Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lencza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lamps
23. sep 2011

@jakelina já ti ani neviem, ale niečo mi tam "nesedí" 🙂

pristela
23. sep 2011

@lusil2005 prosim ta som ju otocila na inchovu stranu , tu absolut nepouzivam 😀 tak na co kupovat

zuba
23. sep 2011

@jakelina no bohužiaľ to boli domáce mrazené maliny a oni už neboli úplne v celku - takže to bol des - som ich dávala dolu aj s krémom, lebo to už bolo popučené ked to tam išlo ☹

jakelina
23. sep 2011

Já jsem dodělala orchidejku, teda něco jako orchidej. Já vůbec nechápu jak to může někomu držet na drátku a ještě v květináči. Já to mám v misce a bojím se kolem i projít, že se mi to rozpadne 😀 😀

79zuzana
23. sep 2011

ake krasne ste popiekli vsetky torticky... normalne nestiham pozerat a klikat paci sa mi 🙂 Ja idem zajtra vyrobit nieco pre nasu rodinku, len tak... este sme vsak nevybrali co to bude... ocko chce smajlika a chlapci si vybrali tucniacika... no budeme losovat. Zajtra zasada rodinna rada, poobede idu chlapci na karate a my dve zeny (dufam ze ta mladsia bude spinkat 🙂 ) daco ukuchtime.

lucula73
23. sep 2011

@zuba niekto tu písal,že bubliny prepichne špendlíkom a ešte prejde po hmote žehličkou.... 😉

zuba
23. sep 2011

@lucula73 no to som skúslia nezabralo 😒

lucula73
23. sep 2011

@zuba neviem teda,ja som tiež mala pár krat bublinky ale som to dajak zamaskovala.....ten špendlík som ešte neskúšala,to len nedávno som tu vyčítala.....

daducha
23. sep 2011

@lusil2005 ja som z tohto receptu robila krem a na mna mooc pudingovy a to som dala viac masla ako je v recepte.Tak ostavam pri parizaku.

mia114
23. sep 2011

Ahojte, po dlhsom case som sem nakukla , nejak nemam poslednu dobu cas . Toriet mam teraz malo, ale venujem s aviac detom, a hladanim prace, sice nastupujem do starej roboty, ale snad casom bude nieco lepise.
tu je moja dnesna torta, zakaznicka, ze chce tortu max 2kg a ze pre 14lludi 😀 kukam na nu, nakoniec som sparavila 2kg ale pre 14 ludi to bude len taky kusocek, som zvedava co poevie ked ju uvidi, bo vela ludi si nevie vobec predstavit vahu torty.A s takou malou tortou je viac prace nez z velkou 😠

lusil2005
23. sep 2011

@dm1 ja to tiez robim ako hovori @lencza - utriem linku vlhkou handrickou a polozim podlozku. drzi ako pribita 😅

daducha
23. sep 2011

MOja prave dokoncena

lusil2005
23. sep 2011

@daducha ja ho teraz robim s coko kremom slahanym nad parou... s visnami. ale papat ho nebudem 🙄 musia mi stacit zbytky kremu so zbytkami s korpusu 😀

lusil2005
23. sep 2011

@daducha kraaaaaaaaaaaaaaaaasna!!!! ako si robila tie pismenka? su nadherne!

daducha
23. sep 2011

A este jedna
ta je z mobilu,tak horsia kvalita,ja blb som fotila bez karty 😀

daducha
23. sep 2011

@lusil2005 dakujem,je to mala funky abeceda

daducha
23. sep 2011

@lusil2005 aky mas prosim recept na krem slahany nad parou?Ja uz ho chcem vyskusat, vraj su tie kremy najlepsie.

ikula2
23. sep 2011

@mia114 torta je krasna teda ale ako sa ti podarilo urobit 2kg 😕 , no teda urobit 3D tortu a tokto sa trafit do vahy, mozem sa spytat kolko si za nu pytala? Lebo roboty teda riadne vela, take detaily.
@daducha krasna super detajliky 🙂

lusil2005
23. sep 2011

@daducha mne ich tu minule dievcata radili... davala som 300g cokolady, 300g cukru, 6 vajec - slahat nad parou 25 min. po vychladnuti som pridala dve masla. je fakt vyborny! ale musim ho slahat s malym v babysatke, lebo on vzdy ked zacnem tu 25 minutovu slahaciu seansu, Luky dostane neodolatelnu chut ist mi naruky... 🙄

mariann2
23. sep 2011

@dm1 ďakujem, skúsim pozrieť, či outlook vôbec mám

mariann2
23. sep 2011

dnes dorobené, idem spať 😔

yamahafazer
24. sep 2011

baby ja som robila krajku co mi ostala fialova hmota a akurat mi to vyslo 3 tyzdne co mam hmotu zarobenu a ta krajka normalne hned uschla sa bojim,ze sa polame ked bude na torte dufam,ze im prezije aspon dokedy ju pokrajaju aspon viem,ze si neni dobre odkladat hmotu len to som vtedy prvy krat robila a nevedela som kolko si jej mam zarobit

same krasne toorticky ste vsetky popiekli 🙂

yamahafazer
24. sep 2011

@desmodka krasny timmy 😵 to je oblubenec mojej malej
@lamps a tebe co sa na nej nepaci ved je krasna jemnucka

baby ja ked valkam tak ja absolutne nicim nepodsypavam a nic sa mi nelepi

maya30
24. sep 2011

ahojte, dievcata potrebovala by som poradit... peciem len pre rodinu a nabuduci tyzden robim 2 torty na oslavu...chcela by som spravit aj ine kvety ako iba ruze (kedze nemam pomocky) . Chcem robit lalie, len sa chcem spytat ako upevnujete ten piestik v strede - bude to drzat ked sa to tam len vlozi alebo to treba nejak prichytit ci prilepit ? Budem robit podla tohto postupu http://tortyodmamy.sk/moje-prve-lalie-bez-vykra...

mia114
24. sep 2011

@ikula2 dakujem, a trafit sa do vahy no to bolo take tazsie, ale som si vazila korpus ked som robievala z urciteho postu vajes a plnku a snazila som sa aby naplneny korpus mal 1kg, a ostatne ako potretie maslom a potah a ozdoby mali dalsie kg. A cenu, este neviem, asi vypytam 25eur, Muz mi hovori, z eked budem mat tortu pod kg, teda aj ked by mala mat 1kg tak vzdy pytam namenej za 2kg, bo mal torty sa neoplatia robit, preto vzdy upozornim zakaznika ze ked je mensia ako 2kg pytam si za nu ako za 2kg.

dajna11
24. sep 2011

baby ak chcem robiť poťah z MMf,može ísť pod to lekvár alebo??ak sa mi necche robiť krém?

mia114
24. sep 2011

@mariann2 krasne torticky, ja som vzdy chcela spravit jednotku tortu,a le zxatial som nemala komu.

@daducha krasne torticky 😵

reruna
24. sep 2011

@dajna11 může být i nutela, máslo s cukrem, i džem

dajna11
24. sep 2011

@reruna dakujem.