Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
23. sep 2011

@dajna11 zeleň je v tejto dobe velmi dôležitá 😀 dobre, že sa Ti trhala a mohla si tak vysadiť tolko zelene 😉 šikula

pristela
23. sep 2011

@dm1 neblázni, vet Ty mas užasne modelovanie 😉 vždy slintám na fb /tam su torticky lepsie vidieť 😝 / ja sa tu teraz hrajkam s mackom pooh, som zistila že tu rozpravku vobec nepoznam , tak som musela studovat na nete, som nevedela, že to prasiatko je take mini 😠

lussy23
23. sep 2011

@dm1 - waw tak tom uautorovi klobúk dole. Veď to je ako normálny chlap! a tá farba, totálne reálne

dajna11
23. sep 2011

@pristela no musela som improvizovať....síce mi mm priniesol nový poťah,ale tak už sa mi necchelo to prerábať,ved toto može byť nie?

dm1
23. sep 2011

@pristela no ale postavicky je velmi nerada a ksichty uz vobec nie. este ked sa postavicka oblieka v pohode ale takto naholo je to velmi tazko

broucek2
23. sep 2011

@yamahafazer mám průměr 17, 24 a 31 cm

zuba
23. sep 2011

No tak dobojované - moja tretia torta - je na zajtra pre mňa, moju neter a synovca - spodok je falošný parížsky s banánom (pôvodne bol s malinami, ale potom som chytila strach, že sa do soboty prípadne nedele pokazia, tak už zatvrdnutú som ju rozobrala a maliny povyberala 🙂 - no a tým pádom už nebola až tak dokonale rovná ako keď som si ju s tými malinami dôkladne ukladala 😒 ), vrch je pudingovo maslový s broskyňami.

vlada111
23. sep 2011

@yamahafazer ja mám radšej menšie medzery, ja robím 6 cm rozdiel - tú svadobnú s makmi som robila 26, 20, 14 cm 😉 . Mne sa páči taký odskok, len vtedy robím poschodia vyššie. Máš krásne tortičky.

pristela
23. sep 2011

@dajna11 jasne, že može byt 😉 uvidis ako sa krpec bude tešítkovať 😉

@dm1 to ti verim, snad odo mna nikto nikdy nebude chciet postavu 😕 a este orchideu v kvetinaci, som na nu u teba cumela ako puk, ja to nechapem ako to tam vsetko drzi a nelame sa 😕 😕 😕

inak baby teraz modelujem postavicky toho maca a prasaatko 😀 , som sa strcila s tym tentokrat nie do kuchyne ale do pracovne a zistila sooooom uuuuzasnu vec, na patchwokovej podlozke sa mmf absolutne nelepi, robim to vsetko bez cukru !!! na ruky si davam len sem tam ceru ale na podlozku nie, skusim dnes na nej aj vyvalkat potah, by som ju vybozkavala stastim keby ide aj potah bez cukru 😝

vlada111
23. sep 2011

@dajna11 ale výsledok stojí za to. Krásne detailíky 🙂

dajna11
23. sep 2011

@vlada111 detailíky to mám rada....ja by som bola rada keby niekto za mna peikol a poťahoval a ja by som iba robila tú piplačku

anibas
23. sep 2011

@dm1 wau - to je telo 😅 😅 😅 😅 robím práve šípkovu ruženku a tvár - ako zombie - no DES !!!!!!!!!!

daducha
23. sep 2011

@dm1 uhadla si 😉

@anibas mne sa totalne nedaril mamutik z Doby ladovej 3,vyzeral ako mimozemstan.Este stastie ze mohla byt aj macicka,tak maju cicu.To je 1x co som to vzdala 😝 ,ale fakt som ten chobot nevedela urobit 😠

lucula73
23. sep 2011

@dajna11 ☹ ,fúha,včera si ju tu viacerí chválili,....ja nepečiem veľa,len pre nás,ale chcela som niečo iné ako smartflex,ten je moc drahý,no asi skúsim iba kilo tej pdt,nech moc nenadávam 😝

dajna11
23. sep 2011

@lucula73 n o ved ja som si toho vela čítala kým som ju kupila a že špeciálka je tvrdá....ale tak každemu čo vyhovuje...ono je to možno iba cvik,ale teda ma ruky boleli riadne....a to že sa nedalo ňou potom pohnuť na torte aby sa nepoškodila...ale tak verím že ktoré s ňou robia dlho vedia ako na to....

zuba
23. sep 2011

@dajna11 a ty si teda iba tú obyčajnú mala nie?

dajna11
23. sep 2011

@zuba no hej...necchela som ju na modelovanie,tak som mysela že bude mäkšia

vlada111
23. sep 2011

@dajna11 to máš pravdu, lebo kým sa ja k tým detailom dostanem, som unavená a je polnoc.

zuba
23. sep 2011

@dajna11 no mne sa robilo fajn, ale ja som zatiaľ robila len okrúhlu, tak neviem čo by to robilo keby som to mala tak členité ako ty, no ale na iný tvar torty si ja veru netrúfam

lucula73
23. sep 2011

@dajna11 tuším @anibas písala,že s ňou potiahla 80 tort.....,asi to chce len cvik,neviem však či ju u nás v obchodíku aj majú,ak nie,tak cez net ju nebudem objednávať....

lucula73
23. sep 2011

@zuba krásna je a tie motýliky si čím vykrajovala? 😉

mariann2
23. sep 2011

kočky, mám jednu otázočku, ako si zapisujete objednávky, aký máte na to systém, keď máte toho viac, ja v tom začínam mať chaos a bojím sa, že na niečo zabudnem. máte na to nejaký kalendárový zápisník, alebo niečo v PC

zuba
23. sep 2011

@lucula73 obyčajnou plechovou vykrajovačkou a robila som im to telíčko. Danka mi aj požičalal jej motýlikov, ale nestíhala som robiť s nimi, keďže som si zavarila s malinami - tak som to len tak tak stíhala.

dajna11
23. sep 2011

@vlada111 presne.....a potom to človek občas aj odflákne....preto mne sa nechcelo už ju znovu poťahovať..radšej som to takto skryla...tie chybičky

dajna11
23. sep 2011

@zuba no ja som prvý krát takúto a nemám to v rukách....darmo človek čumí na nejaké videá....treba s tým robiť.

lamps
23. sep 2011

pridávam moju druhá dnes dokončenú na birmovku. Vôbec nie som s ňou spokojná 😢

lucula73
23. sep 2011

@zuba aha...zato som sa pýtala,že to telíčko majú 😀

dajna11
23. sep 2011

@lucula73 no ona písala....ale to máš ako ked sa baby pýtaju ktorá je najlepšia....ako komu ktorá vyhovuje...nie každemu sadne tá či oná....niektoré v teple su na nič....a zasa aj chuťovo su o ničom....

zuba
23. sep 2011

@dajna11 no to veru - cvik je cvik - ten ja ale asi nestihnem nabrať, možno ešte budem robiť v novembri jednu manželovi a o je tak všetko tento rok 🙂

desmodka
23. sep 2011

moje dnesne 🙂