Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
21. nov 2012

@aduskatt
@pipka dík kočky, no ja som sa troška toho tvarohu bála, druhú chcem asi mascarpone urobiť....prevarím šlahačku a mala by byť fajn....

pralinka25
21. nov 2012

@dadka212 aj mne vydrzala ta torta tvarohova 5-6 dni mozno by vydrzala aj dlhsie ale uz sa zjedla. len teda treba fakt cerstve ist tie veci kupit

anicka87
21. nov 2012

kocky tak som si dala kupit gelove farby namiesto tych praskovych co mam, dam na vase rady. ako ich mam dat do tych cukrikov a kolko prosim vas? s nimi sa to drobit nebude? dakujem

mima1311
21. nov 2012

@anicka87 gelovkami zafarbis uz hotovu hmotu a pridavaj po trosicke , prehniet a uvidis ci chces este tmavsiu farbu , potom pridas ....poriadne mies v rukych ,zozaciatku ju budes mat taku melirovanu , postupne sa zafarbi cela , ja aj sulam v rukach akoby hada , vtedy sa mi najrychlejsie dostane farba vsade ....

anicka87
21. nov 2012

@mima1311 a nebude sa mi ta hmota z cukrikov drobit?

aduskatt
21. nov 2012

@anicka87 ak das vela farby, tak bude

aduskatt
21. nov 2012

@anicka87 daj ju do cukrikov ked sa roztopia, este pred tym, ako zacnes spracovavat s cukrom

ajka82
21. nov 2012

no do kelu...ja ak dam tu rapunzel tak prerazim strop k susedom 😅 🙄
@pristela zanet prosim ta, co si davala pod suknu, ked si ju robila teraz naposledy? myslis ze mi bude stat len tak ze v nohach drotiky a sukna volne po zem? 😕 prosiiim

aduskatt
21. nov 2012

@anicka87 teraz pozeram, ved stranu dozadu ste to rozoberali, ako to farbit, aby sa nedrobila..........

anibas
21. nov 2012

@daducha najlepšie z 2,5 vajíčka 😉 😉 😀 😀

mima1311
21. nov 2012

@aduskatt
@anicka87 ale vtedy sa pytala na praskove farby , teraz na gelovky .....gelovky sa tiez mozu davat k cukrikom na roztopenie ? to som nevedela , ja ze sa gelovka len pridava uz k hotovej hmote ....
vela farby sa moc neodporuca ziadnej , ale gelovky su intenzivnejsie ako praskove ....

luciahromadkova
21. nov 2012

@lubicakovac tiez ma to caka nasla som aj fotopostup- http://varecha.pravda.sk/recepty/ako-upiect-not..., http://homoktorta.blogspot.sk/2011/09/apple-mac..., http://tortyodmamy.sme.sk/robila-som-notebook, http://torturidefondant.blogspot.sk/2011/05/tor..., http://www.thecakestore.co.uk/laptop-cake/#.UKz...
tiez idem robit z oblatky a coko, dufam ze to drzat bude ale asi tam dam viac spajdli..., mam este cas tak urobim len skusobnu verziu 😉

aduskatt
21. nov 2012

@mima1311 ked su cukriky roztopene, tak kludne tam moze ist gelovka, premiesat a dalej spracovavat

anicka87
21. nov 2012

@aduskatt ano ale to bolo s praskovymi. teraz sa pytam na gelove. dala som si radsej kupi tie ako mi kocky radili. ja som s tym nikdy nerobila tak neviem ci sa pri oboch postupuje rovnako

dm1
21. nov 2012

@ajka82 ja by som tam osobne dala kotrutok od zmrzliny a mas istotu ze udrzi

pipka
21. nov 2012

baby musiiim vam to tu trosku otapetovat 😅 😵 😵 😵

aduskatt
21. nov 2012

@pipka ake milucke ksichtiky🙂

pipka
21. nov 2012

ze? uplne ma dostali 😵

doda3103
21. nov 2012

Baby potrebujem poradit nejaky recept na tortu z celozrnnej muky???? ak by ste nieco vedeli dajte vediet lebo neviem ci to zobrat nakolko jedna pani chce taku ☹ a som s toho dost nervozna este som taku nerobila 😒

ajka82
21. nov 2012

@dm1 hmmm, ked nemam a tortovu oplatku mam jednu maluccku poslednu, co mi zostali, lebo teraz som v obchode bud zabudla alebo nevidela 😒 ale tak skusim aspon z toho kusku cosi vycarovat...dakujem

marci2305
21. nov 2012

Baby, prosím, potrebujem najaký dobrý - osvedčený postup na spidermana...Ďakujem!

aduskatt
21. nov 2012

@pipka uplne🙂

aduskatt
21. nov 2012

...je to fakt, alebo sa to len mne zda, ze miesto prosim a dakujem sa tu zacali pouzivat slova potrebujem a rychlo mi to napiste (dajte, najdite)..?nie ze by som nebola ochotna poradit a najst, to dobre viete, ze som.ale uz ked niekto nie je schopny ani podakovat za pomoc............este je tu moznost, ze ja som divna a staromodna a dnes sa to uz nenosi...........ak je to tak, sa zopsujem aj ja 🙂...

mariann2
21. nov 2012
aduskatt
21. nov 2012

@mariann2 paraaaada🙂)

marci2305
21. nov 2012

@mariann2 Ďakujem...Už si farbím hmotu 😉

pristela
21. nov 2012

@ajka82 Ja som dala pod suknu normal puncovinu , ale slo by to aj s kornutkom abo stocenou oplatkou , samotna neviem ako ju mas velku-tazku , mne bolo najjednoduchsie dat puncovinu 😅

marci2305
21. nov 2012

@aduskatt Dúfam, že to nieje môj prípad.. 😉 Ak aj sa mi podarilo niekedy nepoprosiť o postup, alebo recept na krém alebo korpus...Vopred sa všetkým ospravedlňujem 🙂 a Ďakujem!!!

aduskatt
21. nov 2012

@marci2305 a ved tvoja spravicka zacina slovami prosim🙂 tvoj pripad to nie je..ja viem, ze obcas sa stane kazdmu, ale v poslednej dobe je tu toho vela...........priklad vcera......potrebujem, napiste mi a nemas?..a ani prosim, ani dakujem.zmizla ako gafor...........a toto tu pozorujem uz dlhsiu dobu

lamps
21. nov 2012

maja slonia slečinka a pridávam aj foto ako sa zrodila (to som sľúbila @mamina 1978)