Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
13. mar 2014

@jakelina juj ci je maly zlatucky, a veelmi sa na teba podoba 🙂 jasne ze aj torticka je super, robila si to z tych bonpari cukrikov ?

marianabila
13. mar 2014

@petkamamicka 😲 NÁÁÁDHERA!!!

jakelina
13. mar 2014

@maya30 ne z isomaltu, nevím asi tu modré nemáme nebo co, nakoupila jsem spoustu různých druhů a v žádných nebyly modré bonbony 😀 😝

vlada111
13. mar 2014

@jakelina ani nehovor, keď pozerám na našu Táničku, tiež mi je to ľúto. Tak by som ju popestovala ešte takú malinkú a spala by na mne. Teraz sa to už len trepe 😀

ludkas31
13. mar 2014

moje najnovsie pokusy

jakelina
13. mar 2014

@ludkas31 zlatko nechci rýpat, ale chybí ti háček 😉 Pejsek je sladký 😉

zuzka7512
13. mar 2014

@jakelina Majka,prosím ťa,do akej velkej formy je ten orechový korpus???ja som ho robila do 28 cm formy a robila som ho asi z 8 alebo 9 vajec.

jakelina
13. mar 2014

@zuzka7512 26 cm, ale záleží i na výšce formy, on hodně naroste.

zuzka7512
13. mar 2014

@jakelina ďakujem...

zuzka7512
13. mar 2014

@makinka2 takže pýtala som sa odborníčky @jakelina a tá píše na 26cm....

jakelina
13. mar 2014

@zuzka7512 jaká odborníčka, já kolikrát i zapomenu z kolika vajec péct jaký korpus, když jsem ho dlouho nepekla. Ořechový snad půl roku nikdo nechtěl 😀 😀 😀

lucula73
13. mar 2014

@zuzka7512 ahoj,ja robievam tiež ten orechový korpus a mne stačí do 26cm formy...........prípadne robím tak,že pridám ešte jedno vajíčko,ale iné suroviny nie...... 😉

bizhub
13. mar 2014

@aduskatt ahoj prosim ta poradis mi robim prvu tortu a docitala som sa ze pod potahovku davas maslo len neviem ci sa dava potahovka na cerstve alebo uz zatuhnute

petkamamicka
13. mar 2014

@marianabila dakujem ti velmi pekne aj ja som bola asi prvy krat naozaj velmi spokojna..🙂

aduskatt
13. mar 2014

@bizhub zatuhnute🙂

bizhub
13. mar 2014

@aduskatt dakujem 🙂

aduskatt
13. mar 2014

@bizhub za malicko🙂

lokalistin
14. mar 2014

Baby vyzera to ako kon? alebo mam dat radsej z formucky?

ludkas31
14. mar 2014

@jakelina ja viem 🙂 (si jedina ktora si to vsimla ), ale krpec moj mi zjedol posledny kusok potahovky co som mala zafarbenu...a nakoniec uchmatol aj ten makcen nad ž, takze mame bez makcena(hacka) 🙂

sisika
14. mar 2014

@lokalistin ja myslim ze vyzera... 😄

jakelina
14. mar 2014

@ludkas31 no to víš, já ještě pamatuji ty doby, jak se to lepilo do oken ve škole a na MDŽ mám několik originálních vzpomínek 😀 😀 😀

ludkas31
14. mar 2014

@jakelina vsak aj ja toho uz dost pamatam...hihi, nastenky, okna, vlajocky...hihi (karafiaty)

akapulko
14. mar 2014

ahojte baby 😀 idem za Vami ci nahodou nemate nejake inspi 😝 mam robit tortu pre chlapa ktory roby v bankeje to madik na 25!presla som vsetko co ma napadlo a nejak som nic nenasla ☹ nemam paru ako tu tortu urobit 😖 ma byt len mala cca do 4kgnerobila ste niektora nieco take?????????????????????, ☹

mimcak
14. mar 2014

@akapulko nejaký kufor peňazí a na vrchu logo banky,alebo prasiatko ako pokladničku s logom. Neviem nič iné ma momentálne nenapadlo.

akapulko
14. mar 2014

@mimcak 😵 😵 😵 dakovala no ten kufor ma fakt nenapadol tak zatial to asi vyhrava 😀 😀 dakovala 😀

majkabizonova
14. mar 2014

Ahojte baby potrebujem pomoc svokra mi doniesla nejaku hmotu na tortu pasta dema špecial čo sa s toho da robyť načo sa to da použiť aj na poťahovanie a na ozdooby ? dakujem

akapulko
14. mar 2014

@majkabizonova ja s tym potahujem torty

majkabizonova
14. mar 2014

no lebo ona mi to doniesla a je to strašne tvrde tak neviem treba to asi ako marcipan prve aby zmeklo alebo ako to robite dakujem za radu

akapulko
14. mar 2014

@majkabizonova ono to mekne pod rukami🙂)niekto si pomaha mikov ze to tam da na par sekund a zmekne to🙂

majkabizonova
14. mar 2014

akapulko no aj ja som nad tym rozmyslala ze to tam dam takže dobre sa s tím pracuje hej bo už som sa bala čo mi to doniesla ešte osm s tím nepracovala 🙂 dakujem