Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
5. jún 2012

@jakelina presne tak🙂) a popraskane, nevzhladne.ja som bola teraz.................a to ja si davam ruzu odobrovat vami a to si trufam povedat, ze je mnohokrat krajsia ako ta, co daju na trotu oni..........

margareta2603
5. jún 2012

neviete mi niekto poslat fotopostup mys v satockach,ale nie mikimausicu
.vopred dakujem

lifinka
5. jún 2012

@monika76 uf, náročná to žena, četla jsem mail... 😒 to bych se bála, abych nedala něco o kousek jinam, než by potřebovala, tyjo, no a já to budu mít podobné s tím logem, taky je to všechno nalajnované, takže už te´d mám z toho nervy...jelikož muž je designový programátor, uf... 🤐

janula.h
5. jún 2012

@mamina1978 a máš??? 😵

dadka212
5. jún 2012

baby pýtam sa Danielky, či je pekná minnie čo som spravila a ona že ano pekná aj korčule má nádherné 😀

mamina1978
5. jún 2012

@janula.h mozno potom cervene gerbery a ciernu stuzku dole okolo torticky.....😉
neviem ci si uz tu pozerala............... 😕

http://www.flickr.com/search/?w=all&q=cake+gerb...

mamina1978
5. jún 2012

@janula.h to bola otazka....... 😀 😀 😀 😀 ake chces nizke, vysoke, klasicke, moderne....... 🙂

aduskatt
5. jún 2012

@janula.h no co by mamina nemala?🙂 o takom som este nepocula, xixi

mamina1978
5. jún 2012

@margareta2603 myslis tu z rozpravky angelina balerina?

mamina1978
5. jún 2012

@aduskatt ha- ha ...... 😀 😀 😀 😀 😀 no nemam napr. maugliho !!!!! medailovu tortu!!!!!! 🙂

jakelina
5. jún 2012

@dadka212 😀 😀 😀 prý brusle 😀 😀 😀 já se tu řehotám jak pako. Já mám na stole stoh faktur a místo abych je udělala než půjde malý do vany, tak tu čumím na koníka 😝

aduskatt
5. jún 2012

@mamina1978 som presvecena ze v kratkej dobe sa nejakym zvlastnym sposobom k tebe dostanu aj tie🙂

janula.h
5. jún 2012

@mamina1978 TO JE JEDNOOOOOOOO DAJ AKé Máš 🙂

mamina1978
5. jún 2012

@jakelina som na tom presne ako ty....uz treti den sedim nad papierovackami a stale ma to ako magnet taha na konika.....je to zaujimavejsie ako tie papiere 😉 😀 😀 😀 😀

janula.h
5. jún 2012

@mamina1978 FOR YOU 😉

aduskatt
5. jún 2012

@mamina1978 ja uz hodnu chvilu pocitujem hlad a miesto toho, aby som sla tu sedim a citam 😀 😀 😀

dadka212
5. jún 2012

@jakelina no ja sa snažím a ona takto....dnes robím nečakanú tortu lebo ráno sa pýtal kamarát či urobím jeho dcérke tortu, on sa rozvádza so ženou a ona vraj tiež pečie torty, ale svojej dcére neurobila žiadnu mala narodeniny pred týždňom, tak že aby ju mal pri čom odfotiť....aj tak sa nudím vonku fúka prší tak robím tortičku 🙂

mamina1978
5. jún 2012

@janula.h hodim ti ich na ,,dvojku`` ale potrva to ,obrazky sa stahuju dlho, ked ich je viacej .... 😉

aduskatt
5. jún 2012

@janula.h no hovorim, ze zachvilu sa to nejako @mamina1978 dostane🙂

monika76
5. jún 2012

@lifinka už sa budem riadit svojím JA a nebudúce ked budem mat taký zlý pocit neberiem objednávku...

lifinka
5. jún 2012

@monika76 tak za chvíli na to budu jako ty...píše mi přes FB: chtěl by přesně i písmena firmy, jestli to nemůžu vyřezat ručně 🙄 tak jsem se rozepsala, že mám dvě děti, které mi nikdo nepohlídá, chlapa na cvičení a že se hmota lepí a tahá, že teda to rozhodně nebudu vykrajovat ručně...
holky mě šlahne....

aduskatt
5. jún 2012

@lifinka niektori su fakt zlati............

jakelina
5. jún 2012

@lifinka a co to máš dělat??? Já už jsem hodněkrát vyřezávala písmenka ručně, jde to šup šup. Dolů dát solamyl a po vyřezání trochu nechat zaschnout a přenést na dort, to by se ti nemělo natáhnout. Když je to nějaké logo a je to atyp, tak to jedině fakt vyřezat nebo namalovat

ajka82
5. jún 2012

@lifinka tak mu vyrez len ten tvar loga a pod to obdlznik a nan pismena vyrezat z hmoty...jednotlivo pismena by som nevyrezavala, teda ak myslis zvlast pismena z korpusu 😒 dalsi co vymyslaju...
a mne teraz narychlo volali ci by som neurobila narychlo tortu s krtkom, lebo ma maly este jednu oslavu navyse a na rychlo nevedia malu tortu zohnat na nedelu...ze bud modelovaneho na okruhlu alebo postavicku krtka, za aj 1,5-2kg staci 😅 a zas dobrej kamosky a byvalej spoluziacky znamy

mamina1978
5. jún 2012

@janula.h
Tuto dala peroli na ,,2´´ hned na prvej strane, ale tu na originalke je to lepsie viediet..... 😉
http://www.how2cakes.com/shoe.html

janula.h
5. jún 2012

@mamina1978 už valkám PDT 😉

vecernicci
5. jún 2012

@lifinka @reruna vidíš, a já radši ořezvám naplněný a vychlazený korpus, jako v báječných dortech 😉

monika76
5. jún 2012

@lifinka tak to je ,nevieš o tom že všetko máme zadarmo 🙂 😀 a že všetko musíš vediet 😝 ju to nebude zaujímat kolko času nad tým stráviš ani kolko materialu a že všetky tie pomocky niečo stoja a nie málo 😒 hlavne nech je to profi a skoro zadarmo 🙂

lifinka
5. jún 2012

@vecernicci no já to měla taky v plánu vyřezat už naplněný, ale zalekla jsem se toho pribináku, že to není náplň pod marcoš, víš, že by mi to pak mohlo dělat neplechu i když to pak ještě budu obmazávat jiným krémem, no hold je to můj první pokus hokus

lifinka
5. jún 2012

@monika76 přesně tak mám za sebou 8 dortů, žádný vyřezávaný a hold tento musí být "eňo ňuňo" 😅 s radostí se snažím, při každém dortu,ale tento se mi bude dělat už s nechutí, možná kdyby byl pro někoho jiného....