Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
3. aug 2012

@sisix mozes dat aj stavu z citrona.ja to robim tak, aby bolo citit sladke aj kysle🙂)cukor a voda 1/1 ostatok podla chuti, musis vyskusat, co ti bude pasovat......ja davam uplne od oka.

vecernicci
3. aug 2012

@pristela neboj Timmy bude zase příští týden,tenhle týden oddychuju, děcka jsem odvezla k našim a mám dělat jen jeden dortík, takže pohodaaaaaa 😀

huxy
3. aug 2012

@eliska22 tá s kvietkami je nádherná

eliska22
3. aug 2012

@jakelina nádherná tortička, jednoduchá a krásna 🙂

jakelina
3. aug 2012

@eliska22 děkuji
Tvoje taky krásné, ta posilovna nemá chybu, nechápu, jak ti ta činka drží na tom tenkém madle 😲 😲 😲 ???

bzucinka2
3. aug 2012

@mishulle tak potom len naryhovat a zafarbit? 😉

lamps
3. aug 2012

ach dievčence moje, mám robiť konečne moju vytúženú svadobnú tortu, tak sa teším, že od radosti ani neviem, ako ju ozdobím 😀, neviem sa rozhodnúť ani aké kvietky na ňu dám ani farbu nemám určenú. A chcú na ňu obrúčky, ktoré doma nemám ☹, ak ich nebudú mať u nás v cukr. potrebách, tak ma picne. lebo torta má byť na stredu hotová 😎

sisix
3. aug 2012

@aduskatt dekuji. A davas to na kazdy dort? Na kazdy korpus? Budu delat mramorovy s nutelovym, da se to na to dat? dik dik

mishulle
3. aug 2012

@bzucinka2 to je dobrý nápad, děkuju

eliska22
3. aug 2012

@jakelina to som tak vyšpekulovala, že som si obalila drôtik na konci urobila to V s páskou zapáskovala a obalila v čiernej hmote 😉 a tá činka - tá rúčka to som si tak vymyslela, na to som patrične hrdá 😀 , že som si urobila šúlok šedej hmoty do toho pichla špajdlu a normálne šúlala hadíka až sa obalila celá špajdla, potom som to nechala vyschnúť a nakoniec už len odstrihla koľko som potrebovala 😎

aduskatt
3. aug 2012

@sisix da, jasne🙂) vacsinou davam, obcas sa pozabudnem, ale pokial je krem slahackovy alebo tvarohovy, tak netreba🙂

vecernicci
3. aug 2012

holky, dneska mi přišly formičky na orchideje HH, ale nevím jak na to 😝 😉 nemáte některá uložený postup?
Jinak mooooc děkuji @broucek2 za nákup formiček, jsi zlato 😵 😵 😵

stardust
3. aug 2012

skusenejsie baby, potrebujem radu s touto vetou v navode: Uvari sa krem zo zltkov a sladkej smotany.
Mam tie suroviny len tak spolu zmiesat a uvarit na miernom ohni alebo radsej na vodnom kupeli?

lamps
3. aug 2012

@stardust ja varievam krém z mlieka a žĺtkov a robím ho priamo na ohni, teda nie vo vodnom kúpeli. Len tie žĺtky treba riadne vymiešať v smotane (vymixovať mixérom), aby si z toho nemala praženicu a potom uvariť 😅

stardust
3. aug 2012

@lamps vdaka 🙂

jakelina
3. aug 2012

@vecernicci taky mi dnes přišla a ptala jsme se jak na to??? 😀 😀 😀 😀

simasa
3. aug 2012

Kittinkova 🙂

jakelina
3. aug 2012

@simasa už jsem ji obdivovala na FB, máš krásný rukopis a celá je krásně rovná, dokonalá. 😉

jakelina
3. aug 2012

@eliska22 děkuju za návod, jsi zlatá a můžeš být pyšná, jak jsi to vymyslela 😀 😀 😀

itka79
3. aug 2012

svadobná pre futbalistu

marenkovo
3. aug 2012

žienky potrebujem poradiť,som relatívne nováčikom s prácou s marcipánom,neviem ako sa pracuje s klieštikmi -tými čo sa robí horný okraj,bojím sa aby sa mi marcipán nepotrhal,najradšej by som bola rada nejakému videu s postupom,
DAKUJEEEEM

aduskatt
3. aug 2012

@marenkovo videi je na nete veeeeeeeeeeeeeeeela, staci hladat..........inak, robi sa s tym lahko.........marcipan hned po potiahnuti kliestikmi ozdobis, nemal by byt prilis tenky...........

ladenka
3. aug 2012

Tak jsem právě dodělala dortík (punčák) pro manžela k zítřejším narozeninám.
Prosím prozraďte mi někdo, jak při potahování děláte rohy u hranatých dortů, nějak se mi nedaří, díky.

liviadanova
3. aug 2012

Ahojte maminky, kúpila som dnes hotový farebný marcipán, žiaľ mali len jedno 100 g balenie má vôbec význam to vaľkať a poťahovať? Výjde to na tortu s priemerom 28 cm? Som úplný začiatočník a nemám ani poňatia ako s tým zachádzať 🙂 Ďakujem za rady!
A ešte jedna otázočka - je tu z Vás dáka šikovnica z okolia TN? Dcérka bude mať rôčik a chcela by som jej dať spraviť poriadnu tortu 🙂

vecernicci
3. aug 2012

@jakelina tak to jsem přehlídla 😝 nějak jsem dneska mimo, asi že nemám žádný dorty 😉

ladenka
3. aug 2012

@liviadanova Nemá, to ti nestačí ...

jakelina
3. aug 2012

@ladenka nejdřív si uhlaď rohy a pak tu plochu mezi tím. Nejdůležitější je mít dobře vyhlazený a hodně vychlazený korpus.

jakelina
3. aug 2012

@vecernicci a našla jsi nějaký návod, já jsem se neptala tady, nenom broučka, jestli neví jak na to. Netuším jak tam dát ten drátek??? 😝

liviadanova
3. aug 2012

@ladenka pokúsim sa aspoň o dáke ozdôbky :_)

jakelina
3. aug 2012

Holky Monika se mi ozvala na FB, že mám sem dát https://www.facebook.com/home.php#!/monika.luka....
Kdo chcete, máte poslat žádost.