Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
19. nov 2011

som teraz dosla na to, že som mu zabudla dat chvost 😀 😀 😀 😀 tak som dorobila

@adul67 to je klasika bielkova poleva

danciacik
19. nov 2011

@pristela no úžasné torty robíš tá myška je bohovská

anibas
19. nov 2011

@alenv prachovky perleťové sú dobré na malé plocha, spray na veľké plochy a napr. ruže - dostane sa medzi lupienky a pod.

anibas
19. nov 2011

@pristela odpadávam z myšiaka - krajší ako originál 😨 😨 😨 😨 aj tá modrá je nááádherná 😵 😵 😵

mizulienka
19. nov 2011

baby ma klepne, zrazil sami ten pudingovy krem, co teraz?

vecernicci
19. nov 2011

@mizulienka tohle mi dělá vždycky tvarohový, nahřát v mikrovlně a znova prošlehat, ale to asi určitě znáš

lussy23
19. nov 2011

@dajna11 - nádherné @lusil2005 ja síce nie som na torty pre dospelých, ale je krásna @mrka2 - krásnučká, ten panáčik je skvelý @vecernicci - nádherné @marci2305 - nádhera! A ty koniky su z jedneho kusu, ako vidím. WAW
@dm1 - prekrásne tortičky.
@anibas sú nádherné
@gagarinka - krásne

daducha
19. nov 2011

Ahojte,

tak na tento tyzden iba dve,jedna z toho je ta krstinova co mi poslali vzor.Ja som fakt nevedela urobit nieco horsie 😀 .Aj zlatu tam maju - meno maleho. Tak dufam, ze to preziju.Vzor som posiela cez tyzden.A este moje prve ruze po roku.A ozaj, dorobili by ste este nieco na krstinovu ?

mariann2
19. nov 2011

@mizulienka roztop maslo a ešte horúce tam prilievaj a šľahaj, mne sa pravidelne zráža salkový po pridaní pudingu a tak to zachraňujem 😉

daducha
19. nov 2011

@pristela Páni, ja som myslela ze je tam postavena hracka z hrackarstva 😀 .Nádherná je, obe 😵 ,dokonaly mysiak Stuart 😉

mrka2
19. nov 2011

@daducha krstinova je nadherna, naozaj je krajsia ako co si posielala tu pred tym,co chceli. je taka decentna. ja by som uz nic nedavala. je krasna 🙂

lussy23
19. nov 2011

@katulkaaaaaa krásne auto
@livia76 waw úžasné, to musela byť riadna prplačka, klobúk dole =)
@zdenallicka krásna
@dm1 ako živé
@yamahafazer krásna

anibas
19. nov 2011

@daducha krstinová dokonalá 😵 😵

marci2305
19. nov 2011

@daducha Na tej krstinovej by som nič nedorábala..Je krásne jednoduchá../aj keď náročná..🙂 / !!! A tá k 40-tim..Je úplne geniálna. Pekná kombinácia bielej s červenou...

vlada111
19. nov 2011

@dm1 no to je dosť trápne, nechápem o čo jej ide. Veď je kopec iných stránok, kde sa môže prezentovať. Žeby sme si dali u nej robiť torty 😀 😀 😀

marci2305
19. nov 2011

@pristela No ten stuart vyzerá ako živý z rozprávky...Môj malý by ju asi ani nezjedol...🙂

lussy23
19. nov 2011

@jakelina nádherné dielka
@vera_vila krása
@pristela - úžasná torta, @daducha nádherné. omnoho krajšia než ten vzor.

adrianai
19. nov 2011

@pristela nádhrerné torty, little stuart je úplne božíííí 🙂

vecernicci
19. nov 2011

@mariann2 právě, že je bezmléčná, máslo mě taky napadlo, ale to tam dát nemůže 😒 mně se zase sráží pravidelně tvarohový, když do něj zašlehávám máslo a pudink

pristela
19. nov 2011

och holky velikaaaa vdakaaaa 😉 fakt naozaj som taka kludnejsia. ted si prisiel pre nu pán, ale tak klasicky chlap, ziadna reakcia, kamenna tvar, som mu povedala cenu ani brvou nemihol, aach tí chlapi a ich emócie-ked pride chlap pre tortu nikdy neviem či sa páči ☹

marci2305
19. nov 2011

Baby neviete mi niekto poradiť? O dva týždne idem robiť včelí úľ s včeličkami. Niečo som obkúkala na internete, no neviem v čom to mám upiecť. Niektoré použili nerezové misky, ale tá tortička by sa mi zdala maličká. Potrebovala by som väčšiu ale nie zase moc veľkú. A ešte sa chcem opýtať na hmotu....Aká by bola najlepšia? Pretože sa bojím, že sa mi roztrhne pri poťahovaní. Určite bude dosť vysoká a budem ju musieť dorobiť nejakou punčovou hmotou zo zbytkov, aby bola guľatá. Prosím poraďte. Ak máte niekto fotopostup, poteším sa!

vlada111
19. nov 2011

@pristela no nemám slov. kcúr a myš super, a tá modrá... No nádhera.

vlada111
19. nov 2011

@daducha krásne si sa popasovala s tou krstinovou.

vecernicci
19. nov 2011
dajna11
19. nov 2011

@livia76 suprový nápad

marci2305
19. nov 2011

@vecernicci Hi...Ja som vedela, že som ho tam niekde videla. Len som ho tam dorýchla nemohla nájsť 😉 Ďakujem za link. Idem si ho rovno uložiť.. 🙂 1,5 kg hmoty?...To je dosť, čo? Asi použijem tú smartflex hmotu na potiahnutie....

artepf
19. nov 2011

@daducha ahoj, právě si prohlížím tvoje přidané fotky dortů a chtěla bych tě poprosit o radu - jak docílím tak nádherné sytě červené barvy, jako máš na tom dortu s mašlí 😕 ? Na potahování používám mléčný marcipán a když ho chci obarvit klasickou červenou gelovkou od Wiltonu, mám to vždycky jen růžové. Viděla jsem, že se dá koupit i nějaká vánoční červená, ale nevím, jestli by to mělo větší efekt. Díky předem 😉.
Jinak moc krásné dorty - všechny 😵 .

adrianai
19. nov 2011

ahojte, krásne tortičky ste znova popridávali 😉
ja tiež prispievam svojou maličkosťou pre kamarátku

eliska22
19. nov 2011

moja dnešná a mám pár dní pokoj 🙂 som zničená, lebo moja dcérka si zmyslela, že nebude v noci spávať ☹ takže nič nestíham, zajtra už musím niečo aj uvariť, lebo sme len o suchej strave 😅

lusil2005
19. nov 2011

ahojte sikulky! juj ale tu zas pribudlo krasy! ja som uspesne zavrsila svoj trojdnovy pattortovy maraton. ale dnes to bolo tazke... vsetko sa mi toci a hlavu mi ide rozhodit ☹ ale zvladla som to! s mensim detailikovym kixikom (na krstinovej torticke som poplietla meno 😅 ) ale zvladla! 😀 a dva dni mam od tort pokoj 🤐