Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

deni_v22
22. júl 2010

ahojte, dievcata,
chcela by som sa opytat, ci nemate niekto skusenosti s tortou - kabelkou...
chystam sa taku cez vikend robit a chcela by som ju spravit z okruhlych korpusov tak, ze zrezem cca tretinu z nich, naplnim nalezato a potom postavim na tu zrezanu stranu...len neviem, ci sa mi to cele nerozpadne 😖
moc moc dakujem za kazdy nazor ci osobnu skusenost 🙂

rybca
22. júl 2010

@nadulici tak stacilo len chvilku pockat aby to preschlo a ide to krasne, netreba ani gustin, ani mikroten..🙂))) diky mooooooooooc...🙂

vinka
22. júl 2010

No baby tak pekný den mám za sebou.Pána to som si ani nemyslela,že práve lesk mi narobí tolko trápenia.No už sa to úplne zachrániť nedalo tak som zalepila čo sa dalo.Snád teta s leskom tortu ešte nemala a bude si myslieť,že je to dúhový lesk. 😀 😀 😀 Aj bábika mala byť pôvodne iná.No dnes asi nebol môj den na torty. 😝
Deni nerozpadne sa ti to.Ja som tak robila kontajner a stavala som ho na tú oblú stranu a stál v pohode. 😉 Tak to ako si to popísala aj robia kabelky. 😉 Ja chcem dcére v oktobry urobiť kabelku črievičky a korunku na torte.To bude taká velká torta. 😉

vinka
22. júl 2010

@nadulici vôbec nieje kriklavá.Je ako citron.Krásna mne sa páči tá farba. 😉

marfic
22. júl 2010

Ahojte, tak prišli mi už tie farby a zelená je v pohode. Začala som robiť aj žaby, hlava celkom vyšla, nie úplne super, ale stačí, nemám teraz foťák. Skúšala som to robiť z MMF, ale nedrží mi to tvar. Ako tvarujete z MMF? Lebo na tie žaby potrebujem detaily a MMF sa mi vráti do pôvodnej podoby. Objednala som aj plastický cukor, tak z toho mi to ide úžasne, ale nechce mi to stuhnúť. Stuhne to vôbec? Alebo je to len tým teplom? Objednala som to len tak, že vyskúšam, cena bola dobrá a písali pri tom, že vhodná na postavičky. Chudák žabiak, musí ležať, lebo sa mu zlomili nožičky ☹ , tak som musela dorobiť, ale neviem teraz, čo s tým, lebo mi to netuhne.
Ďakujem za rady aj ohľadom perlete, lebo mi teraz tiež prišla a určite by som to dobabrala. 😝

vinka
22. júl 2010

@marfic istzo nie tak ako ja. ☹

dm1
22. júl 2010

@vinka ved ta M. Montana je super! vobec nevidiet ziadne chyby! aj tie gitary tam pasuju akoby tam mali byt odjakziva 😀 . Aj babika je pekna!

@marfic ja robim postavicky z MMF ale ked je teplo tak to ide fakt na figu je to makke. vtedy to dam nachvilu do ladnicky a jeto. Najlepsie sa mi ale robia postavicky z odlezanych zbytkov hmoty z ladnicky tie drzia najlepsie tvar. ale take casti ako nohy a tak si robim dopredu trosku, ked stvrdnu dam na to ostatne

ja sa prave snazim robit kvietky na dratkoch lebo zo vsetkych fotiek co som im poslala na tu tortu na 50-tku na inspiraciu si vybrali akurat tu najtazsiu.... no ja tapa som to tam dala lebo ta torta bola proste genialna a teraz budem musiet tie kvietky spravit. teda aspon aby sa to trochu podobalo

marfic
22. júl 2010

@dm1 ďakujem
Ja som si nohy urobila včera aj mi zatuhli, prilepila som ich na telo, nedržalo mi to veľmi a nakoniec sa prelomili v členkoch, lebo tam to má byť tenké... Z MMF som vôbec nedokázala vytvarovať nohy, stále to boli valčeky, žiadne lýtka, vždy sa mi to vrátilo naspäť. Tak som vyskúšala z toho plastického cukru a hneď som ich prilepila, dala som to do chladničky, celkom to zatuhlo, ale keď som to vybrala von, asi teplom sa nohy začali boriť do seba, aj to mám podopreté špajľou, tak som nakoniec dala žabiaka ležať a uvidím, či ho nakoniec nedám kľačať. Momentálne má nohy mohutné ako dinosaurus. 😀
@vinka, tvoja tortička je úžasná, nevešaj hlavu

benjik
23. júl 2010

@vinka souhlas s holkama,dort vypadá fantaticky.mě se právě zas to duhování a dortech moc líbí.

vinka
23. júl 2010

Baby dakujem vám na fotkách to nieje vidieť ale nieje taká ako by mala byť.Ale snád teta nepozná lesklé torty a bude si m yslieť,že to je takto správne.A musela som tam dať niečo aby som tie čmuhy zakryla tak ked je speváčka (aspon dúfam)tak gitary ma napadli. 😀 😀

bianca
23. júl 2010

jjjjjjjjoj decka mam hlavu v smutku.Mam svoju prvu zakazku a musela som ju odmietnut.Kocena potrebuje tortu na piatok a my cely tyzden malujeme a stahujeme.Ach jaj.

vinka
23. júl 2010

@bianca neboj ešte budú objednávky 😉

janulabj
23. júl 2010

@vinka tak to si trafila perfektne 🙂 Hanna Montana hraje na gitaru 😀
mne až sa podari uspat maleho,pojdem naplnit,ešte rozmyšlam,ako spravim ružovu....malo červenej? asi hej že?

zdenallicka
23. júl 2010

Vinko, super dorty!!!! 🙂

Jo a dotaz - jak děláte kvítka na drátkách???

deni_v22
23. júl 2010

@vinka dik, tak to skusim na vysku, aspon budem mat hore pravidelny obluk, lebo neviem, ci by som to rucne symetricky orezala 🙂
a H.M. je super, oslavenkyna bude urcite nadsena, ze ma svoj idol na torte, lesk nikto riesit nebude 😉

dm1
23. júl 2010

@zdenallicka ja sa prave o ne este len pokusam podla postupov na TOM... uvidime ako to dopadne ale teraz musim ist toho maca me to you robit lebo toho mam uz na stredu

vladka1
23. júl 2010

ahoj holky...jsem úplná začátečnice v pečení dortů...teda takových krásných jako máte vy...já zvládnu jen klasický s krémem..., ale strašně se mi líbí ty marcipánový, který se potahují a na to nějaký figurky....mám k vám prosbu...mohla byste mi některá poradit?...chtěla bych potáhnout dort tou potahovanou hmotou co prodávají...tuším formix nebo nějak podobně se to jmenuje. Ale mají ji jen bílou. Chtěla bych ji obarvit...poradíte mi jak se to dělá?Mám doma tu klasickou potravinářskou barvu v prášku jak prodávají v drogerii.....díky moc....V.

nikanika28
23. júl 2010

@vladka1 farbu si len rozpustis v troske vody a pridas k hmote...teda aj ked neviem, ako je to presne s touto kupovanou 😕 😅 . Zeby bola lepsia gelovka? Baby, co vy na to? Ja som este kupovanu nemala ziadnu, zatial si vystacim s MMF 😀

vladka1
23. júl 2010

@nikanika28 hloupě se zeptám.....co je MMF?.....zkusila bych to MMF i "vytvořit"...je na to někde recept?...takže jestli jsem to dobře pochopila, tak MMF je hmota, já su potrav.barvu rozpustím v trošce vody a pak tu hmotu s tou barvou prohnětávám jak plastelínu, dokud barva nebude jednolitá?...

vinka
23. júl 2010

@deni_v22 tak dúfam,že bude spokojná.No a stou gitarou som si tipla.Niekde na torte som videla,že gitara bola pri Hanne monthane tak preto som tam dala gitary.Aj tak také väčšie som potrebovala 😀 😀 😀

daniz
23. júl 2010

Ahojte, vinka, ja mám ten istý problém s oplátkou, a neuveríš asi ani ja po tvojich obavách želatínu nedám 😖 😖 😖 .
Mám robiť schreka, no ešte popri tom 2 kittiny, tak som objednala oplátku so schrekom a hotovo-pre krátkosť času.
Uvidím rakciu, napíšem...

anibas
23. júl 2010

@deni_v22 nerozpadne - spodok som podlepila tortovou oplátkou

bianca
23. júl 2010

@zdenallicka ani nespominaj dratky.Ja som sa snazila len zelene listy nadratkovat a podarilo sa asi na milionty pokus.Bleeeeee ale skusat budem.Mozno mam len blby drot

inak decka kde kupijete floristicku pasku?Normalne v kvetinarstve?

deni_v22
23. júl 2010

@anibas tak toto by ma vobec nenapadlo, dik za radu 😵

beruska2x
23. júl 2010

@bianca bud v kvetinarsvi ale treba i v Cukrarskych potrebach.cz ji maji, tak koukni kde kupujes veci na peceni 😉

beruska2x
23. júl 2010

@vinka dorty moc hezky, fakt Montana jako ziva, bude se libit neboj 😉

bianca
23. júl 2010

@beruska2x ja viem ze v on line obchodoch ju maju no nebudem teraz nic objednavat a vyhadzovat peniaze na nehorazne postovne sa mi nechce

beruska2x
23. júl 2010

@bianca tak to urco kvetinarstvi a hobby obchody - Obi, Baumax, atd 😉

beruska2x
23. júl 2010

@benjik krasny dort 😉

vinka
23. júl 2010

Baby pozrela som si spätne vaše tortičky.Krásne fakt.No pre tortu už boli a povedali,že pekná.Tak či isto tak to ja už neviem.Ale nevrátili a to je základ.A či sa oni ešte vrátia tak ani to neviem. 😀 😀