Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katy1979
12. nov 2011

@anibas ta gejsa je nadherna

@pristela co sa ti nepaci na tej torte vsak je krasna

ja som minule uz aj 5eur posielala na ucet co som nemala vydat. a take ceny ze 19ci 24 ani nehovorim zaokruhlujem bud na 20 alebo 25 tak aspon nemusim hladat drobne po byte.

lamps
12. nov 2011

@dadka212 aj oni vedeli. Dohoda bola, že za 40 eur a ja som od neho pýtala 36, ani ďakujem sa neunúval povedať. Nepoďakoval ani za tortu a ani za zľavu. Čo k tomu dodať, viem, s kým som mala tú česť. Ale piecť im už určite nebudem 😔, nech si dá niekde upiecť lepšie, lacnejšie a krajšiu tortu. Ja robím torty s radosťou a som veľmi rada, keď potešia obdarovaného.

dadka212
12. nov 2011

@lamps tak to je fakt sila...niektorí ludia sú neskutoční...nečudujem sa ti, tiež by som im už nepiekla 😉

lamps
12. nov 2011

@dadka212 ani nebudem, hneď od začiatku vymýšľali. Najprv tortu chceli, potom okomentovali, že takú drahú tortu nechcú. Nakoniec chceli a dopadlo to takto.

dadka212
12. nov 2011

@lamps 😝 ja mám našťastie len dobré skúsenosti, tým ktorým som piekla skoro vždy aj tringelt dali 😵 , ten kto vymýšlal moc, tak tým som sa proste ospravedlnila a nepiekla...

katy1979
12. nov 2011

@lamps no konecne som sa docitala co sa ti stalo. to potesi taky zakaznik. zjavne mu to bolo u ri... ze co za tortu a naco a preco.

lamps
12. nov 2011

@dadka212 ja mám takých, čo s radosťou dajú aj tringelt. Hlavne tí, ktorí už tortu odo mňa mali a boli spokojní 😅
@katy1979 jasné, že mu to bolo tam ... možno aj zabudol, že dcéra mu má 5 rokov. Oslavu majú až zajtra a možno sa aj dozviem, či im aspoň chutila.

mariann2
12. nov 2011

@bzucinka2 tá hnedá na mešci je čokohmota, tá je mastná sama o sebe, takže sa leskne a na prsnatú som šľahla carlex sprej, lebo sa mi tá červená nepáčila, lebo bola celá biela od škrobu a nedala sa očistiť
ako to baby robíte, že nemáte torty biele od škrobu?

katy1979
12. nov 2011

@lamps no moja silno pochybujem ze sa to dozvies. jedine ze ta tvoja kamoska ti to povie.

lamps
12. nov 2011

@katy1979 no buď kamoška alebo jeho svokra, ich malá chodí do škôlky, kde aj moje ratolesti, tak ju stretávam. Ak im bude chutiť majú smolu, lebo už ďalšiu odo mňa mať nebudú 😀

lukika
12. nov 2011

baby ak načnete ten smartflex tak zbytok mávate v chladničke alebo len tak volne to vedierko pri izbovej teplote?

vlada111
12. nov 2011

@pristela je krásny, perfektne sa ti podaril 🙂

vlada111
12. nov 2011

@lukika v špajzy

adul67
12. nov 2011

baby tolko tort pribudlo za chvílu dufam že som vás všetky olaikovala su všetky prekrásne 🙂 😉 a dakujem aj ja za laiky 😉 a idem čítat 😵

vinka
12. nov 2011

Joj baby ja nemám teraz už žiadne tortičky.Normálne mám strach,že sa budem nudiť ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Neviem čo budem robiť ☹ ☹ ☹ ☹

lukika
12. nov 2011

@vlada111 no ale ja nemám špajzu nevieš či to môže byť len tak?

njonja
12. nov 2011

@lamps tvoja vilova torticka je nadherna, prosim ta, ako si robila tie kridla?budem mat vilovsku oslavu a chcela som tam spravit taku vilu, len netusim, ako spravit kridla.Tie tvoje su uplne perfektne!

lamps
12. nov 2011

@njonja 😅 ďakujem, krídla sú vystrihnuté z plátkovej želatíny 😅

pristela
12. nov 2011

@lamps vidis som sa tiez zabudla opýtať, tiez sa mi pacili, som ich mrk na Fb , to si po nich potom aj malovala tie "žilky? vypadaju uuuuuzasne, cela torticka vypada uuuužasne 😉

lamps
12. nov 2011

@pristela nie nemaľovala som nič, je to želatína v plátkoch Dr. Otker a má na sebe také "žilky". Ja som si len vystrihla požadovaný tvar a zapichla som ich Zvonilke do chrbátika 😢

pristela
12. nov 2011

@lamps ahaa, vydís, nepoznam to, nepouzivam , ale uplne suprovo to vypada, sikula! si predstav ked ja prišívam babulkam vlasy 😢

lamps
12. nov 2011

@pristela chúďatká, sme to my sadistky 😢.

Inak mm sa vyjadril, že nútime ľudí robiť neľudské veci, keď majú zjesť také krásne dielka, aké tu obdivujem 😀

gumkacka1
12. nov 2011

babulky, robili ste uz niektora tortu slniecko? ak ano, mohla by som poprosit nejaky super postup? dakujem 😉

gumkacka1
12. nov 2011

a este som sa chcela poradit, co by ste mi poradili urobit pre 15 nast rocnu slecnu?

vlada111
12. nov 2011

neviem, či sa nedajú. Ja si mrazím bielky keď mi zostanú a dajú sa po rozmrazení krásne vyšľahať.

vlada111
12. nov 2011

@livia76 ty kokso, ja neznášam robiť písmenká. Ja keď mám urobiť 5 som hotová. Toto by som nemohla zobrať aj keby mi dávali neviem čo 😀 😀 😀

njonja
12. nov 2011

@lamps tak toto by ma nenapadlo!!!! Dakujem! Skusim to🙂)))

dada78
12. nov 2011

susedka ma celkom potešila, dcéra - puboška že si neželá tortu, tak budem mať voľno zajtra, konečne 😅 aj som rada, dnes bola u nás oslava až do 20hod, zajtra u naších, tak si to môžem trošku vychutnať a nemusím myslieť na to že ma ešte čaká robota. Doobeda som dokončila ešte pre kamarátku - jej tatinovi k 51, dala si fotku z TOM, tam má ešte aj loptu,ale teda na to už ozaj dnes nebol čas, ona si tú tortu zmyslela až vo štvrtok 😅
popridávali ste náááááádherné tortičky 😵 😵 😵 😵 😵

vlada111
12. nov 2011

@janulkamartinko oprávnene máš z nej radosť. Je krásne vyzdobená a aj potiahnutá.

vlada111
12. nov 2011

@zuzana124 tak ten foťák parááda.