Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

peroli
16. sep 2011

@katulkaaaaaa tak to je pech... 😖 ale jestli máš na ně telefon, nechceš na tu kurýrní službu zavolat jestli ho tam třeba nemají? třeba ho jen přehlídli ale budou to mít v komplu a najdou ho tam.. 😅
určitě bys nebyla ani první ani poslední 🙄

vlada111
16. sep 2011

@katulkaaaaaa trošku?

lusil2005
16. sep 2011

a tu je moja druha torta... prvy krat v zivote som robila s cokoladou 🤐 aspon som sa vela veci naucila 😅 nabuduce to bude lepsie... a dakujem dm1 za rady aj za inspiraciu, kedze torticku som sa snazila "skopirovat" od nej 😀

lusil2005
16. sep 2011

heh, este foto:

yamahafazer
16. sep 2011

@lusil2005 nadherne sa ti podarila fakt krasna 😵 a to si oblievala cokoladou alebo cokohmotu si robila?

zlatat
16. sep 2011

@bianca ja tiež - no ale nejako ten mesiac ešte vydržím, mením endokrinologičku a termín mi dala až na koniec okt.
@lussy23 dík

zlatat
16. sep 2011

@lusil2005 krásna, to si robila čokohmotu, že? Aj ja som s ňou raz robila -bolo to pred rokom a veru mala som nervy, lebo čo som ja minula čokolády ... nedarilo sa mi z nej spraviť hmotu, tak som nakoniec prišla, že nemám dobrú čokinu, kúpila som druhú a s ňou to išlo jedna báseň

jakelina
16. sep 2011

@lusil2005 krásné obě a ta čokoládová je mňam.

lusil2005
16. sep 2011

@zlatat @yamahafazer nie to je cokolada. vrch poliaty a boky otlacene zo strukturalnej folie ci ako sa to vola 😅 len ruzicky su z cokoplasteliny na ktoru som minula 5 cokolad a nie a nie sa podarit, nakoniec ma zachranila dm... urobila mi plastelinu ona a poslala 😅
a dakujem zienky!!!! tesim sa ze sa vam paci!!! 😵

zlatat
16. sep 2011

@lusil2005 to jak si prosím ťa otlačila tie boky na čokoládu? 😕 Ja som robila raz s čokotransferom, ale na otláčanie do čokolády som sa neodvážila

anibas
16. sep 2011

@lusil2005 píš píš o čokoláde - mne teda čokohmota na poťahovanie nešla - ruže super, ale rezať sa to nedalo, a čokoládová MMF mi strašne praskala, a bublinkovala 😠 😠 😠

anibas
16. sep 2011

prvýkrát nemám na druhý týždeň objednávku 😨 😨 normálne nechápem, úúplne mrtvo s tortami, zrušili mi svadobnú tortu - hlavne, že pol roka mm kolegyňa prikazovala, aby som mala čas na jej tortu 😒

dm1
16. sep 2011

@lusil2005 nadherne sa ti podarila 😵 . Akurat idem aj ja coko tortu robit 😉 . A neni zac rada pomozem aj nabuduce 😉

anibas
16. sep 2011

@lusil2005 @zlatat mne sa vidí problém v čokoláde - Ktorá je dobrá ? A etše neviem či som ju neprehriala v mikrovlnke 😨 😨

anibas
16. sep 2011

@dm1 Danka stále robíš s tou z Lidla ? Chcem svokrovi o týždeň čokoládovú, maju naraz s Filipom narodeniny, ale Filip sa musí obetovať a vydržať bez torty 😀 😀 😀 😀

dm1
16. sep 2011

@anibas v cokolade to nebude mozno sirup lebo lusil prave robila presne z tej co ja a neslo jej to zahada aj pre mna 😕. A ano z tej lidlackej robim

anibas
16. sep 2011

ja mám asi pšeničný

dm1
16. sep 2011

@anibas ja robim z kukuricneho a da sa povedat ze stale jednej znacky

zlatat
16. sep 2011

@anibas ja keď som roibla čokohmotu, tak ako druhý a úspešný pokus bol s čokoládou z Lidla - tuším firstnice alebo tak nejako sa to volá ... určite to bude čokoládou, lebo prvýkrát som robila s inou z Kauflandu a ani zasvet mi čokohmota nechcela spraviť a pritom postup som mala rovnaký, všetko ostatné bolo rovnaké.
Ešte je dobrá čokoláda Katy z Kauflandu
A robila som glukózový sirup z cukru .... recept som našla na dortománii a s ním to bolo super

janulkamartinko
16. sep 2011

Ahojte
moje tohtotyzdnove ,gumi macko vraj 😀 a to okolo pokus o palmy 😀
a pre krsneho na 50. ziva flasa ..... 😀

lucula73
16. sep 2011

@janulkamartinko to s tou fľašou je super nápad... 🙂 ,krásne tortičky 🙂

dm1
16. sep 2011

@janulkamartinko ten gumimacko je strasne podareny 😵

yamahafazer
16. sep 2011

moja hotova ovecka

lencza
16. sep 2011

můj dnešní výtvor.......pro mamku k narozeninám
konečně dortík, se kterým jsem jakž takž spokojená

lencza
16. sep 2011

@lusil2005 no jo jenže když vidím ten tvůj skvost, tak si říkám, kam se hrabu.......to je nádhera,už se nedivím té tvojí kamarádce, že nechtěla tvůj dort ani rozkrojit, mně by to bylo taky líto

lussy23
16. sep 2011

@lencza - krásna
@yamahafazer - nádherná ovečka
@janulkamartinko - nádhera a ten medvedík je roztomilý. zjesť ho by bol ešte väčší hriech, ako sa napchať čokoládou =)
@lusil2005 - krásnučká

m.a.r.t.i.n.a
16. sep 2011

Pekný večer kočky,
pred hodinkou som dorobila moju prvú marcipánovú tortičku, tak sa chcem pochváliť, aj keď teda od tých vašich má ďaleko 😔 😅
Korpus je mramorový, je plnená v dvoch rovinách - karamelový krém+banány a krém z tyčiniek Ľadové gaštany+jahody zavárané. Potiahnutá je pravým marcipánom z obchodu 😵
Je to prekvapenie pre tatina, ktorý sa nám vracia po troch týždňoch z Himalájí

pipka
16. sep 2011

@janulkamartinko macko je dokonalyyyyy 😉 😀 😀
a ta flasa nema chybu, to je skvely napad, to niekedy pouzijem...ak dovolis 😎
to si vyrezavala to vnutro, ci ? 😕 😵

pipka
16. sep 2011

@m.a.r.t.i.n.a paraadna 🙂 to ako si robila tie pismenka? tie su super 😉

mariann2
16. sep 2011

tak dobojované, tortička pre zdravotnú sestru s istou dávkou humoru 🙂 a tú druhú vám radšej neukazujem neviem sa s ňou stotožniť ☹