Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
4. dec 2011

@mizulienka krásny koník, podaril sa ti a neskúšala si zelenú rozriediť v práškovej bielej farbe? ja som si ju teraz kúpila a keď som tú bielu rozriedila s farbou a alkoholom, vznikla mi akoby temperová farba, dalo sa mi stým pekne maľovať na tortu, ale každopádne i tak vyzerá koník ako originál 🙂

mizulienka
4. dec 2011

@simasa krasna torta , ozaj ako si robila tie stromceky, su krasne 🙂

@mariann2 to ma nenapadlo, nabuduce vyskusam 🙂 dakujem

simasa
4. dec 2011

@jakelina dakujem vsetkym.
Tie stromceky su z tejto stranky, ale za toho anciasa neviem najst tu spravnu stranku, na ktorej to je:
http://www.kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/4736...

akme
4. dec 2011

@lucia80 podľa chuti 1-2 PL práš.cukru, alebo daj len nutelu do masla

mia1111
4. dec 2011

@simasa - krááááááásna tortička, je naozaj veľmi milá 😵 😵 😵

simasa
4. dec 2011

@mizulienka
@jakelina

baby teraz odchadzame ale vecer to este pohladam

mia1111
4. dec 2011

Babulky, poradíte mi? Poobede chcem prvýkrát skúsiť ozdobiť zopár medovníčkov... včera som si napiekla, dne zopár ozdobím, len neviem, keď nespotrebujem nááááhodou tú polevu bielkovú, zajtra už s ňou zdobiť nemôžem? Alebo vydrží, keď ju dám napr. do chladničky? 😅 .

katy1979
4. dec 2011

@mia1111 u nas doma sa s nou zdobilo aj na druhy den aj ked uz nie je taka ako prvy den. ci preslahat a pouzi. uvidis v akom bude stave podla toho sa zariadis

katulkaaaaaa
4. dec 2011

dalsia mini torticka necele 2kg na spolocnu oslavu
a na to vianocne pecivo na nete som nasla ze kludne tri tyzdne dopredu tak asi dnes zacneme 🙂

lussy23
4. dec 2011

@yamahafazer krásne ovečky @mariann2 neskutočné tne košík vyzerá ako skutočný @akme krásne tortičky @simasa jej zlatá @mizulienka - veľmi milá tortička

lussy23
4. dec 2011

@katulkaaaaaa krásnučká

jakelina
4. dec 2011

@katulkaaaaaa já už taky peču, klidně můžeš. Jenom krémy dávám až těsně před vánocema.

jakelina
4. dec 2011

@simasa nevadí, když nenajdeš nenajdeš 😉

mia1111
4. dec 2011

@katy1979 - ďakujem 😉

mia1111
4. dec 2011

@katulkaaaaaa - krááásna 😵

dm1
4. dec 2011

@mia1111 ono sa da ale uz to nie je ono. Akoby sa oddelil ten cukor od bielka a na vacsich plochach to vidno aj sa uz horsie bodkuje. Tiez mam od noci jeden sacok polevy v ladnicke nestihla som minut a to som fakt ozdobila jeden svietnicek. suchtava som jak slak 😝

mia1111
4. dec 2011

@dm1 - no ja idem zdobiť prvýkrát, takže neviem, pri mojej "šikovnosti" si asi urobím polevu len z 1 bielka... max. z dvoch... 😅 Snáď to stihnem spotrebovať 😉 Mám na to dnešné poobedie... 😀

jakelina
4. dec 2011

@mia1111 já jsem zdobila i druhý den a šlo to už hůř. 😒

mia1111
4. dec 2011

@dm1 ,@katy1979 , @jakelina - no babulky, vaše skúsenosti sú na nezaplatenie 🙂 . Budem zdobiť len dnes, ak mi poleva ostane, tak smola, zajtra si urobím čerstvú 😉

lusil2005
4. dec 2011

juj zienky, idem tento tyzden medovnickovat aj ja! hned ako douctujem 😅 ale zatial pridavam moju dnesnu, vcerajsiu som zas zabudla odfotit ☹ dufam ze mi ujo posle foto, lebo to bol zas velmi "zaujimavy" namet...

livia76
4. dec 2011

@mizulienka veľmi vydarené, myslím, že dievčatko sa veľmi poteší 😵

mia1111
4. dec 2011

@lusil2005 - keď Ťa tu mám, musím sa Ti veeeeľmi poďakovať za recept na medovníky 😵 😵 😵 Lepšie som nikdy neurobila a aj keď zatiaľ nie sú ozdobené, aj tak sú pre mňa krásne 😵 😵 😵 . ĎAKUJEM 😵

mia1111
4. dec 2011

@lusil2005 - a krásnu tortičku si urobila 😵

dm1
4. dec 2011

@mia1111 z jedneho ti isto staci. ja som robila z 2 ale to som vylievala velku plochu na vacsi svietnik a na mensi takze tam sa vela minulo a este mi aj tak zostalo. Ale neviem dnes asi skusim zarobit tu kralovsku glazuru co mi prisla. Akosik sa mi ta poleva nezdala na 100% prislo mi to hustejsie a uz som to mala v sackoch lebo maly zaspal o polnoci a uz sa mi to nechcelo prelievat a riedit 😝 . Aspon otestujem tu glazuru

mia1111
4. dec 2011

@dm1 - dík. Tak urobím z jedného... veď radšej potom dorobím, keby nááááhodou 😅 . Ja inak nečakám, že sa mi tá poleva podarí, ale keby sa s ňou aspoň trošku dalo kresliť, to by bol u mňa úspech 😉

lusil2005
4. dec 2011

@mia1111 zamalicko, som rada ze sa podarili! 😀

lusil2005
4. dec 2011

@dm1 aj ja ju idem zarobit hned ako dorazi 😀 😀 😀 tak drzim palce, som zvedava co na nu povies.

jakelina
4. dec 2011

@mia1111 druhý den s ním můžeš třeba slepovat, pokud třeba na svícen budeš lepit ozdoby a tak, ať to nevyhodíš. Já to taky tak dělám 😉

dm1
4. dec 2011

@lusil2005 zajtra napisem budem v noci robit 😵 . A tebe poslem glazuru s vlockami hned v pondelok nech mozes tiez vyskusat 😵

eliska22
4. dec 2011

dievčatá všetkým Vám moc pekne ďakujem 😵 toľko likou som v živote ešte nedostala, hrozne som vytešená 😀