Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cat
13. sep 2013

babulky, prosím vás, ako spravím na torte takúto trávu?

dada2007
13. sep 2013

@cat lisom na cesnak....

pristela
13. sep 2013

baby 😀 😀 😀 😀 dnes je sranda den 😀 😀 😀 😀 pletu sa mi tortyyyy 😀 robim ted naraz tri poschodove a paraaadne sa mi pletu poschodia 😀 😀 idem si ich polepit menami , bo to vidím na velku srandu pri krajani inak 😀 😀

cat
13. sep 2013

@dada2007 ježiš ďakujem ti, kks to by ma nenapadlo 😀

pristela
13. sep 2013

@evvina krasne tortusky , len nabuduce nefotit na plechu 😀 😀 aby torta nebola polozena v trave staci dat pod podlozku maly zavaraninovy priesvitny pohar, alebo pohar na kompot, slahacku ten by pak vypadalo dokonca ako podnos, alebo malu kruhovu formu , hocičo ine len nie plech 😉

pipka
13. sep 2013

@jakelina @mamina1978 dakujemeeeee 😵

ollako
13. sep 2013

@brunila dakujem, moj manzel dostal skvely napad, som s tym z tretiny hovova, tak potom vysledok pridam, a aj ten super napad 😝 este otazocka da sa malovat gelovkami uschne to ?

viera6
13. sep 2013

Sladulienky,prosim vas nemate ulozeny postup na yorkshira?

marianabila
13. sep 2013

dnešná pre starkú na narodky a meniny

jakelina
13. sep 2013

@ollako neuschne, lepí to dlouho

daniela09
13. sep 2013

ďalšia svadba za mnou

kvietocek7
13. sep 2013

@daniela09 vaaauu no tomu sa hovori vykon!!! mnaaam 🙂 ako prosim ta robis tie puncove??

mariann2
13. sep 2013

ahojte kočky, dlho som tu nebola, pridávam tortičky z posledných pár týždňov

kvietocek7
13. sep 2013

@pipka ahoj, ako si prosim ta vytvorila toho prekraaaasneho krtka??

adrika202
13. sep 2013

po sladkej štafete jedna slaná 🙂

pipka
13. sep 2013

@kvietocek7 boooze, ze prekrasneho 😅 , ale dakujeeeem 😵 ja ked vidim tych prekrasnych majkinych @jakelina tak sa hanbiiiim 😀

ale teda normalne som si na papier na pecenie obkreslila cely obrazok krtka (obkreslujem priamo z monitoru 😝 keby ma videl mm, tak ma asi zabije, ale dufam, ze ma nenabonzujete 😀 😅 ) tam si to zvacsim ako potrebujem 😉
a potom si to radielkom prejdem po ciare na hmotu ...teda prilozim papier na hmotu a po konturach prejdem akoby sparatkom, to mi necha ryhy na hmote a to skalpelom vyrezem 😉 kazdu farbu zvlast..a potom si to normal pospajam ako puzzle 😉 spajam uz priamo na torte 😉

katkak23
13. sep 2013

baby smotanovu farbu robite zltou alebo ivory...zatial mam tip na ivory ale neviem ci nebu moc do oranzova....dakujeeem kto ste robili teraz niekedy a mate odskusane

lamps
13. sep 2013

@katkak23 ja som dávala trošičku hnedej gelovky Wilton maroon

aduskatt
13. sep 2013

daj len malilinko, fakt iba kvapocku a nebude oranzova

zuuzuu
13. sep 2013

AHOJTE dámy, mohli by ste mi prosím niektorá odporučiť recept na korpus ku karamelovej plnke, ale nemôže byť z orechov ani čokolády, vďaka

pristela
13. sep 2013

@daniela09 straasne velky obdiv za zakusky ,na toto mna nikdy nikto nenahovorí , ani za zlate tehlicky 😝 😝 takze klobuk dole za ne 😵 😵 😵
@lamps Andrejka nechcem ťa dráždiť , aale kedy mi prides urobit aspon tie ruzicky ? 😕 😕 😕 ako kužele som ti narobila aby vytvrdli , 25kuskov , zajtra doobeda vezem tortu , stíhaš to? či ako ?

Baby ja uz kooonecne vsetko obmaslovane, teda este jednu , ale to musim cakat na mrazak pokial sa uraci bo chladnicky toto nestiiiiihajuuu ☹ ☹ ale aky kopanec ja potrebujem na zarobenie tolkeho MMf ☹ ☹ ☹

lamps
13. sep 2013

@pristela cica nedráždi 😀 😀 😀 😀 práve som sem prišla kuk a ty takto na mňa? 😀 😀 😀 jasné, že stíham, ale musím ísť pešo, nevadí? mne bolo včera strašne zle, tak mám tiež časový sklz, jednu tortušu mám hotovú a dve len obmaslované, zajtra doobeda si prídu po všetky tri, tak idem pracovať. A inak tiež mi treba zarobiť MMF, zarobíš aj pre mňa? za tie ružičky by si aj mohla 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
13. sep 2013

@lamps pchaa , to si radsej ušulkam ruže sama 😝 než mmf aj tebe , tiez ho budes hodne potrebovat 😝 ja uz mam tri odovzdane, este tieto opachy, len neviem ci sa mi zmestia poskladane do chladniciek 😀 😀 ci nebudem s jednou svadobkou utekat do saly a druhu este len pak skladat 😀 😀

denisak77
13. sep 2013

A hotovo ,dopečené.Slnečnicovú som odfotila aj samotnú,lebo niektorých ľudí nechápem.Požiadavka bola ,poschodová so slnečnicami pre pána na 60 tku a o týždeň mi pani volá aby som tam niekde zakomponovala tanier s hemendexom a pivový pohár.Tak som jej odporučila ,že lepšie by bolo jednoposchodovú tortu ,že to spravím akože je to položené na stole a niekde po boku to dozdobím slnečnicami,ale pani ,že nie musí byť poschodová a niekde tam šupnite ten tanier s pivom,veď vy ste šikovná vy to nejak vymyslíte.Skoro ma drblo,kde do kelu to tam dám,tak som jej to takto vymyslela a keď prišla pochpila o čom som hovorila .Reakcia-jáááj,ešte dobre ,že ste to nedali na tú tortu ,ale takto ste to vymysleli,fakt by sa to tam nehodilo,ale keď som jej to hovorila ja ,tak sa presvedčiť nedala.No čo už,kadejakí sme ľudia.

lamps
13. sep 2013

@pristela a ty si dnes na mňa aká zlá 😕 no tiež neviem ako to vtesnám do chladničky, na svadobku musím dať ruže až pred odovzdávaním, na narodeninovú tiež a pre murára dám murársku "lyžicu" tiež až keď budú mať po ňu prísť lebo na výšku by som to asi nevmestila do chladničky a ani neviem, kde dám potraviny pre nás 😀 😀 😀

denisak77
13. sep 2013

Šikovná som ja a fotky som nedala.nedajú sa pridať,čo to je?

mishulle
13. sep 2013

@lamps @pristela ahoj prosím, nevíte zda čokohmota taky vytvrdne, myslím růžičky atd.budu s ní pracovat poprvé a dá se zdobit kleštičkama?

mrka2
13. sep 2013

ahojte, tak pridam aj ja nieco, svadobna mala byt nevesta v kimone a zenich s horolezeckym lanom, proste tak nejak vtipne pojate 😀 je to svad.dar,tak hadam prizmuria oci, ked sa im tam nieco nebude pozdavat

denisak77
13. sep 2013
mysiatkoo
13. sep 2013

@lokalistin jak nedas? ved si urobis 6 lupienkov, pozakladas jeden pod druhy (jedine ten posledny moze robit problem, ale to zakryjes tym stredom) a mas 😝 do lupienkov otlacis jednu z tyx klasickyx pomocok na marcipan na kvetovej podlozke, aby ti to urobilo ten relief ci ako to nazvat... ci?
@sikag hehe, polystyren sa ujal ako vidim 😀 😀 😀 piekla som prvy krat v 12cm, lebo mi ostalo troxu cesta (xceli malu vcielkovu tortu) ,takze naraz a vyberala som to asi o 20min skor ako druhy korpus.. upiekol sa v pohode ako vo vacsej... @katkak23 ja na torty pouzivam ganaz a otacam ix hore nohami... link je niekde v dvojke, mam to na FB... rohove hladitko som videla na jednom shope, ale neskusala som to, tak neviem ci by to slo aj takto
@pristela cmuk (hadam jeden mozem aby @pipka neziarlila) 😝 a dakujem za pacitkaaaaaa ... dalsia na mna caka v xladnicke, tak frcim... (prvy a hadam posledny krat mam 3 torty na vikend, teda 4 ked ratam mini)