Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
13. nov 2011

@lusil2005 ona ma uzasne torty a kvety neskutocne krasne robi 😵

lusil2005
13. nov 2011

@dm1 nechapem ako ich moze robit taketo krasne - ale uplne vsetky!!!! to ona si vybera z objednavok ze tuto chcem urobit a tuto nechcem??? 😀 preco ona nema ziadneho macka Pu so samopalom????? 😠 😀

mizulienka
13. nov 2011

@lusil2005 dakujem ti velmi pekne 🙂 inac aj ja som pisala Janke o nieco, ale neozvala sa, tak teraz neviem 😒

ja som tu anastaziu pozerala v piatok a tiez som ukladala jak blazon 😀

eliska22
13. nov 2011

@maca77 tak tá fifi sa ti podarila a tá krhla .......paráda 😵 😵 😵

alenv
13. nov 2011

Ahoj holky, tak kdyz jsem se pustila do peceni tak malej onemocnel docela dost zitra Uz jsme ctvrty tyden v nemocnici,ale snad nas Uz pusti a fakt se tesim az neco upecu. Porad koukam na ty vase krasny vytvory. Snad Uz brzy upecu pro synovce,ktery mel ty narozeniny

eliska22
13. nov 2011

ja som dnes robila ďalšiu rýchlovečku pre moju krstnú k narodeninám 🙂

daducha
13. nov 2011

Ahojte,

tak som bola vcera na stretku v SNM a neprisiel predavat KOvac ale formicky a musim Vam povedat, ze maju vsetko sialene drahe.Trochu som bola sklamana,okrem farieb,maju krasne odtiene geloviek,take z Wiltoniek nespravim,som nekupila nic ☹ .Krajky väcsinou hrozne vysoke a neprakticke a drôtiky napr. KOvac po 1,80 oni 3,O. KOvac ma ovela rozmanitelsi sortiment a potrebovala som vela veci dokupit a takto nic 😝 .Ale ze sa bavite o Anastazii,boli tam baby co ju poznaju a ona torty len zdobi, korpusy aj kremy jej robia iny a ona len zdobi 😉 .Torta je u nej o tretinu drahsia ako nase a u nej plati ze krajsie vyzera ako chuti.Ale musi sa jej nechat ze ma krasnu pracu 😉 .No idem popozerat Vase najnovsie torticky a ozaj,mame v KE pana,ktory Vam urobi akukolvek plechovi vykrajovacku a cena malych 0,50 .Tak ak by ste nieco potrebovali,dajte mi vediet,poslite v realnej velkosti a o 2 tyzdne mu to budem davat robit.Take artistri vyjde na par Eur 😉

mariann2
13. nov 2011

@daducha takže keď ti pošlem obrázok nejakej artistry vykrajovačky, ktorá sa mi v nejakom eshope páčila, tak by si mi ju vedela dať vyrobiť? dobre som pochopila?ty si ideš dať urobiť aké?

dm1
13. nov 2011

@daducha isto ti nieco poslem len musim pokukat obrazky co by som chcela 🙂

mizulienka
13. nov 2011

@daducha aj ja by som nieco poslala 🙂

maxjolie
13. nov 2011

Ahojte, chcela by som vyskúšať nejakú tortu potiahnutú marcipánom - zrejme sa ale neodvážim urobiť ho keďže som úplná amatérka, takže "store" to istí 😉 tortička by bola pre sestru na narodky lenže neznáša akýkoľvek maslový krém... preto rozmýšľam aký zvoliť, možno krém zo salka nebude to ale v kombinácií s marcipánom príliž sladké? nechcem aby sa všetkým lepili pusy... 🤐 😀 takisto zbožňuje parížsky krém, takže teraz naozaj neviem...

dadka212
13. nov 2011

@maxjolie salkový je tiež s maslom...parížsky je super, alebo parížsky z bielej čokolády a s mascarpone a malinami je špica bomba...

maxjolie
13. nov 2011

navyše - mám v pláne marcipán poliať ešte čokoládou...

maxjolie
13. nov 2011

@dadka212 jasné, ale salko ho dokonale prebije... mala som na mysli vyslovene maslový krém 🙂 a mascarpone ma nenapadlo, ďakujem je to super nápad ešte si sa aj trafila do jej vkusu - že biela čoko, mascarpone a maliny... 😉

dadka212
13. nov 2011

@maxjolie tak určite urob ten, to nesklame je to vynikajúúúúce 😵

dm1
13. nov 2011

@daducha a ty si si u neho uz dala robit artristy? Ja mam napr. ulozenu takuto sablonu su tam aj rozmery vypada ze su to niektore z nich

maxjolie
13. nov 2011

@dadka212 máš niekde aj receptík? 😵 ešte by ma zaujímalo či niekde zoženiem čokoládové hobliny, také krásne hrubé,...

dadka212
13. nov 2011

@maxjolie
1 šlahačka
1 biela čokoláda
1 mascarpone
v šlahačke roztopíš na ohni bielu čokoládu, odstavíš, dáš vychladiť do druhého dňa, potom vyšlaháš pridáš mascarpone a hotovo 😉

maxjolie
13. nov 2011

@dadka212 mmm.. gebrinky. ďakujem, si zlatá 😉 a tie malinky čo si spomínala, tiež ich tam asi nejak zapracujem.. musí to byť dokonalá chuť...

dadka212
13. nov 2011

@maxjolie ja kupujem čerstvé maliny a iba ich poukladám na krém nemiešam to...

mrka2
13. nov 2011

@maca77 no to je nadhera!!! neviem sa vynadivat na tu Fifinku, tolko detailov tam je,ze az 😵 krasa!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂

maxjolie
13. nov 2011

@dadka212 a marcipán potom urobíš nejaký bez esencie? nech sa nebijú rôzne chute

dadka212
13. nov 2011

@maxjolie ja poťahujem s pasta dama a má jemnú vanilkovú chuť...alebo smartflexom, ale ja neviem podla mňa sa to nebije...ja to nelúbim, takže som to nikdy spolu nejedla a nikto sa nesťažoval 😀

maxjolie
13. nov 2011

@dadka212 a s transférom fóliou si už robila? 😉

dadka212
13. nov 2011

@maxjolie ano s tým sa robí fajn 😉

mariann2
13. nov 2011

@daducha ak by bolo možné, mala by som záujem o niečo z toho, čo dávala na obrázku @dm1

katulkaaaaaa
13. nov 2011

maly meninovy balicek🙂stanislavom,2kg

maxjolie
13. nov 2011

@dadka212 fakt? no to je skvelé, ja že to bude niečo zložité 🙂 - prispôsobí sa tvaru torty?

dadka212
13. nov 2011

@maxjolie to je vlastne fólia....roztopíš si čokoládu pridáš trocha cery ak bude mať teplotu takú akurát ja skúšam prstom ak už nie je horúca ale taká akurát teplá, tak vylejem na fóliu, jedným ťahom čokoládu rozotriem po fólii aby sa nerozmazal vzor a pričapím na tortu, dám do chladničky a po stuhnutí strhnem fóliu...predtým si fóliu ešte rozstrihnem na pásy aké potrebujem 😉

maxjolie
13. nov 2011

@dadka212 vyzerá to celkom jednoducho, ja si asi fóliu ale nepostrihám a dám ju po celej torte - aj tak sa dá dúfam... 🙂