Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

glee
5. nov 2012

@muffinka8 DAKUJEM! 😵 😵 😵

glee
5. nov 2012

Baby, ja by som potrebovala ako zaciatocnicka v niecom poradit.
Mam formu 23cm a chcem urobit 2 poschodu tortu. Aku velkost formy si mam kupit, aby ten odskok bol pekny? (23cm chcem mat dole, cize horne poschodie ma byt uzsie). Predpokladam, ze spodny korpus budem musiet vystuzit (stacia slamky?stuzi sa az po tom, co spodne poschodie potiahnute alebo este pred potiahnutim?).

Este otazka ohladom farieb - da sa nejak zovseobecnit, kedy je vhodne pouzit gelovu a kedy radsej praskovu farbu?

Dakujem 😅

ajka82
5. nov 2012

@glee pekny roostup je ked mas rozdiel tak 8-10cm na foto mam spodok 24cm a vrch 18cm, iny rozmer som vtedy doma nemala- a ani neni vystuzena...stkladala som ju na seba az rano-od vecera bola v chladnicke a vydrzala...ale zalezi aj od kremu aky mas dole a aky chces mat pocit"bezpecia" ci sa ti to neprepadne 😉 ...stacia ti slamky na vystuzenie, vrchnu tortu si daj na plastovu alebo kartonovu podlozku obalenu s o kusok mensim priemerom ako je torta...
gelova na zafarbenie hmoty...praskova lepsie na kreslenie na potahovku...ale da sa vsetko vsetkymi

marci2305
5. nov 2012

@glee Mňam...Vyzerá krásne 😉 Pekná fialová, aj rez vyzerá božsky!!! 😉

nika222
5. nov 2012

@ajka82 ja mám na 22.12. tiež objednávku - angry birds a na 24.12 tiež pečečiem tortu nejakú vianočnú, takže to bude zaujimavo u nas vyzerať 🙂

ajka82
5. nov 2012

@nika222 to hej, len keby bola len jedna alebo 2 torty tak v pohode...ale 4 plus minizakusky 😕 a mm je tyzden pred vianocami od rana do noci v robote, aj tyzden este pred tym...nejak prespekulujem a uvidim... lebo by aj dovoz chceli, ale to uz ja nebudem moct, aj ked pani je svokra kamoskina, ze ci by mi kamoska deti nepostrazila kym jej to doveziem......

pipka
5. nov 2012

@glee ahoj, co sa tyka rozostupov uz ti ajka napisala a co sa tyka vystuze..tak vystuzuj az po potiahnuti 😉 a ci gelovky ci praskove...no na farbenie hmoty ja pouzivam radsej gelovky a na malovanie alebo len naznacenie krajov ozdob alebo licka na tvaricke pouzivam praskove..ale to je individualne..kazda ma ine zvyky co na co pouziva 😉 takze vyskusaj a uvidis co ti bude najlepsie vyhovovat 😉

pipka
5. nov 2012

@vlada111 no drz saaaa moja, cakam pismenka 😵

nika222
5. nov 2012

@ajka82 no je to dosť ale chapem, že ťa to láka a ťažko sa odmieta, hlavne keď môžeš získať daľšiu zákazku od pani 🙂 No ved porozmýšlaj, alebo keby si chcela ti pomôžem :P do karlovky viem doniesť bo tam mám svokrušku 🙂

blcha
5. nov 2012

@glee no ja mam podobny problem idem robit trojoposchodak
tak babulky poradte mam dve formy na spodok bude 27cm na to 23 ked dam tie formy do seba zda sa mi to maly rozdiel co myslite bude to stacit ? no a na vrch este neviem to nesko prisposobim uz ten najmensi a este sa chcem spytat jasne ze spodok budem vystuzovat ale ci mam aj to vrchne poschodie vystuzit tak to netusim co mi poradite ten vrch bude asi primer 18 aby to nebolo tazke a neprepadlo sa to neviem tedaze co 😉

katulkaaaaaa
5. nov 2012

@vlada111 vladi drzime palce aj na nohach nech to mas rychlo za sebou!!!

blcha
5. nov 2012

joj citam ze dobry rozostup je 8 az 10 cm tak to mam fakt asi malo no mozem este piect ten spodny korpus v rozopnutej forme co by bolo potom 29 cm druhy 23 to bude asi lepsie a z tej 23mozem troska zrezat a vrchnu uz potom doladim aby boli rovnake tie rozdiely 😉

daducha
5. nov 2012

@vlada111 silno drzim palce nech vsetko dobre dopadneeeee 😵 😵 😵

mizulienka
5. nov 2012

ahojte dievcata, som doma iba s malou,maly uzje v skolke, ale stiham este menej, ako ked boli obidvaja doma 😉
krasne torty ste popridavali 😉 takze vravite,z e budete piect aj cez vianoce? ja odmietam 😉

@vlada111 Vladi drz sa, myslim na teba 😉

inac dievcata potrebujem poradit...jeden pan chce tortu futbaloveho ihriska a na nom asi tak 8 futbalistov plus brankara a 2 branky...neviem sa rozhodnut, ci mam vsetko modelovat alebo kupit plastove figurky, im je to uplne jedno...co by ste robili vy?
modelovanie ma odradza kvoli tomu, ze to dost navysi hmotnost torty 😕

blcha
5. nov 2012

@muffinka8 presne tento receptmam napisany na mramorak idem robit do23cm formy snad sa mi podari tak pekne ako mas na obrazku si ma otesila tym prispevkom aj s receptom hned som letela pozerat na recept co mam napisany a super mramorak som este nerobila snad sa podari 😉

eliska22
5. nov 2012

@vlada111 držte sa !!!!!!!!!!!!!

dm1
5. nov 2012

@mizulienka ja by som to asi nemodelovala 😝. ono tie branky su sice v pohode ale ti futbalisti....

marci2305
5. nov 2012

@vlada111 Vysmiatá.. 😀 Na to že ideš do pôrodnice..🙂 Tak sa držte!!! Nech všetko dobre dopadne 😉

dm1
5. nov 2012

@mizulienka ja v decembri nepeciem jedine na zaciatku a max. 1 torticku mozno 2 mensie. potom uz nehorzi. len jedna znama berie pre vnucku ale berie si to skor 23.12 a potom ronvo na oslave 25. spraskaju. Inak nehrozi. aj ked mi je luto deticiek ktore sa narodili okolo vianoc ale zial aj ja potrebujem oddych a tesit sa na pripravu vianoc a hlavne medovnickov 😵

mizulienka
5. nov 2012

@dm1 ved to, ze chudaci deticky, co tu okolo vianoc narodene...mne je tiez luto, ale zasa moji by boli tiez chudaci, keby som piekla, bo by bolo po vianocnej nalade a ja si ju chcem vychutnat 😉 😉

abriela
5. nov 2012

@blcha @glee Ja peciem v hrncoch. Na spodok dam papier a nemam problem s formou. Formu mal len jednu 26cm.

zuul
5. nov 2012

@ajka82 21veho vychadza na piatok, teda makat budes od pondelka. ja by som to brala 21veho odovzdas a uz sa venujes len domacnosti detom. nema ti kto deticky postrazit? babkovci? aspon malu doobeda?
to by bolo super, keby si ju mohla dat babke kym pojde na obed spinkat. ak chces dones ich ku nam, su rovnaky vekovo zahraju sa. 😀
a torticku budu uplne podla teba, tak si vyber uzasne no nie privelmi narocne. zvladnes to.
my sme sa minuly rok stahovali 21veho cely den, z domu do domu. vecer som uz medzi vsetkymi krabicami revala ako koza od unavy, ale 23tieho uz bolo vsetko cugrunt a aj stromcek uz vecer stal.
drzim palce a rozhodni sa ako ti to bude viac vyhovovat.

zuul
5. nov 2012

@glee krasna a teda hned by som si dala. nech sa ti dari nadalej.

blcha
5. nov 2012

@abriela ved aj ja budem piect ten najmensi v hrnci no as este pojdem pomerat hrnce a neako to skombinujem len ma zaujimal ten rozdiel aky by mal byt bude to moja prva poschodova takze vobec netusim 😉

zuul
5. nov 2012

@vlada111 drzim palce, nech to uz mas za sebou. 😵

pipka
5. nov 2012

@mizulienka ja by som im uuurcite kupila plastove...najme ak im je to jedno 😝 😅 sak ich zaplatia, nie? 😉

jakelina
5. nov 2012

Zkoušela jsem traktor podle aldosky, tak můj první pokus. Děkuji ještě jednou všem co mi poslali odkaz na postup.

jakelina
5. nov 2012

Já mám poslední objednávku na 19.12. pak už chci mít klid. Dort už jsem dělala, je to s letadlem a medvědem a k tomu muffiny.

jenie123
5. nov 2012

@jakelina uzasny traktor.. 🙂

eliska22
5. nov 2012

@jakelina perfektne si sa s ním vyhrala 😵 😵 😵