Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
19. aug 2011

@ikula2 zajtra maju svadbu nie?som myslela ze to ide na hostinu...ojeje tvaroch 😒 no ale tak ci tak ti si odviedla krasnu pracu to ze oni nedali do chladnicky za to nemozes
@pipka neviem ja som nikdy K2 nemala ale myslim ze urcite sa da na vsetko pouzit ako kazda ina hmota 😉

pipka
19. aug 2011

@katulkaaaaaa no ved vyskusam, dalsi vikend idem robit dalsiu dvojitu narodeninovu, tak potom dam vediet 😉

lusil2005
19. aug 2011

@ikula2 a tie maliny si davala aj do karameloveho kremu? hodilo sa to? ja stale hutam ake ovocie by sa hodilo ku karamelovemu kremu... a ta "vanilka" to je co za kreeeemik? celkovo to znie super ta kombinacia ze tvaroh vanilka a karamel...

a co sa chladnicky tyka - vobec si z toho nerob hlavu. v ziadnom pripade za to nemozes, nechapem co je to za restauraciu bez chladnicky, a ako mozu robit svadbu a nemat na torty a kolace chladnicku... ale chapem ta, tiez by ma slahlo keby mi nieco taketo oznamili 😅

peroli
19. aug 2011

@pipka já jsem zatím vždycky měla jen K2 a pohoda 😉 jestli myslíš jako na vypíchání písmenek a pak položit na dortu jak to má katulkaaaaaa na předchozí stránce tak úplně s přehledem 😎 😉

katulkaaaaaa
19. aug 2011

@lusil2005 ako malicky?ako sa mate?nejako ta tu nemozem zastihnut 🙂

mariann2
19. aug 2011

teraz som dokončila ešte jednu pre môjho najmladšieho miláčika, inšpirovala som sa tortičkou, ktorú tu už niekto dával 🙂

pipka
19. aug 2011

@peroli no neviem co je vypichanie...ale ak akoze natlacit tu hmotu do tej sablony a potom to vyklopit na tortu, tak ano, to myslim 😀 teda cez igelit samozrejme, uz budem skusat 😉 mozem aj cez miktoren tenky?

pipka
19. aug 2011

a neviete mi este poradit ako sa robia take pismenka co su na takych malych kocečkach? to sa mi hrozne paci, som to videla na vela tortickach , ale neviem ako sa to robi? 😕

ci to len mensiu sablonku a nalepit na vymodelovanu kocku? 😕 😉

lamps
19. aug 2011

@mariann2 krásna, milá tortička 😅 😵 😅 😵

lamps
19. aug 2011

@aktak ja robím najčastejšie tento: 250 g masla vymiešať so 100 g práš. cukru.
1,75 dcl mlieka, 25 g kakaa, 1/2 bal. vanilkového cukru, 2 žĺtky, 35 g cukru, 2 polievkové lyžice hladkej múky. V odmeranom mlieku poriadne rozmixujem všetky suroviny a za stáleho miešania uvarím hustý krém. Nechám ho vychladnúť a postupne ho zašľahám do vymiešaného masla s cukrom.

lusil2005
19. aug 2011

@katulkaaaaaa ahoj! 🙂 maly v pohode, cez den spinka, vecer zacina buntosit, ale vacsinou o tej osmej uz spi. v noci ho budim kazde 3-4 hodky na papanie lebo mi idu prasknut prsia 😅 a vstava az o takej siedmej - osmej rano. ale to je hore hodinku a zas spi 😀 dufam ze mu to vydrzi, aj ked moc tomu neverim 😀
behame uz po vonku, no normalne fungujeme ako velkaci 😝

peroli
19. aug 2011

@pipka jj natlačit 😀 a přes mikroten klidně můžeš ale ten ti neudrží tvar a budeš mít ty písmenky na povrchu jakoby pomačkaný... víš co myslím?

peroli
19. aug 2011

@pipka teď mi docvaklo tys myslela přes mikroten jen vytlačit, že jo? já mluvila o vyválení, takže mě neposlouchej 😀 😀 odvolávám co jsem odvolal, slibuji co jsem slíbil 😀 😀 😀

pipka
19. aug 2011

@peroli ano ano viem presne 😉 ...len neviem ci sa do tej sablony co mam ja zmesti nejaky iny igelit, 😒 ja mam tie pismenka dost uzke a este aj take ozdobne 😒 😅 a igelit mi pride asi tvrdsi ako mikroten 😕 ci?

reruna
19. aug 2011

@ikula2 neboj, ne v každé restauraci mají tak velké ledničky, zvlášť v menších asi ne, ale mají chladné místnosti - sklepy apod. kde to podle mě bez problémů udrží dort v pořádku... ale tvarohovou náplň nemám zkušenost, takže nevím..... na svatbě mojé sestry to taky tak bylo, ale teda vezly se tam ty dorty až ráno a pak je dali na stůl, stály tam dlouho, mohlo tam být tak 25 st. a v pohodě, tam byly několik hodin, než se to králo....možná se měli lépe domluvit v té restauraci a přijet si pro dort k tobě až ráno....příště se raději zeptej, jestli to mají kde mít, ale tvoje chyba o není, kdyby něco....

pipka
19. aug 2011

@peroli a jo taaaak našli moji rádcové našli 😀 😀 😀

pipka
19. aug 2011

takze vyvalkat cez igelit a vytlacit cez mikroten 😉

reruna
19. aug 2011

@pipka já si dám čtvereček hmoty hodně natenko vyválený dovnitř mikrotenového sáčku, zhora vytlačím písmenko, trochu s tím pojezdím po stole, pak sloupnuu tu spodní část sáčku, upravím písmenko, dám na dort a sloupnu tu vrchní část sáčku

lyenka
19. aug 2011

@ikula2 vsimla som si par maminiek ze pecu take torty, ale len pre seba a nie na objednavku... ale diky krasne... budem hladat dalej 😉

peroli
19. aug 2011

@pipka nenašli 😀
já bych to vyválela jen tak, třeba jen malou plochu, pak to vložila mezi nějakej ten mikroten a pak vypíchala... se jinak obávám že by se ti to pomačkalo i přes igeliťák.. 😒

pipka
19. aug 2011

@reruna jaaaj dakujem za konkterny popis...toto ja potrebujem 🙂 najlepsie este aj s fotodokumentaciou 😅 😀

a taketo pismenka neviete ako sa robia? 😕

reruna
19. aug 2011

@pipka http://www.urybicky.cz/2011/02/jak-na-pismenka/...
a to co je na tom dortu jsou kostky hmoty a na tom nalepená písmenka vykrojená

pipka
19. aug 2011

@peroli hmmmm...no dam si buduci tyzden par pokusov , vyskusam rozne moznosti a uvidim, co bude najjednoduchsie a hlavne co sa mi vobec podari vyklopit 😅 😀
ak nic...taaaak milá šablona skonci zabudnuta na dne suflika 😝 😀 😀

lamps
19. aug 2011

@lyenka skús túto osôbku, možno ti bude vedieť poradiť http://bezlepkovetorty.meu.zoznam.sk/par-slov-o...

pipka
19. aug 2011

@reruna dakujeeeem 😉
myslis, ze to tam je nalepene? 😕 mne sa to zda ako v jednej rovine s tou kockou 😅
ci to uz ja v noci pre oci nevidim? 😕 😅 😀

reruna
19. aug 2011

@pipka já myslím, že je to nalepené, ty písmenka jsou tenká... jinak nevím, jak by to bylo dělané...

pipka
19. aug 2011

no asi to tak bude..lebo sak jak inak by sa to tam davalo...ze ano? 😅 😕 😝

dadka212
19. aug 2011

ahojte, môj macko

pipka
19. aug 2011

@dadka212 kraaaasny, ako zivy 😵

lenocka23
19. aug 2011

@dadka212 podareny.... ako si nakoniec robila korpus?