Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
22. júl 2012

@vlada111 nádhera 😵 😵 😵 😵 😵

eliska22
22. júl 2012

@vlada111 to na tých bokoch na to máš vykrajovačku, či si to šulkala?

florentina
22. júl 2012

@janula.h já je jím jen na vánoce, na vánočních trzích v Praze je vždy prodávají...procházka, teplé kaštany do kapsy...mňam a už se těším na vánoce 😀 ....jako dají se i upéct doma v troubě, ale zvláštní, to mi nechutnají....na tom jejich grilu to chutná nějak jinak.

florentina
22. júl 2012

@heni79 no to mě taky napadlo, možná ji tam nějak zakomponuji....ale případně jen jako nějaký malý detail....já to ještě vůbec nemám v hlavě.

reruna
22. júl 2012

@florentina pečené kaštany a kaštanové pyré se moc nedají srovnat, chutná to jinak, pyré je mražené, je balené jako kostka másla, je s vanilkovou a rumovou příchutí, je tam i cukr, po rozmražení to stačí smíchat s máslem a zakysanou smetanou, nebo se šlehačkou nebo s pudinkem a máslem, jak tu holky psaly, zkoušela jsem všechny varianty, je to dobré, ale má to takovou zvláštní chuť, pro mě to nebylo zase tak extra, mnohem více mi chutná pribináčkový krém, nebo čokoládový, i salkový, mascarpone, ale tak pro změnu to bylo zase něco nového - asi tak před rokem to měli v Lidlu v akci, tenkrát jsem si jich pár koupila a od té doby už to neměli, ale na Slovensku to prý mají běžně, u nás jsem to nikde jinde neviděla, ale asi nemá smysl to tam nakupovat, když je to mražené....

reruna
22. júl 2012

@pralinka25 čokoládová příchuť nemá podle mě příchuť nic moc - asi trochu jako bílá čokoláda, ale pro mě je lepší ta vanilková

monika76
22. júl 2012

@nikulqa mám len sumca ,možno Ti pomože 😉

anibas
22. júl 2012

@florentina toto si videla ??

iwulka23
22. júl 2012

@nikulqa ja som raz robila "sumca" 😀 len podla makety som si obrezala ..ber ma s rezervou..toto bola moja 2 torta v živote 😀

anibas
22. júl 2012

pekný večer dievčence - pridám svoju pre moju 😀 😀 😀 Katka mala 7 rokov a na želanie ovečka Timmy a samozrejme som si chcela vyskúšať hibiscus - no neviem neviem 😝 😝

eliska22
22. júl 2012

@anibas krásna aj ten kvet, ktorého názov neviem vysloviť 😀 a oslávenkyne ste riadny nožisko dali do ruky 😀

eliska22
22. júl 2012

@anibas a chcela som sa už dávnejšie opýtať ako robíš ten okraj dole myslím???? ako dumám, tak dumám a nič som nevydumala 😕

janula.h
22. júl 2012

@anibas jednu chybu má! že som ju neochutnala 😝

@eliska22 ja som si to vygooglila a je to čínska ruža 😝 môj druhý naj kvet 🙂

eliska22
22. júl 2012

@janula.h ja že asi ibištek 😅

anibas
22. júl 2012

@eliska22 nožík najostrejší čo bol doma - sama chcela krájať 😀 😀
a ten lem dole - pekne uhladíš poťahovku a necháš prečnievať viac ako 5 cm okolo torty - potom zoberieš nejaké vykrajovačky - väčšiu a menšiu a vykrajuješ tak, aby si kraj prerezala celkom a ten druhý koniec vykrajovačky blízko pri torte tak len slabo naznačíš a snažíš sa tam neprerezať poťahovku- postupne pekne oddelíš a začistíš 😉

anibas
22. júl 2012

@eliska22 hej - ibištek, čínska ruža, hibiscus alebo sáčkový čaj 😀 😀 😀

anibas
22. júl 2012

@vlada111 ááách - úžasná je - kvety ako z kvetináča odstrihnuté 😨 😨 😨 😨 😵 😵 😵 😵 😵

eliska22
22. júl 2012

@anibas docela piplačka, ale páči sa mi to niekedy odskúšam 🙂
no veď sa mi to hneď na ten ibištek podobalo 😵 nie som až taká neznaláááá 😎

lamps
22. júl 2012

@eliska22 tak to ma mrzí, ale znovu sa potvrdzuje, že koľko ľudí, toľko chutí

lamps
22. júl 2012

@vlada111 Vladka nádherné orchidejky a celá tortička 😅 😅 😅 😅 😅 , nechápem a nemôžem sa na ňu vynadívať. Prosím ťa akú vykrajovačku máš na orchidejky - ja poškuľujem po e-schopoch a neviem si vybrať a tiež tie ornamenty na boku torty - máš na ne formičku?

marci2305
22. júl 2012

@lussy23 Ďakujem.. 😉

pristela
22. júl 2012

@vlada111 Vladi WOW, uuuzasne orchidee , sánka dolu šéfe, asi ma napašmeš tiež kupit nejaku vykrajovačku 😕

@lamps ked ti babenky poradia aka je naj 😀 a pojdes kupovat daj vediet asi sa prikmotrím 😀 😀 😀

marci2305
22. júl 2012

@anibas Krásna dcéra aj tortička...🙂

marci2305
22. júl 2012

@vlada111 Krásna tortička...Tie žlté orchidejky sú úžasné..Fakt sa ti podarili.. 😉

marci2305
22. júl 2012

@pristela Šikovnica jedna.... 😉 Ten Tomáš je ako živý. A ten šijací stroj ti načo vtedy slúžil........????? 😀 😀 😀 A žehlička? 😀 😀 😝

lamps
22. júl 2012

@pristela 😀 😀 😀 dobre budem ťa informovať 😀 😀 😀. Ja by som tak rada vedela robiť také živé orchidejky, len sa obávam, že až do takých výšok moja šikovnosť nesiaha. Keď budeme mať formičky, naučíš ma robiť také orchidejky? 😅

mates22
22. júl 2012

@itka79 díky, koukala sem při tom dceři do terárka 🙂

aduskatt
22. júl 2012

po vikende stravenom na vychode krajiny sa opat vitam doma, vsetky ste mi chybali🙂 este nie som ani vybalena a uz som prisla na vas mrknut🙂

lubicakovac
22. júl 2012

Baby neviete poradiť nejakú tortu pre 22ročnú babu na narodky, má to byť niečo uletené, ale fakt neviem čo, poradte prosím