone+maliny,vaha4kg,mmf,babika korpus coko,plnka karamel+dzem,mmf, vaha2,7kg.

livia76
21. júl 2012

dnešné superrýchlovky

anibas
21. júl 2012

@mariann2 😀 😀 😀 😀 no nemyslím, že mám čo ukazovať - mnohé tu máte oveľa krajšie kvietočky - a to je holá skutočnosť !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

maya30
21. júl 2012

ahojte dievcence dufam ze nepeciete vsetky 😉 potrebovala by som poradit, mam robit tuto torticku o nejake 3 tyzdne ale chcela by som ten kvet nahradit nejakym inym, len neviem cim....farba nebude fialova ale staroruzova, rozmyslala som nad pivonkou, alebo mozno nieco ine ? neviem...

mariann2
21. júl 2012

@anibas joj moja, nebuď skromná, ja sa teším na tie tvoje ruže, že ma naučíš

eliska22
21. júl 2012

@maya30 mňa tiež hneď napadla pivonka 😉

jakelina
21. júl 2012

@maya30 asi tu pivoňku bych tam viděla