Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

krasnulka
13. sep 2011

Tak pridávam foto tortičky, nie je dokonala,ale robená s láskou pre našu malú Natálku
A korpus je mramorový

lussy23
13. sep 2011

@gumkacka1 - krásnučká @krasnulka -krásna @dadka212 -krásny @cestovatelkaandrea nádherné tortičky

mariann2
13. sep 2011

@bianca tá je veľmi pekná, ja mám ešte alternatívu, že urobím zadoček s injekciou, ešte rozmýšľam, tá kočka, ktorej to robím je za každú srandu, tak som chcela niečo humorné. 😀 Aj ty si sestra, keď sa môžem opýtať.

lucula73
13. sep 2011

@vlada111 ďakujem,recept som si opísala,len sa ešte spýtam,nerobia sa ti z toho hrčky?nie som si istá,že sa mi to podarí... 😕 a aké maslo používaš?klasické?určite ho skúsim,lebo sa mi zrazil už dva razy ten falošný parížsky a neviem prečo 😝

lucula73
13. sep 2011

@andicek ten mramorový je lepšie upiecť v kuse a potom ho prekrojíš ,malo by ti vyjsť na dva razy...a naplníš ako chceš 😉
a pod poťah daj vymiešané maslo s cukrom,nie šľahačkové kremy,aby ti to neroztopilo 😉

andicek
13. sep 2011

@lucula73 Děkuji moc, snad se mi ten korpus nerozpadne a bude dost vysoký, když budu potřebovat 3 části.. děkuji moc za rady. Bude to můj druhý potahovaný dort, tak jsem zvědavá 🙂))

lusil2005
13. sep 2011

jej zienky dnes som skusala ten patchwork cutter - vysivaci set a je peeerfektny! fakt krasne vecicky su tam 😵

lucula73
13. sep 2011

@andicek a ktorý máš recept?ten zo 6 vajec by sa ti mal dať dva krát prekrojiť 😉 ,do formy 25-26cm....

katulkaaaaaa
13. sep 2011

baby prosim idem robit velku tortu prvy raz - potrebujem upiect tri platy rozmer 37 krat 27....neviete mi poradit z kolkych vajec?jedna sa o knihu,chcem piect tri platy postupne,bojim sa ze by som to zase nakrivo rozrezala,pilku mam ale neviem s nou robit 😠

dajna11
13. sep 2011

@bianca tá jke strašne zlatá,a nie náročná....škoda že kolegyne nie su sestryx.

yamahafazer
13. sep 2011

baby chcem sa opytat tie co ste uz pouzivali coko transfer foliu ide to aj na cokohmotu?alebo to musi byt,ze sa len na to naleje cokolada roztopena?dakujem

janulkamartinko
13. sep 2011

@katulkaaaaaa Ahoj,taky rozmer ako pises ja robim zo 4 vajicok a 4 platy,3 som mala moc nizke....

katulkaaaaaa
13. sep 2011

@janulkamartinko takze ak dam 6 vajec tri krat malo by to byt dost vysoke? 😕

janulkamartinko
13. sep 2011

@katulkaaaaaa ak chces davat 3 platy tak to bude podla mna idealne..... 🙂 prvy upec zo 6 a ak sa ti bude zdat moc vysoky daj len 5 🙂zalezi ake cesto si naucena robit

janulkamartinko
13. sep 2011

Babulky na minibazare byvaju aj cukrarske vecicky? vsimla som si ze sem tam sem niektora hodite link,ale ja to v ziadnej kategorii nemozem najst 😠

lucula73
13. sep 2011

@janulkamartinko ja som našla teraz toto
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=11801635&tab=3

v sekcii domáce potreby 😉

lucula73
13. sep 2011

@katulkaaaaaa si ma predbehla 😀 😀

andicek
13. sep 2011

@lucula73 já mám nějaký recept ze 4 vajec, formu mám menší asi 23 cm... a receptíky tady někde najdu? Minule jsem dělala berušku, to byla ale jiná forma... těsto stejné. Děkuji moc !!! 😵

andicek
13. sep 2011

@lucula73 Ještě se zeptám, když ten dort 2x rozříznu, prvně potřu višňovou marmeládou, přiklopím a další dám ten krém z mascarpone, tvarohu a zakys.sm., tak by to mělo být k jídlu, že? 😀 Dortík bude potahovaný s Minnie nebo Kitty 😵 Děkujiiiiii

lusil2005
13. sep 2011

Zienky, co ste uz robili so stencils... Da sa to urobit aj dokola celej torty? Lebo ked to spravim z jednej strany, a potom chcem urobit z druhej, nerozmaze mi to prichytenie sablony to co uz mam hotove na tej prvej strane? 😕

tortelinka
13. sep 2011

neviete mi poradit, ci mi marcipan dr Oetkar (150 g) bude stacit na malu tortu,?na obale pisu ze ano, mne sa to nezda

lusil2005
13. sep 2011

@tortelinka pochybujem 🤐

tortelinka
13. sep 2011

@lusil2005 ved sa mi ten balicek zdal taky maly, ok, kupim vacsie balenie,ten bol drahy

dm1
13. sep 2011

@yamahafazer no aby sa to prenieslo musi to mat urcitu teplotu takze jedine postupovat ako keby si to na potahovku davala - teda fenom alebo zehlickou som videla 😅

dm1
13. sep 2011

@adul67 jj tak napisat im mail s fotkou a presne rozmery ako chces a oni ti to poslu

mizulienka
13. sep 2011

@lusil2005 ktory je ten vysivaci set?

bzucinka2
13. sep 2011

@dadka212 krasny nemo 🙂
@ferinka u nas som u cinanov tiez este nic take nevidela, ale pojdenm asi popozerat niekedy poriadne bez deti 🙂

tortelinka
13. sep 2011

a este otazka:moze ist tvarohova plnka pod potah?

zuba
13. sep 2011

@tortelinka No tak čo som tu ja naštudovala tak veru tvarohová nemôže - krem si sprav v pohode tvarohový a potom si zamiešaj maslo s cukrom a tým potri tortu