Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
16. sep 2011

tu je prva z mojich dvoch vcerajsich... auticko Mater

zlatat
16. sep 2011

@lusil2005 krásna

bzucinka2
16. sep 2011

@dadka212 funky ma dost velke pismena, ja ju mam a skoro vobec ju nevyuzivam, tak pozor na velkosti 🙂
@zlatat tie su krasne ale teda aj cen a🙂

bzucinka2
16. sep 2011

@lusil2005 super 🙂

katulkaaaaaa
16. sep 2011

baby mne ten balik neprisiel...objednany kurierom za 6 eur a ja ho nemam 😠 😠 😠 ostavaju mi este 4 torty musim si zarabat mmf necitim si ruky,toto sa mi este nestalo....ze vyreklamujeme ale mne to nepomoze ☹ pridavam foto stvrtej torty

katulkaaaaaa
16. sep 2011

@lusil2005 uzastnaaaaaaaaaaa!!!!

zuba
16. sep 2011

@katulkaaaaaa No to fakt naserká - to akože kde sa fláka ten kuriér, keď si vtedy písala, že to už má on. Nech ti dajú na neho číslo a poriadne mu vynadaj a nech fičí za tebou, lebo inak hradí celú tvoju zásielku. 😠

vlada111
16. sep 2011

@zlatat tie kvety sú užasné, klobúk dolu. a nič si z toho nerob, ja Keď mám nejakú tortu chodím spať o štvrtej 😀

bianca
16. sep 2011

@katulkaaaaaa v prvom rade sa mio mau podarili.Paradicka.V druhom rade by som asi dakoho klepla a v tretom rade nemozes zarabat v dom.pekarni alebo v kuch.robote?Ja robim v pekarni i ked nie MMF ale FMM

dadka212
16. sep 2011

@katulkaaaaaa ja keď potrebujem súrne tak objednávam z pečeniehrou, minule som aj telefonicky objednávala a na druhý deň všetko doma, síce tam je pdt o nejaké 2 eura drahšia, ale zas kuriér je 3,80 tuším...takže to vyjde skoro rovnako...
ono asi ide aj o to, akú kuriérsku službu kto využíva...

zlatat
16. sep 2011

ďakujem za pochvaly, cmuk
@vlada111 tak toto by som dolho nezvládala - ja sa potrebujem riadne vyspať, aby som vedela na druhý deň fungovať, už teraz sa mi zíva, čo som unavená ... hmm, asi starnem. 😒

vlada111
16. sep 2011

@katulkaaaaaa urobila si ich svetových, wau, musím to ukázať mojej malej keď sa zobudí 😀

vlada111
16. sep 2011

@zlatat tak potom to čaká aj mňa 😀

katulkaaaaaa
16. sep 2011

@dadka212 dadi ja nemam slov uz...8 toret a vsetko z mmf odpadavam 😠 nasrata som na cely svet dnes 😒
@bianca jej dakujem si ma potesila ze sa podobaju 😉 pekaren nemam,nejako uz dobojujem 🙂

zlatat
16. sep 2011

@dadka212 aj u mňa vedie pečeniehrou a ešte aj cukrarske potreby.eu sú v poslednej dobe dos rýchle, ak si to dám poslať kuriérom

zlatat
16. sep 2011

@bzucinka2 Ja písmenká Funky hodne využívam, ale je pravda, že sa nedajú všade použiť práve kôli veľkosti.

zlatat
16. sep 2011

@katulkaaaaaa krásna tortička a klobúk dole, toľko toriet a zarábať MMF 😕 😕 😕 😕

zlatat
16. sep 2011

@vlada111 😀 😀 😀 😀 ja uvažujem, že asi nemám úplne v poriadku štítnu žľazu, možno mám zle nastavenú liečbu, lebo v poslednej dobe - teda posledné 2_3 roky som veľmi často hrozne unavená

dadka212
16. sep 2011

@katulkaaaaaa to ti verím, fakt klobúk dolu kto robí s mmf...ja by som to nerobila ani za svet

@zlatat ja objednávam aj z cukrárskych pot. ale dávam si to poslať poštou a vždy to mám na druhý tretí deň, ja som akurát na farby z cakedecorations čakala skoro mesiac 😖 odvtedy som tam nič neobjednala radšej

zlatat
16. sep 2011

@dadka212 presne aj ja som z toho obchodu raz dlho čakala na balíček, tak potom som prestala odtiaľ objadnávať. Ešte formičky sú dosť pružné, a ak aj niečo nemajú, tak mi volajú a pýtajú sa, či chcem niečo iné namiesto toho, alebo či mi majú balíček bez toho poslať a tiež mi to príde pomerne dosť rýchlo.

bianca
16. sep 2011

@zlatat si mi pripomenila ze ma volat na vysledky 😅 😅 😅 ja som tiez grogy totalne.Mam pocit ze mi uz davka nestaci

bianca
16. sep 2011

a este zeny ja mam najs skusenost s t formaxom.Dokonca mi raz automaticky zadara poslali kuriera tak to bolo uzasne

vlada111
16. sep 2011

@zlatat to by aj sedelo na príznaky zlej liečby ☹

margotka7
16. sep 2011

Ahojte pekarky a cukrarky. uz dlhsie vas tu sledujem, krasne vytvory mate, klobuk dole 🙂. Potrebovala by som od vas radu. Kedy davate maslovy krem pod potahovku? pred tym, ako idete davat potahovku alebo ked davate krem dovnutra? mam v tom troska hokej.

@mizulienka @vlada111 ja som tiez piekla ten korpus od Bohusa a tak isto mi tie boky vobec nevysli. vnutro da sa povedat ok, ale tie boky ... no katastrofa. uz ho asi piect nebudem 😒

peroli
16. sep 2011

@katulkaaaaaa jako že ho vůbec neposlali? kdyby to šlo poštou a jen to ho dnes nedovezli tak bych radila zajít na poštu a poptat se po něm (někdy doručují nebo dávaj oznámení do schránek až další pracovní den) ale takhle nevím ☹ a co jsi v něm měla? něco co nutně potřebuješ na ty další dorty?

peroli
16. sep 2011

@margotka7 pokuď toho nemáš hafo jak někdy holky tady 😉 tak za sebe radím jeden den si upéct korpus.. druhej den ho naplnit a potřít po povrchu a až třetí den ho potáhnout a dozdobit... 😉
nejen že si ušetříš nervy (bordel v kuchyni, nestíhačka, nebo když se něco nedaří), taky navíc "ušetříš" čas (než to dělat všechno najednou) a ten krém ti stihne přes noc krásně ztuhnout a tím pádem se ti ta dorta bude i líp potahovat 😉

peroli
16. sep 2011

holky prosím PORAĎTE!!! jak udělat sluchátka (pecky) v reálné velikosti? 😅 jako já asi vím jak na ně, ale přece jen prosím o radu 🙂
třeba zrovna tyhle vypadají hodně lehce ale... ale co kdyby, že jo?

vlada111
16. sep 2011

@margotka7 ja potieram po naplnení a vytuhnutí v chladničke, aby mi torta dobre držala a mohla som dobre potrieť vrch pod poťahovku. potom šupnem do chladničky a keď je to tuhé aj z vrchu, môžeš poťahovať.

katulkaaaaaa
16. sep 2011

@peroli spojila som sa s pani z eshopu...no mala som tam potahovku,lepidlo,obrucky,drotiy vsetko na tento vikend balik poslali cez kuriera utorok....ze by ho po ceste stratil?idu to reklamovat 😠 kebyze si sama neviem zarobit mmf tak si to hodim
@vlada111 si zlata,som rada ze sa trosku podobaju 😵

lussy23
16. sep 2011

@lusil2005 @bzucinka2 @zlatat @katulkaaaaaa - nádherné torty, kočky =)