Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
28. sep 2011

@daniz Jen křížek a růženec... nic víc.. Mně se ty s kalichem a rouchy a bůhvíčím nelíbí...

mariann2
28. sep 2011

@daniz ja plánujem dať iba holubicu a kvety, dátum a birmovné meno 🙂

bzucinka2
28. sep 2011

@zdenallicka aha tak vy to potom asi mate inak ☹ a ako vies ze si dostala taku objednavku? 😨 krasne torticky 🙂
@yamahafazer tak u vas je to asi cele ine ☹ ale hlavne ze mas z toho aspon nejaky zisk 🙂 ja hmotu ako taku nevazim, priblizne uz viem kolko asi treba a, rozvalkam potiahnem orezem a je to 🙂
@zdenallicka ono niektore baby sa zaregistruju, ked hladaju torty, aj mne tak niektore pisali, divne je len ze je to 300 km, ale mozno bude oslava niekde pri tebe 🙂
@zdenallicka tak to chce potom aku tortu, ja ine ako potahovane nerobim , ja tie maslove nemusim ☹

zdenallicka
28. sep 2011

@bzucinka2 Oni nechtějí ani máslový.. 😝

zdenallicka
28. sep 2011

@bzucinka2 A děkuji..🙂

bzucinka2
28. sep 2011

tak skus taketo len s maslom ☹

bzucinka2
28. sep 2011

@zdenallicka tak potom co chcu? hole cesto? co mas dat navrch? cokoladu? 😀

daniz
28. sep 2011

@zdenallicka Ď. ani ty si dlho nebola že?
@mariann2 vďaka kočky, niečo jemné skombinujem a uvidíme.

zdenallicka
28. sep 2011

@bzucinka2 Oni nechtějí máslové krémy, chtějí ovoce a želatinu... se z toho pose.u... 😕

@daniz Nebyla, no..🙂

yamahafazer
28. sep 2011

@zdenallicka ja by som im povedala,ze take nerobim a hotovo ked nechcu potahovane a nech si daju inde upiect mne tiez jedna pani chcela aby som jej dala na vrch poliate bielou cokoladou a boky marcipan,ale som jej povedala,ze jej to spravim z hmotou a hotovo ved ked nelubia nech ju zahodia

daniz
28. sep 2011

Viem, že sa na psp dáva modl.knižka,ruženec a sviečka... preto sa pýtam na birmovku, asi dám len krížik a holubičku a kvietka.

yamahafazer
28. sep 2011

@dm1 ako to dopadlo stou tortou nevestou?budes davat barbie alebo tu babiku?

@anibas prosim ta podla akeho postupu si robila pivonku?dakujem

pristela
28. sep 2011

@mariann2 jejda ten vypada dobre, snad nezabudnem ked pridem domov uložiť si ho 😉
@zdenallicka to je skoda, bo tento-co dala @mariann2- vypada chutne, tak milo

pristela
28. sep 2011

@bzucinka2 jej aj tento je milý 😀
@zdenallicka , toto "okruhle" bábenko bz slo urobit so želatinou , ale ako s tými ruckami a nožkami 😕

vrana
28. sep 2011

Ahoj holky, jdu si zase pro radu. V sobotu máme oslavu 3. narozenin malé a budu zase dělat dort. Vždycky jsem dělala piškotový korpus krém cukr, žloutek, máslo, kakao + potažené falešným marcipánem. Letos to chci odlehčit. Jedla jsem super dort od cukráře co jsme nechali dělat tchánovi, byl stejný jako dělám já, jen ten krém byla pařížská šlehačka a bylo tam kompotované ovoce. A můj dotaz zní, pokud budu mít klasickou šlehačku, ušlehanou, ne z lahve, udrží mi ten falešný marcipán? Plánuju do ní dát ztužovač, aby se hned neroztekla. A pak mi jde o to, jestli v lednici vydrží od pátku do soboty, že bych ho udělala v pátek a v sobotu odpoledne je oslava. Nejde mi o to, aby se nezkazil, ale jde mi o to, aby neopadala ta hmota.

Díky moc 😉

zdenallicka
28. sep 2011

@vrana Pod marcipán jen nutelu nebo máslo s cukrem a rumem nebo pudinkovomáslový krém.. šlehačku nee.. ;)

vrana
28. sep 2011

No ale oni právě měli pařížskou šlehačku, fakt na celém tom dortě a normálně to drželo. Nechci právě ani nutelu ani máslo s cukrem. Ten marcipán je sám o sobě hodně sladký,natož ty krémy.

zdenallicka
28. sep 2011

Díky, holky.. Já to odmítnu, pokud to nebudou chtít jen jako jeden tvar kulatý/hranatý) s ovocem a želatinou a třeba trubičkami nebo piškoty kolem.. Bo já nemám na vymýšlení a spekulace čas ani chuť..😝

moniqe3
28. sep 2011

Ahoje kočky nejaká adeptka v Ba čo robí tortičky? Moja je na dovolenke práve vtedy keď to potrebujem.

zdenallicka
28. sep 2011

@vrana Mohli to mít pařížský krém.. nemusela to být pařížská šlehačka.. Dort by se jim roztekl..

bzucinka2
28. sep 2011

@zdenallicka ja by som jej taku tortu vobec neslubila, jednak drahe ovocie a neviem ako ma byt babo, ked chcu ovocie, urcite by som odmietla 😔
@vrana parizsku len ako krem medzi korpusy to to v pohode udrzi, ja teke robievam bezne, ale pod marcipan ako pisala zdenallicka nieco maslove, nutelu, lekvar 🙂

bzucinka2
28. sep 2011

@moniqe3 monci pozri si na torty od mamy mapu cukrarok, v ba ich je kooooooooooooooopec a budes tam vidiet aj ich dielka 🙂

vrana
28. sep 2011

@bzucinka2 Díky, akorát jsem teď hledala a asi to udělám tak, že mezi korpusy dám šlehačku a to ovoce a vršek a strany udělám tím klasickým, máslo, cukr, kakao. Když ho tam nebude tolik, nebude to snad tak sladký. A máte nějaký osvědčený recept na tu pařížskou? Jestli koupit rovnou ty kelímky na šlehání co se prodávají, tuším od kunína, nebo si udělat vlastní, máte nějaký osvědčený recept prosím?

jakelina
28. sep 2011

@vrana do šlehačky, kterou zahřeješ dáš tabulku čokolády a necháš rozpustit. Nemusí to dlouho vřít, jenom tak probublávat. Dáš do lednice a druhý den už jenom vyšleháš. Můžeš dát co máte rádi, třeba i tyčinky Milena, Kofila, Kaštany atd...

zdenallicka
28. sep 2011

@bzucinka2 No já jsem jí to neslíbila.. Řekla, e se přijdou domluvit.. Tak jim to rozmluvím a nabídnu jim potahovaný dort..🙂

anibas
28. sep 2011

@yamahafazer NO SOM SA HLBOKO ZAMYSLELA, KDE SOM TO VIDELA !!!! 😀 😀 😀 😀 a našla som:
http://tortentante.blogspot.com/2010/06/pfingst...
niečo na ten štýl doprostred PVC gulička a hrubší drotik

anibas
28. sep 2011
daniz
28. sep 2011

Babky, teraz mi volala pani, že chce tortu pre syna ale šľahačkovú... ☹ ☹ ☹ Vôbec s takými nemám skúsenosti
poraďte mi prosím nejaké plnky.... Moc ďakujem.. a aj šľahačkovo ovocnú... Ďakujem

pipka
28. sep 2011

@bzucinka2 jeeezis to je kuaaasne babo...len zjest 😵 😀

desmodka
28. sep 2011

@broucek2 ja pouzivam len SFV a pomaha aj drahy 😀 taka timova praca