Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nicoletta77
23. apr 2016

@monikad1 používam varovú čokoládu z Rakúska - 40%-tnú. Ale určite to pôjde z akejkoľvek varovej.

elamaslakova
23. apr 2016

@denisak77 Prekrásne ako vždy

elamaslakova
23. apr 2016

Dievčence pozdravujem vás, zase tu pribudli nádherné kúsky , ja pridávam jednu moju tortičku pre malú parádnicu , téma bola daná

peciemslaskou
24. apr 2016

Zdravím cukráročky,pridávam moje iba 3 tortuše, a k tomu 1 500ks zákuskov z 20 druhov,tie som už nevládala namixovať a odfotiť

kasiopeja01
24. apr 2016

Mozem sa opytat, tie gerbery su tie cerstve jedle kvety? Alebo su len z kvetinarstva?

denisak77
24. apr 2016

Ďakujem dievčatá
@nika266
@sticker
@jachin
@panikovaterez
@kasiopeja01 ,ono niekedy ma pochytí taký hnev,koľko hodín presedím nad tortami aj keď už neberiem toľko objednávok ,ako voľakedy a za pár € sa s tým serinkám. Včera mi písala ďalšia nešťastnica,už som jej párkrát piekla,ale len také jednoduchšie za 40€.A teraz píše,potrebovala by som tortu pre vnučku a mala by tam byť Locika,nejaký chlapík,veža ,biely kôň,chameleón,tak ako zvyčajne za 40€.Skoro som odpadla. Momentálne som jej písala,že v žiadnom prípade,max. Locika aj to neviem či sa bude podobať,lebo postavičky neviem. Juj,aspoň som si srdce vyliala,lebo už mám toho akurát tak dosť. 😢 😢 😢 😢 😢

denisak77
24. apr 2016

@elamaslakova ďakujem

peciemslaskou
24. apr 2016

@kasiopeja01 ,tie kvety su z kvetinárstva-to bola požiadavka zákazníčky

kasiopeja01
24. apr 2016

@peciemslaskou jaj, som myslela, ci to nie su tie jedle 🙂, lebo u nas sa uz daju kupit aj tie. Idem z nich robit tortu buduci tyzden tak som sa chcela opytat, ci vam na tej torte vydrzali aspon dva dni,take pekne. A dala ste ich do vody,alebo boli len tak zapichnute v torte?

kasiopeja01
24. apr 2016

@denisak77 Poznam to, ja som tiez robila len za par drobnych, ale dozralo ma to, ked som robila tortu kamaratke 6,5 kilovu krasnu zdobenu s ovocim na drotikoch za 45eur a ked prisla po nu,tak mi povedala, ze jej az oci vyskocili z jamiek, ked pocula tu cenu, ze tak vela. Nikdy viac. Aj teraz mam stale nizke ceny, ale uz aspon z toho nieco mam.

margetakuska
24. apr 2016

@camilka54 dakujem no tak ja asi skúsim ten krém do samroli a uvidem, budeme zas o daco múdrejšie😂
@monikad1 ved je krasna😘preco nie si spokojná? A inak fajn riešenie, vlásky sú do žltá ako naozaj elzine 😉

peciemslaskou
24. apr 2016

@kasiopeja01 ,dala som ich do ampuliek s vodou a potom zapichla do torty

kubrt
24. apr 2016

Hezkou neděli přeji. Už jsem dlouho nic nepřidávala, tak s prominutím pár fotek a snad vás zvládnu dočíst a vaše suprdílka popáčítkovat 🙂

monikad1
24. apr 2016

@margetakuska no ten bok nevyzera dobre,nechcela som kremvelaatkremudavboky a sale mi to prezeralo,tak som bieloladu dalabielucokzledua mi roztierala....no co uz....ale hlavne ze boli spokojny a im sa pacila,tak druhy krat zas ma co vylepsovat pisem ako hotentot, stale mi na tablete nieco preskakuje.....a mozno nie len tam

kvik1
24. apr 2016

Ahojte, wow tu je kopec naadhernych torticiek, Dievcata vy peciete len tak pre zabavu alebo sa da u vas normalne objednat? Hladam tortu na 1.narodeniny pre synceka (Bratislava) len v cukrarnach to vychadza strasne draho tak ma zaujima ak predavate aj vy za kolko Eur na kg? A na ktoru z vas sa obratit??? nieje ti nejaky katalog alebo co? pomoc..

zuzkavit
25. apr 2016
stebota
25. apr 2016

@denisak77 sak ta piknikova je supeeer

kasiopeja01
25. apr 2016

@kvik1 Ahoj niektore pecieme aj na zakazku, ale ak si chces nechat upiect tortu doma len koli cene, tak zalezi na tom, ci je cukraren ozaj predrazena, alebo cakas vela za malo penazi. Ceny v bratislave su sice ine ako na vychode, ale mna len moj nakup na poctivu tortu bez umelin a margarinu, plnu ovocia stoji od 25 do 45 eur,niekedy aj viac a to len nakup surovin 🙂

stebota
25. apr 2016

@kubrt Velmi pekne tortičky a to coko srdce pre mňa TOOOP

stebota
25. apr 2016

@dush Pekné tortičky a ako robiš tie podložky to máš polystyren obalený papierom a celofánom alebo sú to origoš podložky dakujem 😉

kvik1
25. apr 2016

@kasiopeja01 jasne, moze byt. Len mi je luto dat 70 eur na tortu pre deticky pride mi to stasne vela. A na margo cien len si pamatam ze 1 kocka mi piekla krasnu tortu za 13e na kg a v cukrarni BA som pos 19e nenasla tak aj to je uz dost rozdiel aj ked nekritizujem, je mi jasne ze musia platit aj priestory atd..len preto hladam skor takto a zistujem za kolko robite vy 🙂

kasiopeja01
25. apr 2016

@kvik1 tak 19 je ozaj vela, ale ako vravim, ceny bratislavske nepoznam. Ja robin 10-11 za kilo cca. Zalezi od zdobenia a plnky. Tak ale na vychode sme lacnejsi :D

dush
25. apr 2016

@stebota dakujem,to su kupovane podlozky

stebota
25. apr 2016

@dush A kde kupuješ tieto farebne poznam len strieborne.

margetakuska
25. apr 2016

@monikad1 na foto torty to nie je vidieť, a veľakrát sa aj mne stalo, že som na torte videla množstvo chýb ale keď si prišli pre tortu tesili sa a ved ja to beriem tak že aj tak sa zje 😂 hlavne ze sa pacila oslavenkyni a na druhy raz budete vediet ako na takuto tortu 😉smiem sa prosím spytat, kde ste kúpila tu oblatku elzu?

mitena
25. apr 2016
mysiatkoo
25. apr 2016

@kasiopeja01 @dzejnus @rockybalboa @nika266 @denisak77 dakujem babule 😵 @nika266 to je airbrushom urobene cez taku sablonu, co som nahodne objavila v BA v nejakom cukrarskom obxode - nemalo to ani ziadny nazov na obale, ale je to taky biely pevnejsi plast vo formate a4 asi...

mitena
25. apr 2016
mitena
25. apr 2016
nika1985
25. apr 2016

ahojte pridavam moje vkendovy ja na nie 3d nikdy nepridem ale tak co uz