Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

tothova5a
30. máj 2013

Ahojte, vedeli by ste mi poradit aky podklad(krem) mam dat pod lentilky na lentilkovu tortu? Taky, aby lentilky nepustili farbu a dobre drzali 🙂

pralinka25
30. máj 2013

@tothova5a cokoladu

aduskatt
30. máj 2013

@tothova5a bielu cokoladu

florentina
30. máj 2013

@sisix tak já bych mohla jen v tom prvním termínu, v tom druhém jsem s dcerkou na táboře....

salonka1981
30. máj 2013

Dievčatá idem si k Vám znovu po radu.Prezrela som internet a aj čo to vyskúšala a neviem si dať rady.Viete mi povedať ako dať tieto drobné kvietky čo sú na foto na drátik?Mne to nijak nedrží a teda som z drátikmi ani nerobila ešte.A na akú hrúbku drátika sa to dáva?Najlepšie ak by ste mali nejaké video alebo postup.Všetky možné kvety som našla postupy ale toto nie.Ďakujem za každú radu. 🙂

maca77
30. máj 2013

.... baby chcem sa opýtať.... keď ste robili MINITORTIčKY .... za akú cenu a aké veľké? predpokladám že cena asi za ks? či inak sa ráta? 😕

aduskatt
30. máj 2013

@maca77 4 EUR/ks boli 7x7

adrika202
30. máj 2013

...som z tej ružovej chorá 🙂 ale tak to slečna chcela 🙂 čokoladová 🙂

petkaa28
30. máj 2013

@salonka1981 ahoj, ja to robim takto - vykrojim si maly kvietok, spravim dierku do stredu (cca 20 drotikom) a necham vyschnut. Na 26 drotik dam na koniec malu gulicku a necham vyschnut. Ked su obe suche, tak dam kvapku vody na kvet a prestrcim tam zhora drotik s gulickou a necham poriadne zaschnut

petkaa28
30. máj 2013

@makinka2 ja pre istotu nedavam do kremu, ale na krem 🙂

salonka1981
30. máj 2013

@petkaa28 ďakujem 🙂
@aduskatt ďakujem ani som nevedela ako sa to volá preto som asi ani nič nenašla toto je super návod 🙂

pipka
30. máj 2013

babulky, mam piect k torte aj dve minitorticky...to sa mi neoplati vykrajovat z niecoho...rozmyslam, ze ak chcu okruhle, ze by som to upiekla v konzerve napr. od mandariniek...piekli ste uz niekto v konzerve? 😕 😕 😅 da sa to vobec? 😒 😉

anda1980
30. máj 2013

Ahojte baby, prosim o radu, plnka zo 6 vajec, 28dkg cukru a 6dkg kakaa a 300g masla, ano ci nie pod potah? dakujem pekne

lucula73
30. máj 2013

@anda1980 može kľudne 😉

rapunzel1
30. máj 2013

@anda1980 áno môže, vyzerá to na šľahanú nad parou

rapunzel1
30. máj 2013

@pipka osobne som to nerobila, ale videla som to na nete ako postup na minitortikčky, takže by to malo ísť, ona tam používala tuším z broskýň tie väčšie a z mandariniek na menšie

pristela
31. máj 2013

@pipka Pipuš jasne že to ide , ja som piekla uši mickey v konzervách od pretlaku , myslim ze to je to iste ako mandarinky , len mozno tie pretlakove su vyššie 😉

akzuzs
31. máj 2013

Ahojte dievčatá čo je to gumpasta? Je to lepšie na tvarovanie alebo čo to je?

pipka
31. máj 2013

@rapunzel1 @pristela dakujem vam cicusky, mam tu aj od ananasu aj od mandariniek, tak pouzijem 😉 sak mne stacia dve, tak to aj ked mi narastie, ked to naplnim, tak to na dve torticky aj z manďošiek by malo stacit 😉

pipka
31. máj 2013

a pridavam moju dalsiu svadobku, nocna šichta, 9,5 kg, spodok mramorak pribinak a maliny, stred cokoladovy s parizskym kremom a banany, a vrch orechovy s orechovo-kavovym kremom a rumom 😉

maca77
31. máj 2013

@aduskatt ďakujem 😉

z.junasova
31. máj 2013

@florentina Tak srdce je hotové, nakoniec to bolo celkom jednoduché, pomohla mi aj tá papierová predloha srdca. Dnes budem tortu poťahovať a zdobiť, tak dúfam že to potom bude vyzerať ako srdce 😀 Inak zostalo trochu korpusu tak som spravila z dvoch asi centimetrových plátov malé srdce cca 5cm široké a dala medzi to aj plnku a tiež to chcem potiahnuť hmotou. A teraz otázka 🙂 mám pod to malé srdiečko dať aj nejakú podložku alebo len slamku pichnúť do korpusu pod ním alebo to na torte bude držať aj bez toho keďže je to také malé srdiečko?

petkaa28
31. máj 2013

@z.junasova zuzik pod tsk malicke netreba. Mozno by som dala pod neho iba nejaku tenucku podlozku - iba pre pripad, ze by si mala mokry korpus, aby nezacal topit potahovku okolo seba. Ale ak spodny nepolejes, tak asi ani to netreba..

z.junasova
31. máj 2013

@petkaa28 ďakujem peťka, asi pre istotu nejakú tenkú podložku dám.

marianabila
31. máj 2013

@pipka 😲 prekrááásna,ach booože 😲

petkaa28
31. máj 2013

Baby neviete o nejakom kurze na coko?? Konkretne by som sa rada naucila ako poliat tortu coko, aby bola krasne rovna... Pripadne aj tie coko mantinely... Videa ani popis mi moc nepomozu, potrebujem vidiet priamo a skusit... Pripadne, ak by ste tu boli niektora ochotna mi to ukazat a naucit - samozrejme zaplatim ;) dakujem

katkak23
31. máj 2013

a č.2 dvojnarodeninová 🙂

petkaa28
31. máj 2013

Moje vcerajsie, a konecne volny vikend :D

z.junasova
31. máj 2013

Ozaaaaj a ešte mi napadlo, hmotu a ozdoby nakoniec natierate s alkoholom? Doteraz som to tak robila. Existuje aj niečo iné alebo to robím takto dobre? 😀