Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akme
13. nov 2011

@maca77 Fifi je nádherná do detailov prepracovaná 🙂 🙂 🙂 😵 😵

dajna11
13. nov 2011

@akme ten sa mi moc páči aj tortička je super,aj na ten si brusim zuby,len teraz mám teša na takú krásnu silikonovu formičku....juj..

mizulienka
13. nov 2011

@akme prosim ta ako si robila ten tulipan, ja ho mam, aj som ho skusala, ale velmi neslo.
@dajna11 mne z patchworku ide vlastne len abeceda, a a no cez potravinovu foliu pretlacam

mizulienka
13. nov 2011

@maca77 fifi je neskutocna 🙂

dajna11
13. nov 2011

@mizulienka dakujem,musím do zajtra popremýšlať aby som niečo objednala...budem robiť vianočnu tortu a v tom patchworku su aj hviezdičky...keby som vedela akú maju velkosť...:(

mizulienka
13. nov 2011

@dajna11 dkial si to chces objednavat? skus sa spytat priamo ich, ci maju k tomu aj rozmery?

dajna11
13. nov 2011

@mizulienka pýtala som sa...nieje to až také drobné no poradili mi vraj radšej vypichovače...od kamky 😀

vecernicci
13. nov 2011

@dada78 super pěkný dres, mě čeká fc Barcelona 😉

vecernicci
13. nov 2011

@broucek2 já mám recept na karamelové a děcka se po nich můžou utlouct 🙂
@mailli krásný méďa, jemňoučká dortička 😉
@maca77 tak ta Fifi je teda super luxusní, ta se ti povedla, krásná, veselá, propracovaná, prostě super 🙂 🙂
@desmodka tak ta je taky nádherná, kaštany jako živé 😉
@gabika11 jé ten je krásný, roztomilý 🙂

mizulienka
13. nov 2011

@vecernicci jeej na karamelove by som aj ja poprosila, keby ta to neobtazovalo 🙂 dakujeem

vecernicci
13. nov 2011

@mizulienka jasně už píšu, mám teď chvíli čas, manža si hraje s dětma, takže

Karamelové mufinky
125g polohrubé mouky
100g cukru
2 vejce
1/4 čl sody
1/4 čl prdopeč
1/4 čl skořice
karamel: 35g cukru, 100 ml vody

Z cukru uděláme tmavší karamel, zalijeme vodou, rozpustíme a vychladíme.
Žloutky utřeme s cukrem, zašleháme karamel, pak přimícháme mouku se sodou a prdopečem a skořici.
Opatrně zamícháme sníh ze 2 bílků.
Pečeme na 180 st.

U nás se dělají vždycky z trojité dávky a za chvíli nic není, prostě u nás jde sladký na odbyt. 😉

vecernicci
13. nov 2011

jinak přidávám moje další výtvory 😉

mizulienka
13. nov 2011

@lusil2005 ked budes mat chvilocku cas, napises mi prosim, v akej miske si piekla tu loptu, aky mala priemer?
a kolko asi vazila? dakujem krasne.

mizulienka
13. nov 2011

@vecernicci dakujem, urcite vyskusam 🙂

gumkacka1
13. nov 2011

potrebovala by som poradit, ako spravim zips, ked nemam na to ziadne pomocky? da sa to?

mariann2
13. nov 2011

@gumkacka1 ja som to ešte nerobila, ale kdesi som čítala, že treba otlačiť ozajstný zips do hmoty, ale možno ti niekto ešte poradí niečo iné 🙂

dm1
13. nov 2011

@gumkacka1 otlacis do hmoty skutocny zips 😉

dm1
13. nov 2011

@dajna11 no ja mam ten patchwork a zatial som to len narychlo skusala a bol to des je to velmi pracne a kupujem aj na pieste kedze to potrebujem vo velkom mnozstve na velku svadobnu tortu. Baby na dortomanii to neodporucaju ze to ide tazko a rychlesjia praca je s piestovkami hlavne ak chces toho viac. Ten patchwork je dobry na otlacanie ale von to ide tazko. Teda tento moc clenity typ su samozrejme aj take co idu lahsie. Tu je diskusia na dortomanii k tomu http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=168&...

dm1
13. nov 2011

baby je tu niektora z Brna alebo aspon tak ze pojde do brna na vianocne trhy?

janulkamartinko
13. nov 2011

@maca77 Ta krhlicka je užastna ! 🙂

dajna11
13. nov 2011

@dm1 dakujem,aj kamka mi odporučila pružinkové...aj som si myslela že ked je to moc členité že to pojde o to ťažšie von.dakujem.

akme
13. nov 2011

@mizulienka ten tulipán som robila na MMF ale predtým som ho poriadne premiesila v rukách s cerou - vtedy je MMF také plastickejšie a išlo to úplne super, tu je torta , robila som prvý krát čokotransfér na okruhlú tortu no des 😝 nikdy viac, s čokoládou sa pracuje otrasne hore som sa dotkla rukou čokolády lebo som posúvala tulipán a urobili sa mi tam bledšie fliačiky, ono niekto sa to ani nevšíma ale mne to vadí ☹

@dm1 Dani ty ked robíš tie čoko torty to chce príplatok no strašná práca 😨 ☹

dm1
13. nov 2011

@akme ja som po prvej cokotorte povedala ze nikdy viac a potom cim viac som ich spravila tym to bolo lepsie. Uz nie je vsade sama cokolada uz je to celkom cista praca. Len je pravda ze na coko vsetko vidno ked nieco niekde na vrch dam uz nehrozi moc to prelozit bo tam budu flaky 😝

dm1
13. nov 2011

@dajna11 neni zac 😉 . Ja som lutovala ze som si najskor neprecitala diskusie k tomu a hned kupila patchwork zbytocne peniaze vyhodene 🤐

adrianai
13. nov 2011

@anibas nádherné výtvory 🙂 ak sa nenahneváš, tú gejšu si uložím a niekedy pokúsim urobiť sestre, tá sa z nej aj pototo... 😀

lusil2005
13. nov 2011

@akme prosim ta, nemas "strih" na tieto topanocky? http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10090039... potrebujem ich robit a neviem kde hladat 🤐

akme
13. nov 2011

@akme na okruhlej torte musia byť boky rovné ako remeň lebo potom sa to vlní a následne sa to láme ked sa dá dole folia , ked sa tomu vychytajú "muchy" tak je to krásna čistá práca ale kto tie muchy bude chytat 😕 😕 😕

vecernicci
13. nov 2011

@lusil2005 mrkni na těch ruských stránkách, viděla jsem je tam, teď nemám čas je hledat, když tak večer 😉

akme
13. nov 2011
broucek2
13. nov 2011

@lusil2005 díky, nakonec jsem stejně v noci odpadla a teď fofruju. Naštěstí maláje dnes dřív unavená, tak jsem jí dala spát a mám klid na práci