Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
22. apr 2014

@pppeeetttaaa kde na SK sa dá kúpiť nugát?

sticker
22. apr 2014

@aduskatt To je pekné 🙂 Len ja neviem, či by som to vedela použiť 😅 Skôr som myslela nejakú vypichovačku, príp. silikónovú formičku do ktorej natlačím hmotu a je to 🙂 Ako sa používa tento patchwork? Hrubšia hmota a otlačím a potom dofarbím?

pppeeetttaaa
22. apr 2014

@muffinka8 neviem.. mne ho muz priniesol z nemecka.. ale jedna sikulka mi poslala tento link http://toptorticka.sk/product.php?id_product=1082, a videla som aj v inych internetovych obchodoch takto ponukany nugat.. ale vsetko to tiez boli len taketo velke balenia..

aduskatt
22. apr 2014

@sticker ja som robila tak, ze som otlacila, kraje orezala este na forme, nechala vysusit a farbila

sticker
22. apr 2014

@aduskatt To sú ale asi malé vypichovačky, však? Mne sa ten patchwork veľmi páči.... Ten je aký veľký? Chcú tam holubicu a ruže a mená a celkom dlhý nápis. A torta v tvare srdca do 3-3,5kg 😒 Ja teda neviem či 26priemer spravím do troch kilov 😒

zuzka7512
22. apr 2014

@jakelina Majka,ten kakaový korpus robíš z toho receptu,kde sa šlahajú celé vajcia???A kolko asi dávaš kakaa??? 😉

aduskatt
22. apr 2014

@sticker ja s ovocim 24 cm mam 3,5 kg
ano, tie holubicky su dost male ten patchwork mam pouzity na torte s priemerom 24 cm

jakelina
22. apr 2014

@zuzka7512 asi dvě lžíce a dělám ho z těch celých vajec

sticker
22. apr 2014

@aduskatt Ako to oni robili, že tú holubicu majú takú vystúpenú? No asi idem mladej napísať, že tá váha bude problém 😒 A to je torta pre dva baby a cca 15-20 ľudí 😒

aduskatt
22. apr 2014

@sticker tak toto bola moja asi stvrta torta v zivote, a prvykrat patchwork🙂))

sticker
22. apr 2014

@aduskatt Veď ja nič na tvoju tortu 🙂 Mne sa páči 🙂 Len som si všimla, že to majú tak pekne vystúpené. A teda ja som na takéto veci ľavá, tak sa bojím, ako to bude vyzerať v mojom podaní 😀

zuzka7512
22. apr 2014

@jakelina ďakujem...chcem ho zajtra upiecť...kakaový som ešte asi ani nepiekla...k tomu chcem dať karamelový krém...hodí sa k tomu ešte niečo???nejaké ovocie???

aduskatt
22. apr 2014

@sticker tym som chcela povedat, ze som vtedy este celkom netusila, ako na to🙂))))

mamcas
22. apr 2014

@lucianak ono to nie je tazke, treba robit podla obrazku z je to 🙂 Mne pribral tym ze som nechala sadnut hmotu... treba spravit chudsie telo a ono statim priberie 🙂

jakelina
22. apr 2014

@zuzka7512 banán

henny
22. apr 2014

ahoj holky, chtěla jsem vás poprosit- já pořád používám potahovku Smartflex mandlovou ale ráda bych vyzkoušela i něco jiného ale mám strach, že to nebudé moc dobré. Nemáte nějaký tip? Z čím máte dobrou zkušenost?? děkuji moc 😅

ejkula
22. apr 2014

@pppeeetttaaa neviem, či si priamo z Nitry (alebo okolie), ale ak náhodou chodíš v smere Zlaté Moravce, tak by si si ho vedela vyzdvihnúť aj tam v kamennej predajni a máš ušetrené poštovné 😀 . A my tiež chodíme často do NR(aj teraz vo štvrtok idem) , tak keby si náhodou potrebovala, vedela by som Ti prípadne aj doručiť 🙂 .

dida38
22. apr 2014

cokoladova s lesnym ovocim.....

lamps
23. apr 2014

krásne ránko všetkým želám 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a pridávam moju tortičku - je na výročie sobáša, nakoniec som dala len jedného macka, som veľmi zvedavá na reakciu kamošky, keď jej ju manželíček odovzdá

mimcak
23. apr 2014

Dokonalá a ten macko 😵 😵 😵 😵
@lamps

muffinka8
23. apr 2014

Sa vám musím pochváliť 😅 moja prvá väčšia ruža 🙂
také kde sa len lepia lupienku viem spraviť len maličké. Ale potrebovala som väčšie tak som drôtikovala. Pre mňa sú drôtiky fakt jednoduchšie.

lamps
23. apr 2014

@muffinka8 je krásna 😵

halienka
23. apr 2014

@muffinka8 nááádherná 😵 😵 😵 ja zatiaľ robím len tie malé nedrôtikované, snáď sa aj ja raz odhodlám 😀

halienka
23. apr 2014

@lamps krásna, super si tú tému výročia vyriešila 😵 má milo-nežno-zamilovaný šmrnc 😵

makinka2
23. apr 2014

Ahojky holky prosím o radu jak na to víko?? děkuji moc 🙂 https://www.google.cz/search?q=víko+od+krabice+...

makinka2
23. apr 2014

tak vidím že sjem poslal nějakej špatnej odkaz ☹ zkusím znovu

mirka100911
23. apr 2014

Baby, surne potrebujem pomoc... Robim krem zo Salca a Philadelphie. Hrozne je riedky, vyteka dost z torty. Na obmazanie som zmiesala ten krem s maslom, no tiez to dost steka... To sa pokusim vyriesit poriadnym zachladenim. No otazka: Nebude sa mi na tom topit marcipan? Nie je to nic slahackove, ale nemam skusenost s philadelphiou salcom a smartflexom...... Radsej idem este dokupit maslo.... 😅

marianabila
23. apr 2014

@muffinka8 😨 je naaadherna!mne to vobec nejde ☹ to drotikovanie.potrebovala by som asi nejaky rychlokurz

lucianak
23. apr 2014

@mamcas Krtka mám hotového, aj tú jeho lopatku, či čo to má. Celkom sa to na krtka podobá 😀 Ale ešte niečo k tomu by som chcela, nejaký strom, pník, k tomu asi vedierko a šálku na tom pníku, uvidím ešte, či to tam všetko vtrepem, lebo len malú tortu idem robiť 😉 Ak bude dielo hotové, pridám fotku